traznai si replici memorabile

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mara se uita curioasa la un caine maidanez sterilizat (marcat cu cercel verde la ureche). La un moment dat ma intreba: " mami... de ce i-au pus eticheta?"


si o traznaie mica...

Mara se descurca aproape singura la toaleta. Trebuie doar sa-i aprind lumina si cateodata sa o sterg la sfarsit. Azi a pus capacul reductor de la WC pe gresie in baie, s-a asezat frumusel pe el si a facut pipi acolo. Pana sa ajung eu la ea, facuse o mare balta jos si pusese si hartia ig deasupra... " Gata mami".



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Sunt minunati copilasii tai!



_

www.youtube.com/watch?v=ZHcAQPu3LJM" target="_blank">Invitatie la Succes

spune-mi ceva bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Elena multumesc foarte mult. Toti copiii sunt minunati si speciali in felul lor.

O pregateam sufleteste pe Mara pt a doua zi cand urma sa mergem la biserica sa ii impartasesc.
Eu: Tata popa e un om foarte bun, iubeste copiii... are 5 copii acasa... o sa te intrebe cati ani ai... ii raspunzi si deschizi gurita sa iti dea vin...
Mara dupa ce sta putin pe ganduri: "...da' tata popa cum face baie?... asa cu barba face?" .... vesnic cu mintea in alta parte



Ieri in parc o certam pe Mara pt ca a luat-o cu trotineta printr-o balta...
Eu: Mara, de ce ai luat-o prin lac?... uite, acum te-ai udat la sosete...
Mara: "pai pentru ca imi era sete"

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:


de vis....bravo, mami ca le notezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Haircut

Mara: "floricelele nu poarta ochi... doar oamenii poarta ochi"

sau odata dupa ce am ridicat-o in brate sa-l pupe pe David care era in patut: "maaami, imi ridici maieul si mi se vad toate tzatzele"


Deseori isi exprima dragostea fata de mine: " mami te iubesc pana in Tzara Minunilor"


Saptamana trecuta David a incercat sa pupe un pom si a reusit sa-si zdreleasca nasul. Tot din categoria asta... alaltaieri mamaia spala pe jos in bucatarie (vomitase Mara dupa ce a molfait la un ambalaj de prajitura Barni) iar el a pandit momentul propice sa-si rastoarne toata galeata cu apa, detergent si ce mai era pe acolo.... pe el.




Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Zilele trecute i-am explicat Marei cum se traverseaza strada... Azi, pe trecerea de pietoni a vrut sa-mi arate ca stie lectia: "mami, cand vezi niste dungi asa, inseamna ca e o girafa"


Razvan (verisorul cel mare): "ma duc pana la foisor cu bicicleta"
Mara:" Razvan, stai... ma duc si eu cu tine"


Tot Mara... " mami, eu nu pot sa zic potatacaliu (portocaliu) si zic potatacaliu"

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Azi, primesc telefon de la mamaia care mi-o da pe Mara la telefon ca are sa-mi spuna ceva:

"...mamii, vreau sa-ti spun ca eu am mancat tot si in timpul asta ce crezi ca a facut baiatul tau... fratele meu?... a bagat mana in pampers si a mancat kk...."

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mara:"mami, pot intru si eu in baie cu tine?"
Eu: nu...
Mara:"dar fac pp..."
Eu: nu-i adevarat pt ca doar ai facut...
M: "pai fac si pentru maine"

Mai nou, cere si David la baie cand o vede pe Mara. Ea, ca o sora mai mare ce e, il invata sa faca kk la olita: " hai David, scarpina-te " (aka screme-te)

Tot Mara: "David e neastamparatorul casei"


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Si tot din expresiile Marei:

"oribil de frumos", "masinute pamponate", "David e sor-miu"

"mami ne iubeste ca pe sufletul ei din cap"... "tati ne iubeste toata vara"


"Mami, eu vreau sa stau la curte. De ce ne-a facut Dumnezeu bloc in loc sa ne faca curte?"



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk


dupa o ezitare de cateva sec, raspuns copil: [red]"o milodieeee"


Ce smecher mic!

Mergi la inceput