Catina in sarcina

Catina in sarcina | Autor: lisssa_ana

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, eu sunt iar racita. As vrea sa stiu daca catina e ok in sarcina si Siropul de muguri de brad pentru tuse???

Va multumesc!




Mama de Ana si 27+

Fashion

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Lissa eu am luat sirop din plante pt tuse (patlagina si muguri de brad/pin ) si am baut si sirop de catina (facut de mine din catina pasata si strecurata + miere).

Acum , sincer sa-ti spun, nu m-am gandit daca o fi ok sau nu...

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 28+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Betty, fara frica catina e safe si chiar recomandata pt tratarea racelii in sarcina, impreuna cu macesele, pentru ca e f bogata in vit. C, dar evita echinaccea, care nu este indicata in graviditate. Eu iti mai recomand zilnic sucul de la o lamaie stoarsa, in care amesteci 2 linguri bune de miere si o consumi imediat dupa masa, fara a mai bea nimic in urmatoarele 30 de minute. De asemenea mult cranberry juice, dar sa fie "not from concentrate".

Uite aici o lista de plante care trebuie evitate in sacina: cimbrul, salvia, rostopasca, obligeana, ardei iute, seminte de in, fenicul, anason, vasc, senna(abortive, pot declansa contractii uterine puternice); coada soricelului, pelin, ienupar, levantica, patrunjel, leustean, marar (rol hormonal, de declansare si reglare a menstruatiei). Alte plante administrare cu prudenta (ocazional): echinaceea, ginseng, ginkgo biloba, passiflora, traista-ciobanului, galbenele, sunatoare, roinita, ghimbir, urzica.

Multa sanatate!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 22+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

din cate stiu eu catina e foarte bogata in vit c, dar nu stiu nimic de efectele ei secundare




Mama de Ana si 27+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

saru'mana Krissy si anaemi

Mama de Ana si 27+

Fashion

Mergi la inceput