probleme la caine batran

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Multumesc :).De la primirea diagnosticului eu nu i-am mai dat mancare de animale din comert. Ii cumpar ficat de pui, il fierb, ii pun la cuptor o cratita cu 1 kg de orez si la fiecare masa ii amestec doi ficatei cu orez si legume de sezon. I-am mai dat ceai de pufulita, incerc sa-l conving sa accepte un tratament cu aloe vera si miere despre care am citit pe net ca ar avea efect in tratarea tumorilor.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

cl, nici teg nu are dureri, e vesel. Prima catea a sotului meu, o cockerita, a murit la 10 ani. Fusese diagnostica si ea cu un cancer la san, operata si cu tratament cu citostatice ca la 3 saptamani dupa operatie sa moara. Cu pisica am patit acelasi lucru: la 12 ani tumoare la un mamelon, operata si dupa 4 saptamani s-a dus... acum pe 29 iulie se fac doi ani de atunci.. ce-am mai plans zilele acelea...De munca la Teg uneori ma satur... insa cand se uita in ochii mei, ii promit ca voi face totul ca sa fie in viata cat mai mult.ps- cand va muri, voi deschide subiect noudaca scriu aici, inseamna ca e in viata DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Dana, multumesc frumos!

Diana, exact asa e si la noi. Cand o vad cum se uita la mine sau cum asteapta sa o dragalesc... ma seaca! Mor de dragul ei! Si da, si mie mi-a fost teama de operatie. Am zis ca la varsta ei chiar nu mai are sens sa o operez. Mi-e teama si de anestezie si de faptul ca dupa operatie va mai trai putin. Imi spui si mie, te rog, despre tratamentul cu aloe vera si miere? Este numai pentru cancerul la vezica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

http://www.roportal.ro/discutii/topic/52064-tratamente-naturiste-pentru-cancer/cam greu cu dulciurile la caini, cel putin la teg care nu pune botul la miereDianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

dianad, ciinii nu proceseaza zaharurile prea bine, mai bine ii modifici reteta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Diana, multumesc frumos .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Teg a inceput sa oboseasca ... se ridica mai greu, scutecele sunt prea colorate ... In fiecare zi vorbesc cu el si-mi iau La revedere dimineata la 6, caci seara la 6 nu stiu cum il mai gasesc...nu pare sa sufere ...DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Iar mi-a stat inima...

Vine toamna, frigul, e normal sa se resimta...e bine ca nu sufera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu ai idee cat de bine te inteleg... nici al meu mosneag nu e prea bine...

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

L-am dus afara... nu mi-a mai tras lesa ca altadata, am facut cativa pasi, s-a impiedicat de o bordura si nu s-a mai putut ridica pe picioarele din spate cateva minute bune. Pe scari l-am luat in brate, caci ar fi fost un efort mult prea mare pentru el. L-am spalat, l-am lasat pe hol si nici macar nu s-a scuturat, a stat in pozitia sfinxului pana am facut curat la el in camera si s-a uscat. Imi amintesc de experienta Ilincai cu cainele ei: in ultimele 2-3 saptamani a fost cam ca Teg acum. Carmencat, imi pare rau ca si al vostru animalut nu e bine... e mai tanar decat Teg, poate ca diagnosticul lui nu e asa de sever ca al lui Teg.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.snapped.ro

Mergi la inceput