tricicleta- rog recomandari

tricicleta- rog recomandari | Autor: otiliaotilia

Link direct la acest mesaj

Buna! Vreau sa-i cumpar fetitei mele (1 an si jumatate)o tricicleta. M-ar interesa ceva mai rezistent, nu chinezariile astea ce se gasesc in mod obisnuit prin magazine si scartaie din toate incheieturile. Auzisem de bine despre KETTLER. Voi ce spuneti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

kettler iti recomand si eu, noi avem de 4 ani, suntem la al doilea copil si este inca ca noua, nu scartie nu are nici pe naibe merge brici.
are scaunul reglabil pt diferite varste, se poate scoate manerul de impingere cand copilul se mareste si poate pedala singur.
e cea mai buna


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliaotilia spune:

Dar ce model de tricicleta ai tu? Citisem ca le kettler directia nu este reglabila de la manerul pentru parinti... cam greu de crezut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

http://www.kettler.ro/produse/9/7mare.jpg
asta e modelul pe care il avem noi



Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mada

http://www.kettler.ro/produse/9/7mare.jpg
asta e modelul pe care il avem noi


Mada, un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004 si cu Rares Daniel 19 dec 2008
Ilinca si Rares


Si eu tot kettler recomand. Am avut si a fost fff rezistenta. Este acum la al treilea copil si e perfecta. Se va intoarce din nou la noi.
Nu-mi dau seama din poza (arata exact ca a noastra), modelul nostru are roti de cauciuc, ce se umfla, si o tavita in spate pt jucarii. Ghidonul se blocheaza ca sa fie drept si bicicleta o ghidonezi din bara de impingere, pedalele nu se misca decat daca sunt actionate de copil, deci nu-si prinde piciorusele daca nu pedaleaza. Bara de ghidaj este si ea reglabila pe inaltime , ca si scaunelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bicicleta asta nu e buna pentru invatat sa mearga. Distanta e prea mare pana la pedale, si la copil ii va vani mai greu sa pedaleze. Trebuie luata o tricicleta cu rotile sub sa, ca la o bicicleta normala.

La noi tricicleta a durat decat o vara, ca la 2 ani jumate i-am luat o bicicleta cu 2 roti, pe care o adora.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meb spune:

noi am luat una de la decatlon cu putin peste 100 de lei si nu e deloc ok. in afara de faptul ca are roti din plastic si face un zgomot ingrozitor, este si greu de dirijat. nici copilului nu i-a prea placut sa se plimbe cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliaotilia spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Cred ca va fi kettler, pana la urma.O sa rog niste prieteni din Germania sa mi-o comande si sa mi-o trimita acasa, ca preturile sunt mult mai bune la ei.
Pupici pentru mamici si pentru pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Si noi tot asa am facut.In Germania a fost la 1/2 din pretul din Ro plus ca avea si tavita pt jucarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


tot fan Kettler, a fost calarita de copilul nr 1 pana pe la 6-7 ani (se juca cu ea in continuare in curte, chiar daca incepuse deja cu bicicleta) apoi de vreo 2 ani a luat-o in primire si copilul nr 2.. si e in continuare zdravana si fara repros

noi avem ceva in acest gen, as recomanda-o dupa 2,5-3 ani
http://www.kettler.ro/produse/9/12mare.jpg

ref la celalalt model as fi mai rezervata, o prietena de-a noastra o are si nu se merge calumea cu ea.. nu stiu.. sunt rotile din spate prea mici.. efortul e considerabil in comparatie cu modelul nostru

e adevarat, vorbesc copii care sunt in stare sa pedaleze.. la 1,5 ani e mult prea devreme

dar cu siguranta pe modelul nostru se merge mult mai usor decat pe celalalt.. unde se da din greu la pedale


Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Noi am avut 2 ani la rand COLOMA BRAVO, impecabil. Nu am ce reprosa, este si acum ca noua dupa folosiri zilnice.
asta http://www.price.ro/preturi_coloma_tricicleta_demontabila_314803.htm

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput