scaun Britax kidfix

scaun Britax kidfix | Autor: Victo

Link direct la acest mesaj

I-am luat baietelului cel mare acest scaun. m-am tot invartit, sucit..pe net scrie ca se regleaza si in pozitie de somn- deci sa se incline cumva..insa eu nu vad nicio clapeta/dispozitiv care sa fie pt asa ceva. nu ma lumineaza cineva?:)

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Uite filmuletul de prezentare. Pare a fi un scaun fix, nu se rabataza.



Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, multumesc. am vazut si eu filmuletul de prezentare. ma tot invart in jurul scaunului.
pe net scrie asa

"Pozitie de odihna reglabila in mai multe niveluri la utilizarea cu Isofit".
sau "Multi recline positions when secured with ISOFIT "
la ce se refera isofitul asta? uff..asta inseamna sa comanzi fara sa pui mana pe ce cumperi..
bine, nu-i asa mare bai, caci copilul cel mare nu mai are neaparata nevoie de somn pe masina, dar ca idee..eu asa intelesesem ca se regleaza si acu vad ca nu se regleaza..


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

ar trebui sa alunece cumva pe baza aia.



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Nu cred ca se rabateaza, are clapeta aceea care il tine putin departat de spatarul banchetei si astfel scaunul are spatarul f putin inclinat fata de verticala.
Si al nostru e tot cam asa, dar in nici un caz nu se poate spune ca e pozitie de somn. Eu il tin asa tot timpul , caci altfel ar fi prea incomod pt copil sa stea la 90 grade.
La scaunul nostru clapeta este pliata sub sezutul scaunului, deci trebuie sa ridic scaunul ca sa o scot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

deci m-am suparat rau..:(:(..da cum mama saraciei scrie ca se regleaza..multi..si nu se regleaza...imi vine sa ma impusc.
nu e nici luat din Ro, ca din Germ(din motive de pret avantajos)..si nu stiu nemteste sa ii injur..dar pot cauta.
da am citit in ro, am citit in engleza descrierile si asa am inteles.

fac o pauza, o sa ma mai uit mai pe seara la el, poate imi mai trec nervii si vad mai bine :)
cica tre sa fie cumva o parghie in sezut.
aha, am vazut clapeta.e sub husa :)

ela, deci sa inteleg ca sub sezut e o clapeta..aha..mai, macar un pic sa se incline, acu nu nu stiu cat..dar sa nu stea chiar in fund, stii?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

SE inclina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

In general scaunele din grupa 2 sunt fixe. Oricum scaunul e super, Britax e in top, felicitari pentru achizitie.

LE: hmmm, si totusi scrie multi recline. M-am uitat la filmuletul de pe http://www.britax.co.uk/car-seats/car-seats/kidfix-sict si intr-adevar are pe sezut sub husa o fanta de care poti trage. Ai incercat? Se misca putin. Cred ca la asta se refera.

Carla & mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Paula, la Duofixul nostru are o clapeta chiar sub marginea scaunului unde vin picioarele. Cand tragi de clapeta inspre margine se rabateaza pe spate( de fapt se rastoarna cumva, nu mult dar suficient ca sa doarma). Cat a costar scaunul?

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ani, si safefixul pe care il am pt cel mic se rabateaza suficient cat sa doarma. am dat in jur de 150 euro, plus vreo 12 euro transport nu mai stiu exact :).asta pt ca am vrut sa fie pe rosu :) pe negru/gri era mai ieftin.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

DECI:

sub sezutul scaunului se afla....SURPRISE...cartea tehnica! doamne, da de ce nu era in pachet??????????no, ma rog..

normal ca nu e in ro, ca nu e cumparat din RO.
oricum, e cu scheme, asa ca am priceput, cu franceza mea din liceu.

are in spatele spatarului o clapeta care se ridica un pic si astfel, scaunul e un pic inclinat, dar nici vorba sa se rabateze cand si cum vrei scaunul. si nici vorba de "multi" pozitii de inclinare.

deci is dezamagita la maxim. acu citesc conditiile de returnare,descrierea in germana sa vad daca am vreo sansa.

ati returnat ceva la amazon? deci eu vreau scaun rabatabil practic, nu teoretic.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput