Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreutza spune:

Foarte interesant subiectul!
Eu am alaptat pana la 1 an si 2 saptamani, mai aveam lapte dar mai putin, dar incepuse sa muste si in plus alaptatul imi crea o stare de agitatie si nervozitate crescuta.arata de 2 ani si parea ca sunt caraghioasa.Am considerat la unison cu medicul pediatru ca mi-am facut datoria.Dovada ca am ales bine momentul este ca nu a regretat nici un minut si desi sugea la cerere nu am avut reclamatii.

Cu drag,
Andreea si Octaveatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalexia spune:

Alaptatul a ramas una din cele mai fascinante experiente din viata mea.
Atunci cand imi tineam copii la piept nu mai conta nimic ptr. mine ...eram unici.Nu m-am putut bucura prea mult de acest lucru caci stresul si varsta probabil m-au impiedicat ( indeosebi la al doilea copil) sa-l alaptez mai mult de 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Eu am alaptat exact 1 an,2luni si 8 zile.Daca era sa nu fi ramas din nou graviduta mai alaptam in continuare pina lasa de buna voie.
Sustin alaptatul cit mai mult.

Teodoreiin 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EMMA-GABRIELA spune:

EU AM ALAPTAT DOAR 4 LUNI DIN PACATE.MOTIVUL?O OBRAZNICA M-A INTEPAT IAR LAPTELE S-A AMARAT.RUXANDRA NU A MAI VRUT SUB NICI O FORMA S-O MAI ALAPTEZ.S-A ACOMODAT GREU CU LAPTELE PRAF,DAR PINA LA URMA TOTUL A FOST OK.ACUM A CRESCUT,ARE APROAPE 4 ANI SI CULMEA,NU SUPORTA SA VADA ALBINE.FUGE MANCAND NORI TIPAND CA O INTEAPA SI N-O SA MAI AIBA LAPTE PT.FETITA EI.....

& RUXICUTA PITICUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raviczki spune:

L-am alaptat pe Edgar 13 luni si probabil as mai fi facut-o in continuare dar din cauza dintisorilor lui aveam niste rani ingrozitoare.... :( Imi pare rau ... dar ma bucur ca am reusit si atat...



Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Fetita mea are 1 an si 10 luni si inca o mai alaptez. Mi se pare ceva normal si natural, e o placere pentru ea. O las pe ea sa-si aleaga momentul intarcarii, ca sa nu sufere.
Mai am un baiat de 6 ani si 10 luni, el nu a supt decat 7 luni. Nu a mai vrut, ne-a fost foarte greu pentru amandoi.
Daca aveti probleme de alaptare sau intarcare, va ajut cu placere.


Gabi Barta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis spune:

David are un an si doua saptamani si inca isi mai ia portia de "fericire" Spun asta pentru ca dupa ce l-am alaptat are o mutrita tare satisfacuta, zici ca tomai a prizt o doza.
Eram hotarata ca la un an sa renunt la alaptare dar cand a implinit 1 an mi-am dat seama ca EU inca nu sunt "psihologic" pregatita. Asa ca ... show must go on!

Bendis

http://photos.yahoo.com/dianabalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis spune:

David are un an si doua saptamani si inca isi mai ia portia de "fericire" Spun asta pentru ca dupa ce l-am alaptat are o mutrita tare satisfacuta, zici ca tomai a prizt o doza.
Eram hotarata ca la un an sa renunt la alaptare dar cand a implinit 1 an mi-am dat seama ca EU inca nu sunt "psihologic" pregatita. Asa ca ... show must go on!

Bendis

http://photos.yahoo.com/dianabalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Bebelina mea are 6 luni si jumatate si o alaptez,pina la 5 luni a papat doar tzitzi dupa care am inceput sa si diversificam,dar tot papa 6 mese de tzitzi pe zi plus 3 diversificate.
Laptic am destul,eu vreau sa o alaptez cit mai mult,este un sentiment minunat cind o tin la piept si cauta nerabdatoare tzitzica cu guritza ei mica.

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Am alaptat doar 7 luni. Si spun "doar" pentru ca mi-as fi dorit cel putin un an, dar s-a terminat lapticul. Da, s-a terminat, caci nu am avut nici o problema de revenire-adaptare a sanilor, ceaa ce m-a facut sa cred ca s-a epuizat rezerva de lapte.

CriXia
http://community.webshots.com/user/crixia

Mergi la inceput