Seriale favorite

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Nu stiu dac in R a aparut, insa aici in US avem un serial lansat in 2007 numit "The big bang theory".
Il gasesc f.f.f.f.f. comic. Sunt 4 tineri ingineri (abia licentiati), cu alura de tocilari (din categoria grea ) si care trec prin tot felul de intamplari.
Este greu de povestit, dar eu sunt dependenta de serialul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

ultimile: awake si the mentalist

gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carolyne

Nu stiu dac in R a aparut, insa aici in US avem un serial lansat in 2007 numit "The big bang theory".
Il gasesc f.f.f.f.f. comic. Sunt 4 tineri ingineri (abia licentiati), cu alura de tocilari (din categoria grea ) si care trec prin tot felul de intamplari.
Este greu de povestit, dar eu sunt dependenta de serialul asta.

Eu iubesc The Big Bang Theory . Nu sunt abia licentiati, toti au doctorate, in afara de Howard care are doar master si doar el e inginer. Sheldon si Leonard sunt fizicieni, Raj e astofizician. Toti sunt foarte clar genii autiste, cel mai tare e Sheldon. Serialul e genial si foarte-foarte amuzant. Eu am toate DVD-urile .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Incepu Dallas azi:)) vechi si nou, adica vechi cu JR, Bobby si Sue Ellen si nou cu JR jr (baiatul lui JR), Christopher (baiatul adoptat de Bobby si Pamela) si alte personaje.
http://www.tntdrama.com/series/dallas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Old fashion: urmaresc cu placere M.A.S.H. Tocmai se redifuzeaza si imi face multa placere dulce- amaruie acest serial...
M-ati facut curioasa cu The Big Bang Theory...caut!




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Recomand:

-Awake-un politist care traieste in doua lumi, nestiind care-i vis si care realitate!

-Once upon a time-Povestea Albei ca Zapada-intercalata cu alte povestiri ale Fratilor Grimm si nu numai, unde planul real se intersecteaza cu cel al povestilor!

-Grimm-un alt serial super!asemanator cu cel de mai sus!

-Revenge-un serial deosebit, psihologic, unde o tipa-orfana isi rezbuna tatal, ucis de familia amantei lui si denigrat public, fiind acuzat de acte teroriste

-Damages-un serial ce merita vazut!

-Lost girl-un serial ce are ca subiect principal o tanara, cu anumite calitati ce tin de domeniul fantasticului, tanara ce isi cauta familia si incearca sa-si descopere originile.

-Secret Circle-un serial cu si despre vrajitori.e o poveste palpitanta, avand invedere ca personajele principale sunt niste tineri care cauta sa-si descopere puterile si sa readuca la suprafata uneveniment catastrofic la care au luat parte parintii lor-tot vrajitori

-The Listener- e vb. de un tanar paramedic care citeste/aude gandurile oamenilor si rezolva cazuri ale politiei

-renumitul Fringe

-Six Feet Under Ground

-Life after Death

-DollHouse-locul unde mintile subiectilor sunt sterse si le sunt implementare date noi, complexe, de asa natura incat de fiecare data ei sunt "altcineva"!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Oana, am vazut la stiri, am inteles ca-s doar vreo 10 episoade

Borgia, va place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

cel mai tare mi s-a parut PRISON BREAK, apoi
Lie to mie care din pacate nu se mai toarna
Herous (la fel si el)
Dexter
Minti Criminale
Spartacus
Urzeala Tronurilor
Sotia perfecta
Merlin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Continuum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Charmed – Farmece

http://www.seriale.filmesubtitrate.info/2011/06/charmed-farmece-serial-online-subtitrat.html?utm_source=BP_recent


Quantum Leap - Capcana timpului

http://www.990.ro/seriale-31-Quantum-Leap-Salt-in-timp-online-download.html




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput