Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (4)

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (4) | Autor: ian.feb2012

Link direct la acest mesaj



Burtici cu bulgarasi de ianuarie-februarie 2012
de ianuarie
ink@ - DPN: 01.01.2012
aly_k - DPN: 03.01.2012
Alice Elena - DPN: 03.01.2012 + Mara Nicolle 20.08.2010
iaura21 - DPN: 05.01.2012
simona_maris - DPN: 06.01.2012
smufurash - DPN: 06.01.2012
ram0nica - DPN:7.01.2012
sara - DPN:9.01.2012
neliaCris - DPN: 11.01.2012
Ylari - DPN: 13.01.2012 + Eva Denisa 4.05.2008
Bella_sib - DPN: 14.01.2012
adrianab12 - DPN: 16.01.2012
anangel_lexi - DPN: 17.01.2012 + Maria Cornelia 20.09.2006
Crinutza87 - DPN: 19.01.2012
alina_anto - DPN: 19.01.2012 + Sara Maria 9.05.2008
elenusht - DPN: 22.01.2012
shoareku - DPN: ??.01.2012

lalitzuza - DPN: 24.01.2012
Annisia - DPN: 30.01.2012 + Yanis Luca 7.09.2007

de februarie
Matzaila_81 - DPN: ??.02.2012
My_Lady0091 - DPN: 4.02.2012 + Marie Rebecca Ayanna 29.11.2009
Porumbitza - DPN: 6.02.2012 + Robert Nicolas 26.01.2009
Mihaelafalt - DPN:?.02.2012
bulgarasoana - DPN:?.02.2012
ralubyl - DPN:9.02.2012
mihacor - DPN:?.02.2012
beatrix - DPN:14.02.2012 + Eric 11.09.2006





Mamicile se sarbatoresc:

[size=1]
Ianuarie

aly_k 10.01.1988

alina_anto 12.01.1982

Februarie

My_Lady0091 27.02.1985

Martie

smufurash 31.03.1970
Annisia 31.03.1978


Aprilie


Mai

anangel_lexi 17.05.1979

Iunie
YLARI 1.06.1976



Iulie

ink@ 9.07.1985


August


Septembrie

Elenusht 28.09.1983


Octombrie

Matzaila_81 4.10.1981


Noiembrie

beatrix 6.11.1977


Decembrie

Alice_Elena 18.12.1987












Asa a inceput minunata odisee a Bulgarasilor:
(1) (2) (3)



Cont Comun : ian.feb2012
E-mail: ian.feb2012@gmail.com

Linkuri utile

www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html#week4" target="_blank">Evolutia sarcinii in imagini ecografice
www.filmeon.ro/articles.php?article_id=532" target="_blank">Documentarul "In pantec"



Indicatii pretioase

CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL
1. Te loghezi cu userul comun
2. Deschizi ultimul capitol la prima pagina, la primul mesaj, cel cu listuta
3. Dai click dreapta pe Iconul 'Editeaza respuns' si il deschizi intr-un 'new window' Asa ai deschise doua ferestre.
4. Te intorci la prima fereastra si dai 'Subiect nou' buton care e sus in dreapta paginii sau jos in stanga
5. De la cealalta pagina copiezi titlul si schimbi numarul capitolului astfel incat sa fie in ordine
6. Cu butonul "reply with quote" (foita cu sageata verde de deasupra mesajului) se ia textul de la mesajul cu listuta din cap de la subiectul vechi si se copiaza in primul mesaj din capitolul nou,se scot tag-urile [ quote ] de la inceput si de la sfarsit ca sa apara textul scris normal nu ca si cand ar fi citat.
7. Dai Creeaza subiect nou
8. Copiezi linkul noului capitol(il gasesti la topicul general)
9. Te duci la capitolul anterior la ultima pagina si dai paste la linkul cu capitolul nou.(scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam).
10. Te loghezi inapoi cu userul tau
Si gata !!! Capitolul nou este facut

Cum sa-ti activezi PM-ul
Mergi la: Contul meu - Mesaje private- Options- Activeaza mesaje private

Cum sa ascunzi un link
[ url=" aici scrieti linkul " ]aici scrieti denumirea dorita [ /url ]Cand scrii formula, scoti spatiile dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.

Cum sa ai semnatura
Mergi la Profil Personal, selectezi Editeaza profil , mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / - , apesi pe + , si la Semnatura scrii ce doresti.
Cum sa ai sau la semnatura
Mergi la Profil Personal, selectezi Editeaza profil , mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / - , apesi pe + , si la Semnatura scrii gravi sau gravired intre [] si adaugi saptamanile si in rest scrii tu ce vrei.
De exemplu:
de BAIETEL si +6
se scrie:
[ mamica ] de [ blue ]BAIETEL[ /blue ] si [ gravi ] +6 (fara spatii intre paranteze)

Cum sa accesezi contul pentru poze - Picassa
1. Mergi la adresa http://picasa.google.com/.
2. Faci click pe scrisul "go to Picasa Web Albums" din partea dreapta a ecranului.
3. Introduci adresa de e-mail deschisa pentru contul Picassa (ian.feb2012@gmail.com) si parola (la cerere pe PM).
4. Daca doresti sa pui pozele personale faci click pe butonul "upload" aflat in partea de sus a ecranului si apoi pe scrisul "create new album".
5. Denumesti albumul creat si faci click pe butonul "continue".
6. Incarci pozele dorite din calculator si salvezi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ian.feb2012 spune:

Bun venit la noul capitol. Sa dea Domnul sa fie un capitol plin de vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

bun venit oana si roxana, sa aveti sarcini usoare si bebei cuminti, frumosi si sanatosi!!!

de baietel mare si +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

lexi, multa sanatate puiului tau, stiu prin ce treci, baietelul meu varsa usor cand era micut, 2-3 ani, am facut investigatii (chiar si tranzit baritat) si nu am gasit nici o cauza organica concluzia medicului a fost ca "asa mai varsa unii copii"
important e sa o hidratezi incet, cu guri mici de apa, ca sa nu se destinda brusc stomacelul
te asteptam cu vesti bune

de baietel mare si +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

elenush, 3,75 dioptrii pe minus inseamna o miopie medie, nu este un risc sa nasti natural la valoarea asta, probleme sunt la miopiile mari, peste -6,oo dioptrii sau cand exista modificari de fund de ochi
tu ai facut recent un fund de ochi?
in privinta cezarienei eu sunt pro, incizia s-a vindecat repede, nici nu eram grasa, acum voi face tot cezariana, stiu ca e risc sa nasti natural dupa cezariana

de baietel mare si +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

fetelor, sunt suparata...am fost la doctor si am imineneta de avort....am un hematom langa sacul gestational, embrinul nu prea a crescut fata de ultima data...decat f putin...mi-a zis sa verific beta hcg si sa-l sun sambata din nou...Of Doamne, te rog nu ne lasa, nu ne lua bebelul mult dorit...A zis ca atata timp cat nu sangerez exista speranta....dar oare de ce nu a mai crescut...ma mai bazez pe faptul ca am facut la un alt ecograf si poate difera....sper sa fie bine!

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+
minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

beatrix si oana bine ati venit,sarcina usoara si cu bebe la termen
lexi sanatate fetitei tale
elenusht suntem alaturi de tien si ai sa vezi ca totul va fi bine,iti trimit multi de incurajare

10+
puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenusht

fetelor, sunt suparata...am fost la doctor si am imineneta de avort....am un hematom langa sacul gestational, embrinul nu prea a crescut fata de ultima data...decat f putin...mi-a zis sa verific beta hcg si sa-l sun sambata din nou...Of Doamne, te rog nu ne lasa, nu ne lua bebelul mult dorit...A zis ca atata timp cat nu sangerez exista speranta....dar oare de ce nu a mai crescut...ma mai bazez pe faptul ca am facut la un alt ecograf si poate difera....sper sa fie bine!

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+
minunea noastra


Nu iti pierde speranta lasa ca o sa fie bine, mai era cineva cu hematom si s-a resorbit, sa stii ca conteaza foarte mult si ecograful unde ai facut si poate asta e cauza ca ti-a zis ca nu a crescut.
Eu am luat o portie de somn si de acum ma pregatesc de utrogestan si iarasi somnic ca am curatat capsunile si le-am pregatit pentru dulceata si compot pe maine si simt ca nu mai am putere, plus ca ma doare si spatele ca am stat in picioare mult.
POrumbitza sa stii ca nu m-am suparat, am vazut si eu de ieri dar mi-a fost lene sa o schimb si ma enerveaza si laptopu ca imi face probleme.
Va pup si va doresc noapte buna si vise placute.Eu azi noapte am visat pulpe pe gratar si dimineata imi era o pofta

Doamne iti multumesc ca m-ai ajutat sa fiu ajuta-ma sa am o sarcina usoara si sa fim sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Elenusht, nu-ti pierde speranta! Doamne ajuta, iti tin pumnii sa fie totul bine!
Sara, aly_k, multumesc pentru incurajari si sfaturi. Sunt multumita ca de baut bea si e destul de vioaie. A papat cam jumatate din orezul pe care i l-am facut ceea ce e foarte bine.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 8+
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Offf Elenusht... uite si tu ce dusuri scotiene faci ... nu stiu la cine ai fost, tot la dr ala care nu a vazut nimic si te-a speriat ??
Eu cred ca cel mai bine ar fi sa stai linistita(atat cat poti ) ca transmiti si bebelusului suparerea si stresul tau si nu este bine , asa zic si eu daca nu sangerezi trebuie sa fie ok ... si roaga-te Sf Nectarie - ajuta mult ai sa vezi si nu iti pierde speranta .. noi suntem toate langa tine ... o sa fie bine ai sa vezi ..
Hai sa avem vesti bune de la toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

am fost la un alt medic...la dr. Epure Alexandru si am vazut si eu ca hematomul a mai crescut...mi-a zis ca mai exista miracole, dar ca nu vrea sa-mi dea nici multe sperante....am facut beta hcg si astept rezultatul! azi pana la 4 il am!cred ca se datoreaza faptului ca luni seara am facut efort:am dat cu aspiratorul, etc....ca am simtit apoi cum ma doare burtica si spatele....eu cred in miracole, insa mi-e asa de frica...

Cu speranta si rabdare toate se pot rezolva!

6+
minunea noastra

Mergi la inceput