Seriale favorite

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Modern family

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Sinbad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

stiu ca peste vara au facut pauza dar cred ca a inceput de acum sezonul serialelor, ce ati mai descoperit, vreun pont ceva?

gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Aici peste vara au fost:
Common Law, un serial cu doi politisti unu' alb si unu' negru, parteneri (police partners nu gay), pe care i-a trimis sefu' lor la couples therapy ca au un partenereriat cu nabadai desi rezolva cele mai multe cazuri. Primul sezon.
Alt serial a fost Royal Pains, doi frati din care unul medic, se muta in Hamptons si deschid o mica afacere de concierge doctor pentru bogatani. A fost al doilea sezon.

M-am mai uitat la Drop Dead Diva, o tipa frumoasa modela, Debbie, moare intr-un accident de masina si se reincarneaza intr-o avocata grasa si desteapta, Jane, care lucreaza ca avocat la aceeasi firma unde lucreaza logodnicul lui Debbie.

Army Wives,
Falling Skies (SF)

Touch (cu Kiefer Sutherland) un fost reporter a carui sotie a murit la 9/11 are un baietel care nu vorbeste, dar e un fel de chosen one care vede tot universul in numere si ii da clues tatalui sa rezolve cazuri ciudate acolo unde nimeni nu vede ca ar fi ceva in neregula.

Rizzoli & Isles a mai fost peste vara, doua prietene bune din copilarie lucreaza in acelasi departament, amandoua foarte bune in meseria lor of course, una detectiv, baietoasa, bea bere cu colegii si se sterge cu maneca la gura in loc de servet, ailalta super in pas cu moda, pe tocuri la locul crimei, supercitita si un pic snoaba.

Perception un prof la nu stiu ce universitate de prestigiu, sufera de schizofrenie si o ajuta pe o fosta eleva care acum lucreaza la FBI sa rezolve cazuri. Tocmai s-a terminat primul sezon.

The Closer s-a terminat si a fost inlocuit cu Major Crimes, Kyra Sedgwick fiind inlocuita de prietena ei captain Raydor, care e trecuta de la Internal Affairs la departamentul Major Crimes ca sefa, sa nu mai fie atatea lawsuits cate erau pe vremea lu' Deputy Chief Brenda Lee Johnson da' sa rezolve tot la fel de multe cazuri daca se poate.

A inceput Mob Doctor sau cam asa ceva, n-am apucat sa vad episodul pilot ci doar trailer-ul, o tipa doctor cu legaturi (familiale probabil) cu mafia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carolyne

Nu stiu dac in R a aparut, insa aici in US avem un serial lansat in 2007 numit "The big bang theory".
Il gasesc f.f.f.f.f. comic. Sunt 4 tineri ingineri (abia licentiati), cu alura de tocilari (din categoria grea ) si care trec prin tot felul de intamplari.
Este greu de povestit, dar eu sunt dependenta de serialul asta.




Doamne, nu sunt igineri, sunt fizicieni (cu exceptia lui Howard), nu sunt proaspat licentiati, sunt doctori (cu exceptia lui Howard, care poseda doar o licenta si un masterat in inginerie aerospatiala de la MIT) - Sheldon si-a luat doctoratul la 14 ani.

Da, serialul e foarte fain, urmatorul sezon incepe pe 27 septembrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bird70

Citat:
citat din mesajul lui Carolyne

Nu stiu dac in R a aparut, insa aici in US avem un serial lansat in 2007 numit "The big bang theory".
Il gasesc f.f.f.f.f. comic. Sunt 4 tineri ingineri (abia licentiati), cu alura de tocilari (din categoria grea ) si care trec prin tot felul de intamplari.
Este greu de povestit, dar eu sunt dependenta de serialul asta.

Eu iubesc The Big Bang Theory . Nu sunt abia licentiati, toti au doctorate, in afara de Howard care are doar master si doar el e inginer. Sheldon si Leonard sunt fizicieni, Raj e astofizician. Toti sunt foarte clar genii autiste, cel mai tare e Sheldon. Serialul e genial si foarte-foarte amuzant. Eu am toate DVD-urile .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper




Acum am vazut raspunsul asta, mie in afara de Sheldon care e clar un Aspie, restul mi se par cat se poate de normali, numai foarte destepti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Pana revin serialele mele am inceput sa vad:

How I met your mother. Este f haios, primele episoade par asa mai plictisitoare dar de la 5-6 incolo devine f fain.

Ma mai uit la Pretty little liers, dar acu e iar in pauza.

Dallas

Anger management

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Shameless

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

multumesc de sugestii!
eu in pauza de vara am vazut Prison break si Secret Diary of a Call Girl, mai am salvate ultimile 2 sez. din Damages

gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Internatyul, Laguna neagra - am ramas in coada de peste, am vazut pana unde e pescuit amnezicul pe o insula... nu am reusit sa vad niciodata niciun episod pe net din sezoanele 5 si 6...si ce ma arde buza..dar nah, ce sa fac, rabd si sufar

Mergi la inceput