cu 3 copii la mare

cu 3 copii la mare | Autor: Gyna

Link direct la acest mesaj

Am 3 copii si mi-asi dori sa merg la mare in Romania, la un hotel/ pensiune de 3 stele, curat si spatios.Personal n-am mai fost in concediu din 2006,de aceea mi-ar prinde bine niste sfaturi.
Va multumesc frumos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corsge spune:

Buna! Am mai scris asta undeva. Eu iti recomand Vila Vanessa din Venus. E incercata. Are toate conditiile pt o familie cu copii: curte, spatiu de joaca, preturi bune, apropiere de plaja si foarte multa liniste in statiune. Uite un link:

http://www.turistinfo.ro/venus/cazare-venus/vila_vanessa-c30295.html




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Noi numai la munte am fost cu toti 3 si a fost ok.
acum vom merge la mare in Grecia...si mi-e friicaaaaa ,sper sa fie ok si acolo,sa mai avem curaj sa mai plecam cu ei,pana vor mai creste si va fi mai lejer.

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Multumesc de raspunsuri.
M-am uitat pe situl vilei Vanesa, si-mi place , dar nu stiu cum este in rest statiunea Venus, n-am fost niciodata.Doar Mamaia, Ef Nord, Mangalia care sunt acceptabile si Saturn unde am fost in 2006 si a fost groaznic.
Luminita, noi de cand avem al 3 lea copil nu am fost nicaieri in concediu. Din aceasta cauza sunt cam tematoare in legatura cu plaja, cazarea, si masa. Mi-as dori o locatie aproape de plaja ,curata si spatioasa (pt 5 pers).
In Ef Nord stiu cateva terase (am fost in 2004 si 2005, poate mai sunt schimbari de atunci)unde se manca bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Gyna, depinde mult si de felul in care vreti sa va cazati, de cat de mici sunt copiii si de care sunt pretentiile voastre.
Noi, cu 3 copii mici (cel mai mic avea 10 luni), am ales anul trecut un camping in Saturn. SI a fost asa de bine, incat vom merge din nou. Dar, noi am vrut o singura camera cu pat dublu+ simplu (camera de 3 locuri), ca sa putem sta 2 adulti+ 3 copii. Si nivelul era de 3 stele. Apoi, noi nu am vrut hotel, fiindca voiam veranda la nivelul solului! Buuuuna alegere. Locul de joaca din incinta, era pentru copii mai maricei, dar piticul meu, care nu avea nici 3 ani, s-a descurcat onorabil, oricum, nu era pentru copii mici! Spatiul inchis, destul de sigur pentru copii.
Altceva, noi mancam la o autoservire pe traseul camping plaja. Alta alegere buna: nu asteptam mancarea. Iar mancarea a fost ok: nu ceva rafinat sau exceptional, dar proaspat si bun. E groaznic sa astepti cu copiii la restaurant.
Ca distanta fata de plaja, faceam 10 minute tarand si impingand de toti 3. Deci era aproape de plaja. Evident ca ash fi preferat pe plaja, dar cum nu le poti avea pe toate, a fost bine.
La munte am stat la o pensiune, unde am inchiriat 2 camere si desi restaurantul era la parter, a fost mai dificil decat la mare. EU abia astept vara sa-i duc pe pitici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

uoff,mie imi e fricaaa,cica grecii se pregatesc de razmerita
Noi avem inchiriat un apartament cu 2 camere,cu bucatarie utilata,etc.sper sa reusim sa mergem ca ma zgariu pe ochi daca ratam

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Nici eu nu vreau la hotel . Mi-a placut mult vila Vanessa din ce am vazut pe internet dar nu-mi raspunde nimeni la tel, am incercat vineri, sambata si duminica, mai incerc si azi.
Copii mei sunt :de 10 ani, 7 ani #351;i 4 ani.Deci ne trebuie o camera mai spatioasa. Am vazut, tot cautand pe net, multe oferte indeajuns de convenabile in Eforie Nord.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corsge spune:



Telefonul este bun pentru vila vanessa. Poate sunt plecati, momentan. In Eforie, eu am jurat ca nu ma mai duc cu copil mic. Ca sa ajung pe faleza trebuie sa cobor nu stiu cate trepte, pe care apoi sa le urc, de doua ori pe zi, cel putin. Si cu carutul, galetusa, piscinuta si altele, e un cosmar. Eu vreau accesul spre mare fara trepte, direct.

Mergi la inceput