Tefal Actifry

Tefal Actifry | Autor: Bebe Beca

Link direct la acest mesaj

Aveti asa ceva? In afara de cartofi prajiti ati mai pregatit ceva in friteusa aceasta?
Noi am cumparat una, cartofii ies tare bine, nu pun ulei deloc sau mai putin de 1 lingura dozatoare. As vrea sa fac si altceva, dar as vrea sa stiu si exeperientele voastre.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Si noua ne plac cartofii facuti cu aceasta friteusa. Am mai facut piept de pui taiat feliute, iese foarte bun. Altceva nu am incercat.
Astept si eu idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu nu am dar vroiam sa vad daca merita investitia adica daca iese bun si altceva in afara de cartofi, ca oricat ti-ar placea la un moment dat te saturi si de ei.

Oare fish-fingers ar merge? Sau chiftelute?

In ulei prajit eu nu fac nimic, iar cand i-am facut la grill sau la cuptor s-au lipit, nu mi-au placutt deloc.

Niste inele de ceapa Beca nu incerci?


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dici, cred ca o sa incerc intr-o zi. Iar chiftelute voi face maine, o sa incerc la actifry intai, daca nu imi ies le bag la cuptor. Iti spun dupa ce a iesit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

--eu am mai facut mere cu zahar si scortisoara (reteta am luat-o din carte)
--pui cu ananas

Amnadoua au iesit f bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dici, chiftelutele de peste au iesit foarte bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Cum le-ai facut?
Cumparat peste, fiert, dezosat si preparat sau ai cumparat din acelea semipreparate?

Nu mai stiu de ce capacitate e vasul tau...e din cel mare? Cam cate portii iti ies?



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dici, cumparat peste. TEfalul meu este din cel mare. Le-am facut in 2 transe pe toate, ca sa fiu sigura ca se fac cum trebuie. Mi-au iesit 50 de chiftelute din 600 si ceva de grame de peste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Si eu am actifry, dar cel mic de max 800g;
am facut chiftelute si mi le-a adunat paleta, in sensul ca nu au rams perfect rotunde; la voi au iesit rotunde? cat de mari sunt bilutele? ma gandesc ca la 25 buc sunt destul de maruntele, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Kita, eu am lasat chiftelutele la facut fara paleta jumatate din timp si abia apoi am pus paleta si asa mi-au ramas rotunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

ma tenta sa imi fac o astfel de achizitie insa am ceva dubii daca merita sau nu banii. asa ca va intreb pe voi, pana la urma merita investitia? ati avut careva probleme cu ea pana acum? am citit pe un alt forum ca cineva a vut probleme cu ventilatorul si i-a luat foc pur si simplu. au trimis-o la reparat la service, nu s-a putut repara si i-au dat alta noua din magazin.
cam cat ati dat voi pe ea (cea mai rezonabila am gasit-o la flanco in jur de 670lei).
cartofii prajiti, cat timp dureaza pana se fac? se prajesc la fel ca la tigaia obisnuita sau ce coc mai mult? folositi cartofi naturali sau din cei congelati? ce alte retete ati mai incercat intre timp?

Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput