extracte gemoderivate

extracte gemoderivate | Autor: nicavica

Link direct la acest mesaj

buna,vreau sa stiu daca ati folosit gemoderivate la copii si daca au avut efect.si cine vi le-a recomandat,cum le-au luat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, le folosesc si au efect daca le iau conform indicatiei specificate pe ambalaj, ni le prescrie homeopatul in special pt intarirea imunitatii generale sau specifice (ex. tract urinar, sfera orl etc.). se cumpara de la magazinele naturiste si cel mai de incredere brand e plantextract

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Adica bombonele dintr-alea albe, in tuburi de diverse culori?

Si noi folosim.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

sant tincturi, si eu am folosit cu mare succes pe cel de coacaz negru, pt. tuse (la indicatia medicului), combinat cu ceai de scai vanat.
costa 15 RON sticluta de extract gemoterapic

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

bilutele sunt homeopate, gemoterapicele sunt sub forma lichida, se iau conform prescriptiei de pe ambalaj...x ml, x picaturi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

eu i-am luat de maces,coacaz negru si porumbar,dar nu la indicatia unui medic ,pt ca nu se pricep cei pe care-i cunoastem noi.deasta intreb.am ajuns la disperare,doctorii la care mergem ne dau trat alopate,la care nu vedem decat efecte adverse.are probleme pe sfera orl,imunitate-in sensul ca-i sensibil rau dupa 8 antib-in 2 luni...-,si are fond alergic.mai nou am observat ca puful din perioada asta il dispera,tuseste,ii curge nasul si lacrimeaza,asta dupa 3 sapt de trat cu aerius si nasonex...asa ca am ajuns la gemoterapie,dar nu cunosc nici un doctor care s-o aplice...vroiam sa-i caut un alt homeopat-la primul n-a mers trat,ca sa nu zic doctorul-dar realizez ca homeopatia ajuta cand poti sa descrii ce simti,cum simti...cand,iar copilul meu nu vorbeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicavica

eu i-am luat de maces,coacaz negru si porumbar,dar nu la indicatia unui medic ,pt ca nu se pricep cei pe care-i cunoastem noi.deasta intreb.am ajuns la disperare,doctorii la care mergem ne dau trat alopate,la care nu vedem decat efecte adverse.are probleme pe sfera orl,imunitate-in sensul ca-i sensibil rau dupa 8 antib-in 2 luni...-,si are fond alergic.mai nou am observat ca puful din perioada asta il dispera,tuseste,ii curge nasul si lacrimeaza,asta dupa 3 sapt de trat cu aerius si nasonex...asa ca am ajuns la gemoterapie,dar nu cunosc nici un doctor care s-o aplice...vroiam sa-i caut un alt homeopat-la primul n-a mers trat,ca sa nu zic doctorul-dar realizez ca homeopatia ajuta cand poti sa descrii ce simti,cum simti...cand,iar copilul meu nu vorbeste...


nicavica, daca doresti, te pun in legatura cu cumnata mea, este medicul meu (nostru) de familie, a facut un curs de ceva durata pe homeopatie la Bucuresti, a si avut examenul final acum o saptamana, pare-mi-se, citeste mult despre homeopatie. Un numar de telefon pe PM, daca se poate sa-mi lasi.

Coacaz negru am si eu.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput