Mamici din Grecia (8)

Mamici din Grecia (8) | Autor: mamicigrecia

Link direct la acest mesaj

Cum ne-am intalnit :1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,






MAMICI DIN GRECIA

BINE ATI VENIT !!!



Sa ne cunoastem :


ERTINA cu ATHINA - EUGENIA ( 08.06.2009 )
LARISA cu DIMITRA ( 02.02.2007 ) si ILIAS( 18.11.2010 )
KARMEN 24 cu EFMORFIA
ALDEBARAN cu ARIS ( 12. 08. 2005 ) si SILVIA ( 18. 02. 2010 )
VI4I cu DIONISIOS - IONAS ( 03.02.2010 )
THEOPHILLINA cu STELIOS ( 09.06.2010 )
NIBI NIKI cu MARIA ( 11.03.2010 )
ASTEROPIPAN cu ASTEROPI IOANNA ( 08.03.2010 )
MAMITZA_ALEX cu MARIA-BIANCA ( 03.09.2008 )
ANOUK3 cu NICK ( 11.05.2010 )
LAURA_DIMITRIS cu DIMITRAKIS ( 25.04.2003) si ELENI ( 05. 02. 2008 )
ALMY cu ELENI MARIA ( 26.09.2005) si SPIROS STEFAN ( 14.06. 2008 )
IOANNOULA cu FANULA ( 07.10.2010)
LUKASNICOLAS cu LUKAS-NICOLAS ( 08.03. 2009 )
PORUMBITA80 cu RADU ( 11.06.2008) si MARIO GABRIEL ( 31.10. 2006 )
ALINUFF cu






Prietene dragi :

carmaw
MoRo K
Esthera2011
Mixaela
hellengr25


Sarbatoritele lunii:

MARTIE
carmaw - 15.03.????
theophillina - 27.03.1978


MAI
mamitza_alex - 04.05.1987


IUNIE
anouk3 - 03.06.1977


IULIE
asteropipan - 15.07.1982


AUGUST
Ioannoula - 15.08.1981


SEPTEMBRIE
nibi_niki - 18.09.1981



OCTOMBRIE
Moro_K - 29.10.1980


DECEMBRIE
Lukasnicolas - 19.12.1982


mail comun
: mamicidingrecia@gmail.com, mamicidingrecia@yahoo.com


user comun : mamicigrecia

Parola pentru yahoo si user comun este aceeasi ca la gmail.





Ambasada Romaniei la Atena
Consulatul General al Romaniei la Salonic


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Neata
La mine a plouat toata noaptea am ramas fara curent o fericire
Da m am mutat...ce altii nu??vezi locatia Cipru...
Tocmai planificasem sa ma duc in piata la oras si la naiba....
Deci nimic nou sub soare mi se lungerste gitul dupa o geanta de vara eleganta (mediu)din paie impletite ma tot uit pe ACCESORIZE....dar eu sunt mai spre clasic
Sper ca micutul cu probleme si a revenit,la mari si mici dau un pupic,bag iepurele in frigider(cel gatit) si o sterg la o plimbare ca a stat ploaia
salutari din noul meu domiciliu.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

neatza fetelor,ce faceti hai deti la o cafelutza!!1

theo,ma bucur din suflet ca bebe e bine si parintii lui deasemenea.mai rar matusi ca tine(as vre si eu una)sigur le vei face o surpriza frumoasa cand vor veni acasa.le doresc multa sanatate si fericire
ioanouala,waw,ai trecut si tu prin ceva urat la nastere,dar tot ce conteaza e ca sunteti bine si fanoula e energica
carmaw,plimbare placuta.si la noi ploua in reprize.
fetelor,ieri am fost la jumbo,i-am luat byei hainute de vara si alte prostioare,mai vreau sa-mi iau o geanta de plaja si alte cheestii pt plaja dar deocamdata sa se incalzeasca afara.anul trecut eram bronzata pe vremea asta,acum ....
azi fac o mancarica de cartofi si o tarta cu fructe.
o zi buna fetelor fara ploaie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

'Neata!

Theodora

Carmaw, si pe-aici a plouat nitel si e cam frigut. Si, ha, ha, si noua ne-au taiat curentul azi-noapte ca se face un carrefour aici si cica au dat curentul la Carrefour. Spor in tot ceea ce faci.

Mamitza_alex, ca bine ca ne mai scrii, eu chiar iti simteam lipsa, cu ce mai face Bya, ce cumparaturi mai faci, ce mai gatesti etc. Sa ne mai zici din astea. Da, parca asa frig n-a fost niciodata in Grecia in perioada asta a anului. Si eu sper sa se incalzeasca odata ca lumea sa putem merge cu Stelios la plaja ca e innebunit.

Anouk, ca tot ma tin sa-ti zic, uite am gasit aici costumul asta de baie de care ziceai, nu stiu daca e mai scump ca pe amazon, insa mie mi se pare un pret rezonabil si daca si are cine sa ti-l aduca/trimita din Ro. fata asta de le vinde este f serioasa, eu am comandat de la ea un set de 100 de bile pentru Stelios cand am fost in ro si in 2 zile mi-a ajuns pachetul la posta cu plata ramburs. Sau daca vrei, peste vreo sapt mie imi va trimit mama un pachet, sa-l trimita la ea, ea la mine si eu la tine. Si da, noi muci din aia transparenti ca apa aveam, toata ziua cu lumanarile la nas eram. L-au tinut vreo 2 zile atunci si vad ca azi iara are. Nu are nici un alt simptom, asa ca o fi de la dinti, nu stiu. ma vazut pozele noi cu Nick, e mortal plin de noroi.

Sa va spun de bebe: am vb cu tati si zice ca l-au scos de pe ventilatie, acum are doar perfuzie si oxigen, pentru ca acum are o problema pe care a avut-o si fi-miu la nastere, respira prea repede, insa ce-a fost mai greu a trecut. O sa mearga mai tarziu la el si vedem ce mai zice.

Va pup si va doresc week-end placut.

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

DE'ALE GURII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Sa avem uncapitol nou, plin de bucurii si vesti bune!!
Oh Theo, anatrixiasa!!! Sunt asa fericita pentru voi!!! Va pup mult. Nu pot sa stau mult, ca a bagat sotul masina de curatat si miroase groaznic. Va scriu diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Theo ma bucur ca bebe mic e mai bine si ca in curand vor veni acasa si tu esti extraordinara cu primirea!!!si eu cand am venit acasa cu Lukas de la spital m-au asteptat cu baloane bleu si cu flori si asa m-am emotionat!!!

Anoukam vazut si eu pozele si Nik e genial cu noroiul si bravo tie ca nu esti o mamica din aia crispata si ingrijorata si il lasi sa se distreze ca eu imi fac o mie de nervi cand merg cu Luka in parc ca toate se uita ca la felu pai'spe ca eu il las pe Luka sa se joace in tarana(ca nu e nisip)si se face ca porcu'dar pe mine nu ma intereseaza ca doar am copil nu bibelou
Alexsi la noi a plouat ieri dar azi a iesit un soaree.Ma gandeam si eu sa merg sa ii iau niste hainute lui Lukas dar cand am scos din sifonier hainele de vara de anul trecut m-am razgandit...are 48!!!de tricouri si vreo 12 costumase pe care le-a primit la botez si erau mari vara trecuta asa ca nu mai iau nimic.Numai ca sa ii calc hainele de vara am stat 3 ore jumate!
Oana mai vreau poze cu Fanu dar nu mai stiu id tau pe hi5..ai mai pus poze noi?
Carmaw spor la shoping si la plimbari!
Pupam fete si pitici mici si un weekend placut va dorim!

Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Buna ziua si de p-aici!

Uffff, ce vesti bune, Theo! Frumos inceput de capitol (pentru care iti si multumim!).
Va rog sa nu va suparati ca nu raspund azi la fiecare, dar e prima mea zi libera dupa mai bine de 3 saptamani si stau cat pot cu Tzacanitul meu.
Ma bucur mult ca v-au placut pozele. Eu personal il las sa se balaceasca si sa se murdareasca, desi numai masina mea de spalat stie ce trage..
Chiar vreau sa va zic la fiecare cate una-alta, dar daca nu pot in seara asta, maine dimineata tot va zic.
O zi minunata sa aveti si sa povestim numai lucruri frumoase in capitolul asta!


pozici Nicolas cel Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui lukasnicolas

Theo ma bucur ca bebe mic e mai bine si ca in curand vor veni acasa si tu esti extraordinara cu primirea!!!si eu cand am venit acasa cu Lukas de la spital m-au asteptat cu baloane bleu si cu flori si asa m-am emotionat!!!
Anoukam vazut si eu pozele si Nik e genial cu noroiul si bravo tie ca nu esti o mamica din aia crispata si ingrijorata si il lasi sa se distreze ca eu imi fac o mie de nervi cand merg cu Luka in parc ca toate se uita ca la felu pai'spe ca eu il las pe Luka sa se joace in tarana(ca nu e nisip)si se face ca porcu'dar pe mine nu ma intereseaza ca doar am copil nu bibelou
Alexsi la noi a plouat ieri dar azi a iesit un soaree.Ma gandeam si eu sa merg sa ii iau niste hainute lui Lukas dar cand am scos din sifonier hainele de vara de anul trecut m-am razgandit...are 48!!!de tricouri si vreo 12 costumase pe care le-a primit la botez si erau mari vara trecuta asa ca nu mai iau nimic.Numai ca sa ii calc hainele de vara am stat 3 ore jumate!
Oana mai vreau poze cu Fanu dar nu mai stiu id tau pe hi5..ai mai pus poze noi?
Carmaw spor la shoping si la plimbari!
Pupam fete si pitici mici si un weekend placut va dorim!

Andreeade pui micLukas-Nikolas08 03 2009
Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

http://ioannoula.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Oana am vazut ultimele poze cu Fanus-a fact maree si a prins falcutee o mumoasa ..iar in pozele cu verisoara sunt 2 printese

Poze https://picasaweb.google.com/107414023172997185640?authkey=Gv1sRgCOuL_vHnybfimQE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

BUNA!!!!!!!!!!!!SPER CA VA MAI MINTITI DE NOI!
SUNTEM BINE,DAR CU O GROAZ DE PROBLEME..........ASA DE ocupata ca nici nu apuc sa va citesc,dar sa mai scriu
bebe Ilias creste,pe 19 iunie avem botezul,si astept cu drag,pe 25 plecam in romania pana pe 11 iulie,abia astept..
ERTINA pe unde esti mama,nu mai stim nimic de voi!!!
fetelor,am si eu o intrebare,care dintre voi luati alocatie din romania?????eu am depus actele si nimic.....
va pup,si poromit sa fiu mai activa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitza_alex spune:

salutari din nou fetelor,tocmai ce am luat o pauza sa beau un ness cu cola(mi sa pus pata de o sapt tot beau asa)acum am la cuptor un chec cu fructe,tarta e aproape gata si am mai facut si o mancare de cartofi maine tragem un gratarel si gata..

theo,noi suntem bine,bya acum doarme.ma bucur ca bebe e bine!
dimitra,eu iau alocatie din Ro,pai dureaza pana iti intra pe card,cam 3-4-5 luni,depinde cand ai depus actele.
anouk3,odihna placuta!!!pupici lui nick!
lukasnicolas,ei uite asa faci economie.mai avea si bya cateva de anul trecut,dar nu multe.
acum e soare si la noi,si eu astept sa merg la plaja ca de nu ma duc in tara si ma bronzez ca e mai cald.pupici o seara placuta!!1

Mergi la inceput