Cartele telefonice de sunat DIN Germania?

Cartele telefonice de sunat DIN Germania? | Autor: ML

Link direct la acest mesaj

Suna cam aiurea ce intreb ... Se poate cumpara din Ro o cartela telefonica preplatita cu care sa suni apoidin Germania in SUA (sa functioneze deci pe telefoanele publice germane)?

Am nevoie pentru cineva care nu are prea mult timp la dispozitie pe aeroport in Germania sa caute/cumpere o cartela de acolo. Ar urma sa sune cu ea la mine, in SUA.

Daca exista, ce sa ceara, unde gaseste si care sa fie valoarea?

La tzara americana (poze)


"...went for a ride in a flying shoe..." (tot poze)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

ML,nu te complica aiurea ca mama ta nu are tipm sa caute telefon public!Plus ca daca are timp,la cit d emare e Frankfurtul...sa nu fie mai rau!Nu stiu daca exista telefon public in aeroport,oricum nu are cum sa cumpere cartela telefonica din Ro!

Daca are mobil,sa-si incarece cartelea,sa aiba credit maxim sa poata suna !Daca are cu abonament,sa nu uite sa-si activeze roomingul!

Eu ramin la ce tzi-am spus si la mesajul precedent,daca ai cerut scaun cu rotile ,ea va fi transportata de la unterminal la altul,direct in sala de asteptare,unde nu exista in niciun caz telefoane!Acum bineintzeles eu vorbesc in situatzia in care durata de timp intre debarcare si imbarcarea in urmatorul este de o ora,doua sau chiar mai putzin!

Ps.Nu-tzi mai fa atitea griji ca ii transmitzi si ei agitatzia ta,ai incredere ca se poate descurca mai bine decit crezi tu!(cind trebuie sa vina,sa ne spui si noua cum a ajuns pina la urma)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Dana, m-am uitat pe rezervare si are pana la urma 3 ore escala. Nu vreau sa ma sune, decat daca are absoluta nevoie iar cu celularul ei nu se descurca (cred ca are abonament nu cartela, nu stie sa-si activeze roomingul, plus, am inteles, poate gresit, ca este si f. scump sa dai tel. de pe celular).

Exista telefoane publice pe aeroport (in Muenchen ajunge) plus oficiu postal de la care ar putea cumpara cartela (germana); este drept ca nu stiu daca ar avea acces la ele.

Am sa-i spun sa intrebe pe cineva din Ro cum sa-si rezolve cu celularul ei, poate va reusi.

Multumesc, sper si eu sa ma agit degeaba si totul sa mearga cum trebuie

La tzara americana (poze)


"...went for a ride in a flying shoe..." (tot poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Varianta celularului e sfinta!Nu are rost sa te /va complicatzi aiurea!
O fi scump dar pentru o urgentza nu se va mai gindi nimeni la bani!

3 ore nu sunt cine stie ce,eu cred ca o vor conduce direct la poarta de imbarcare si o vor lasa acolo sa astepte,ca e clar ca nu poate nimeni sta cu ea 3 ore!

Se va descurca,nu-tzi mai fa atita griji!

editez sa spun ca va putea telefona si daca nu are roomingul activat,doar ca va fi o diferentza d etarif!Dar eu sunt sigura ca nu va avea nevoie d etelefon!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Am sa-i spun atunci sa se intereseze de activarea roomingului.
Da, nu ma astept sa o pazeasca 3 ore, am inteles ca mai vin din cand in cand la ea (daca...) sa vada daca e O.K. Imi este teama numai sa nu i se faca rau, nu cred sa se piarda pe aeroport.

La tzara americana (poze)


"...went for a ride in a flying shoe..." (tot poze)

Mergi la inceput