Gemeni 4ani +

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luludani

oo ce poze multe..ce fain e sa vezi si gemeni mai mari..
sunt superbi toti
Am reusit sa incarc si eu cateva poze de la ziua lor(am sarbatorit-o la parintii mei cu rudele prima zi iar a doua zi la noi acasa cu prietenii lor), de la zapada, si de la serbarea de craciun de la gradi.
Nu le las mult, nu prea sunt eu de acord cu postarea pozelor... so. enjoy
http://s239.photobucket.com/albums/ff180/luludani/#!cpZZ1QQtppZZ24


Foarte frumoase pozele dar mai ales fotomodelele! Observ ca si domnisoara ta e o delicata, mai micutza decat fratele ei. super pozele de la sanius . In ce zona a Iasului stati voi? Poate ne invrednicim sa facem o vizita in Iasi in primavara. Voi prin Piatra nu va plimbati? Poate reusim sa ne vedem si 'pe viu' intr-o zi



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Buna, aveti niste copilasi minunati si frumosi.
Luludani te rog frumos, poti face o poza la camera copiilor. Imi plac pautirile si as vrea un detaliu pe ele, daca se poate.
Laura iti multumesc pentru link. Zilele astea o sa comand si eu cartea, mi s-a parut foarte interesanta.
Din motive obiective, eu nu pot sa pun pozele cu cele mici pe un site public, cu toate ca as vrea sa va arat si eu ce minunatii am.
Poate reusim sa facem un mail privat comun, si atunci nu ar fi nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

Laura mi-ar face mare placere sa ne intalnim, noi stam in cartierul Alexandru cel bun(iasi), iar parintii mei stau in Tg Frumos, pozele cu catelul in zapada sunt de acolo.
Si noi suntem fan editura serban, am cumparat multe carticele de la ei.Am vazut ca mai au un model tot cu fereste cu ferma, le voi lua pe amandoua ca nu se poate altfel la noi(mersi de pont).
Din pacate in Piatra Neamt nu am fost niciodata, dar nu se stie niciodata.
In vara asta am fost la Tg Neamt am vizitat zimbraria, poate ajungem la Piatra vara asta ca am inteles ca aveti gradina zoo.
In alta ordine de idei am vazut si eu ca sunt multe asemanari intre copiii nostri. Fetite delicate, stangace si cu initiative
Diferenta intre ai mei se mareste pe an ce trece, acum alex are 110 cm si 18 kg iar bogdi are 119 cm si 21 de kg.Nimeni nu ma mai crede cand zic ca-s gemeni:)D
Danaionela daca am prin calculator vreo poza in care se vede bine camera copiilor o postez azi, daca nu fac in seara asta o poza si o postez maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

luludani, noi avem prieteni in Iasi si eu am o sora care e studenta si sta in Tudor. Motive sa venim in Iasi avem destule. Initiativa ne mai trebuie . Si noi ne-am facut un obicei din a merge de 2-3 ori pe an la cetate si la zimbri la Tg Neamt. La ai mei le place teribil sa dea de mancare caprioarelor, care vin si le iau bucata de paine sau smocul de iarba din mana.
Daca nu ne cunosc, si pe mine cu greu ma crede cineva ca sunt gemeni (urmatoarea reactie e sa spuna:'dar fata e mai mica!' ... dhaaa serios!? .. nici nu mi-am dat seama!) . Fata ta e cat a mea de mare. Poate are 2-3 cm in plus acum Bianca, nu am mai masurat-o de cateva saptamani bune, dar haine mas. 110 ii sunt acum bune. Are si ea vreo 17 kg, nu mai mult. Rares are 122 si 23-24kg. S-a lungit f. mult iarna asta. Nu prea a apucat sa poarte hanele 116, ca a si trebuit sa trecem la cele masura 122. Nici el nu o asteapta pe sora'sa deloc sa il ajunga din urma. Dar mie mi se par ok asa, nu imi fac probleme. El e foarte protectiv cu sora'sa (mai putin cand il enerveaza si o trosneste fara menajamente): ii ia apararea, o ajuta, ii mananca desertul daca ea nu il vrea , uneori cand se joaca si se alinta vrea sa o ia in brate, se pune in 4 labe si o cara in spate.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

A pai atunci cu siguranta ne vedem la vara, in Iasi sau in Piatra neamt
Cu diferenta intre ei eram stresata rau tare pe la un an doi asa, dar avand in vedere ca alex cu toate ca e mai firava e mai sanatoasa, nu a avut nici jumatate din problemele lui bogdan de sanatate(bogdi are diverse alergii respiratorii dezvoltate in primul an de cresa si de la asta a suferit multe laringite si preumonii).
Si la mine Alex a fost mai grea la nastere
Daaar, cand mergeam in cabinetul pediatrei la evaluari in primul anisor de viata, erau intotdeauna in graficele pentru baieti/fete, deci pana la urma e normal sa fie baietii mai mari decat fetitele(acuma bogdan il si mosteneste pe taica-su care are 1,85)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

M-am mai linistit putin cand vad ca sunt si alte fetite la feld e firave ca ale mele. Andreea are 1,16 si 16,5 kg, iar Ana 1,14 si 15,3 kg.. Dupa cate vad suntem in grafic, exact ca la pediatru, suntem in grafic dar la limita inferioara
La noi Ana este mult mai protectiva cu Andreea. A fost o faza foarte dragutza acuma un an cand un coleg a venit si i-a dat Anei un martisor. Ea in clipa respectiva a cerut si pentru Andreea, dar baiatul repectiv nu a vrut sa-i dea si atunci ea foarte revoltata i-a spus :" Nu mai am nevoie de nici un martisor de la tine, daca nu-i dai si surorei mele"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

danaionela am gasit ceva poze in calculator, le-am incarcat pe linkul dat ieri, sper sa intelegi ceva.
Sa nu va speriati de cum arata peretii din camera lor, amandoi sunt intr-o faza artistico-decorativa maxima(la vara dam cu var sper sa ne lase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

laura, deocamdata e bine cu adolescentul, dar bine din ala cu program strict: de la scoala direct acasa, facut lectii, facut scandal ca de ce sa faca toate sistemele de ecuatii din carte, ca din 3 cate a facut stie sa faca, dat drumul la internet cu program (6:30 la 8), ca altfel ar sta numai pe jocuri si skype cu colegii. dar e cuminte baiatul mamii. si inca ma mai cheama sa-l invelesc seara.
luludani cam asa e si la noi cu desenatul
danaionela si ale mele sunt slabe, is. chiar un pic sub linia de limita inferiara, iar st.un pic deasupra

laura voiam sa te intreb unde pot sa uploadez filme mai lungi de 1 minut? sau cum sa le fac mai scurte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

mamaana, poti sa pui pe dropshot sau pe shutterfly (cum am eu de ex.). Cred ca si pe picasaweb.google.com se pot pune filme mai mari.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bine v-am regasiiiit

Laura f buna ideea... sa stii ca eu ma cam piedeam in subiectul celalalt ... intram sa citesc si nu prea mai gaseam niciun nume cunoscut... Iar daca nu am mai urmarit subiectul constant, normal ca eram pe dinafara...

Acum nu am timp sa citesc mare lucru din urma, dar promit ca recuperez in we, ma pun si pe vizionat pozele, dau si raportul atunci...

Ma bucur sa vad fetze cunoscute

Mergi la inceput