Intalnire surpriza Desprecopii in Bucuresti !!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Multumesc pentru oportunitatea de a fi fata in fata cu prietenele si membrii forumului
alinuk ,felicitari pentru organizare si implicare

Recunosc ca sunt epuizata fizic,dar m-am simtit foarte bine.Imi pare rau ca nu am putut face cunostinta cu cat mai multi membri DC-isti.

Multumesc si eu fetelor din spatele organizarii ...ManuelaCrina , Anya, Cricor, Karligutza, Tzuc, AncaDragoman si nu in ultimul rand lui alinuk, care era cand ici, cand colo

dicirstea, ti bat...de vazut ne-am vazut,dar nu prea ne-am vorbit

O sa pun si ceva poze maine ....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Mirela, imi dau seama ca e emotionant si pentru voi sa vedeti/simtiti lucrurile acestea de la distanta; poate la anul veti veni si voi si putem trai un eveniment ca acesta impreuna! a fost emotionant si pentru noi sa vedem ca incet incet s-au strans invitatii (chiar intrebau cateva persoane inainte de ora 5: "sigur vin? sigur vor fi asa de multi cat se preconizasera?" si iata ca a fost sigur! pentru ca n-au fost deloc putini invitati! cred ca au fost peste 200 de copii si parinti; s-a incins imediat atmosfera si cred ca bine a zis cine a zis ca la anul poate ne organizam pe un mic stadion! eu cred ca in functie de locatie si zi putem strange si un mic stadion! fara exagerari... resurse se gasesc, voie buna de asemenea, asa incat abia asteptam si evenimentul de la anul!



karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Karli, multumesc pentru filmulete, e foarte emotionant sa le vad !

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Karli, multumesc pentru filmulete, e foarte emotionant sa le vad !

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


cu multa placere! voi sunteti la baza... asa ca multi pupici si voua! sunt convinsa ca acesta a fost doar inceputul unui eveniment care va deveni traditie!


va pup pe toti si toate... multumesc si eu fetelor ca am petrecut cateva ore minunate impreuna si imi pare rau ca n-am putut sta de vorba mai pe indelete, insa atat cat am stat "ne-am inteles din priviri" si mi-a placut ca s-a simtit "unitatea" acestei comunitati... ma bucur ca v-am cunoscut si personal, insa pacat ca n-am avut prea mult timp de sporovait... poate data viitoare facem o tabara de cateva zile ca sa ne saturam si de vorbit! se pare ca nu ne ajung doar tastele sau intalnirile de 5 ore!

acum ma retrag si eu la nani ca restul dorm de mult... maine pun si poze!
pupicei si somn dulce! zzzzzzzzzzzzzzzz

karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

neatza

stiti ca am avut emotii mari, nu?

nu stiu cati ati fost de la inceput, nu stiu cati ati reusit sa fiti pe faza la momentul de start al party ului...

asa ca m-am gandit sa va pun aici ceea ce-mi notasem ca si 'speech' pe hartie, cu gandul ca 'auditoriul imprevizibil' (copiii) pot produce oricand lucruri imprevizibile (gen 'eu vreau scaunelul asta...chiar era o fetitza careia ii curgeau lacrimile siroaie ca ea nu are scaunel nu stiu ce culoare, mai apoi un altul cu lacrimi si mai siroaie..ca el vroia 'dinozaur' pe fetisoara si are o 'ratusca'...clar a trebuit sa-l conving ca are un dinozaur mai dragutz asa...) care sa ma deturneze si sa nu ajung sa spun intocmai ce-mi propusesem
..asadar cam asta vroiam sa va transmit


Bun venit tuturor, bun venit la cea mai strasnica petrecere organizata de mag Cocor si comunitatea DC! Astazi as numi acest spatiu... ‘cocorul copiilor sau COCORUL desprecopii!’

Asadar...dragostea infinita pentru copii, ne-a adunat impreuna pentru a serba copilaria si a 11-a aniversare DC.
Mi-as dori sa simtiti acest eveniment aniversar ca pe o sarbatoare a tuturor. Pentru ca va propun sa ne serbam cu totii, caci nu-i asa!?...fiecare dintre noi poarta mai mult sau mai putin manifest nostalgia copilariei!

Multi dintre cei de aici, din nevoia gasirii unor persoane cu care sa impartim aceleasi preocupari, inainte sau odata cu binecuvantarea de a avea un copil, am descoperit in virtual un spatiu prietenos - acela al comunitatii desprecopii.com.
Nu de putine ori aici am gasit sprijin si raspunsuri la intrebari, incet incet a devenit parte din viata copilasilor nostri, cu bune, mai putin bune, cu momente de bucurie si uneori de panica.

De 11 ani, pas cu pas, cu aportul fiecaruia dintre noi, acest spatiu a devenit cea mai mare, puternica si influenta comunitate a tinerilor parinti din Romania.

Aici am invatat sa ajutam si sa depasim comoditatea, indiferenta, nepasarea. Am descoperit ce inseamna solidaritatea si puterea lui 'impreuna'. Am invatat ca a schimba lumea, ceea ce nu e tocmai cum ti-ai dori, inseamna in primul rand a incepe cu tine... cu tot ceea ce tine de propria ta lume. Iar copii nostri, viitorul lor sunt cea mai buna motivatie pentru asta.

Va invit acum sa intram in lumea lor minunata... si sa ne bucuram impreuna la cea mai strasnica petrecere cu si desprecopii si parinti.

Multumim magazinului COCOR pentru tot sprijinul acordat. Multumim Albert! Ne-am dori ca aceasta colaborare sa fie doar inceputul unui parteneriat pe termen lung. Sa stiti dragi parinti ca la luarea acestei decizii va conta foarte tare reactia dvs si feedbackul pe care-l vom avea dupa aceasta zi.
Multumim magazinelor de aici pentru reducerile pe care le vor oferi astazi si nu in ultimul rand sponsorilor Nestle si Procter and Gamble.
Dau cuvantul acum pe (cu permisiunea lui) prietenul meu, multindragitul de copilasi – Leon Magdan / profesorul nostru de cultura.

La multi ani copii! La multi ani desprecopii! La multi ani tuturor!


din feedbackurile de pana acum, cred ca obiectivul pe care mi-l propusesem si pe care l-am afirmat si mai sus a fost indeplinit!

fug la treaba si sunt cu ochii pe voi si pe poze, filmuletze
revin


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

PS:

Cricoooor am uitat sa-ti dau datoriaaaaa de 5lei de la parcare
musai sa ne mai vedem la o cafea!

fetelor din ce am strans la final, am ramas cu un capsator, scoci, forfecutza, funditza...

cine le revendica??


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Foarte ,foarte frumos...multumim pentru organzare

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Multumim pt.petrecere, a fost super,multumim Alinuk ,felicitari pentru organizare si implicare. Asteptam urmatoarea intalnire. Multumim Mirela si Florin, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

Multumim foarte mult pentru tot ce ati facut pentru copiii nostri!
Felicitari Alinuk ,a fost foarte frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk


din feedbackurile de pana acum, cred ca obiectivul pe care mi-l propusesem si pe care l-am afirmat si mai sus a fost indeplinit!




Cred ca stii ce te asteapta data viitoare...da?
Ce-i drept, te pricepi...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput