urina

urina | Autor: oanap85

Link direct la acest mesaj

spuneti-mi va rog din ce cauza poate sa miroase urina?la copii...vi s-a intamplat sa simtiti ca urina miroase altfel?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

La Maya urina mirosea cind avea infectie urinara - avea in jur de 2 ani, un an jumate.

Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Ramona asta iese la analiza nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanap85

Ramona asta iese la analiza nu?


Evident.
De ce, ati facut analiza?

Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

nu as fi vrut sa-mi pot da seama ce are pana sa-i fac analize,de asta intreb infectia urinara numai in analize iese, se cunoase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

urina poate capata un miros ciudat, puternic si neplacut si in cazul administrarii antibioticelor (anumite antibiotice, nu toate).

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

da Corina ,atunci miroase amedicamente,antibiotic ..oricum eu nu i-am dat..am sa intreb dr sa vad ce-mi spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Poate sa miroase urina de la infectie urina. Dar ar mai fi si alte semne. Daca e sugar e mai agitat, plange cand urineaza, eventual face febra. Daca e mai mare si nu are pampers se plange de dureri sau usturimi cand urineaza, face putin si des, face pipi si noaptea.
Sanatate celui mic!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

tocmai ca nu se plange ca-l doare nimic..e constipat de obicei si atat ..face la oala si parca ar avea urina tulbure ,am zis ca poate a pus ceva in oala nu stiu zic si eu...am sa merg sa-i fac analize dar tot timpul la spital imi spune ca nu mai au fonduri(unde le fac eu analize)..data trecuta le-am facut si ia trecut analizele pe numele unui baietel internat...

Mergi la inceput