Greseli pe care le fac parintii divortati

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Acum te-am inteles mai bine
Gabi, multumesc mult de urari. Acum am aflat ca asteptam si bebe asa ca sper sa ne tina Doamne Doamne fericiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadalina spune:

sincer nu stiu cum se poate vb frumos despre o persoana care te-a lasat atunci cand aveai cel mai mult nevoie de el
a plecat cu 5 zile inainte sa nasc al 2lea copil....am ramas singura fara un sprijin moral...fara nici un ban.... fara sa stiu pe ce lume sunt....
ma batjocorit cum a vrut el si mama lui ,m-au facut cu ou si otet ....nici macar nu a fost in satre sa vina sa isi vada copilul nou-nascut
a tr sa muncesc desi eram operata la 2 sapt am inceput munca si de atunci ma chinui sa imi cresc copiii singura ....cum pot si cum stiu
si toate astea pt ce? ....PT CA EL SE CUPLASE CU CEA MAI BUNA PRIETENA A MEA...
despre asemenea oameni oare poti vb frumos?oare cand va creste antonia si va intreba de tatal ei eu pot sa ii spun ca "tati tau nu a vrut sa te cunoasca pt ca tanti lavinia i-a luat mintile ....dar tati tau este un om bun care te iubeste"cum pot sa ii spun unui copil astfel de lucruri ii spun adevarul
tatal vostru a plecat pentru ca a considerat ca voi 2 nu snt importante pt el ,tatal vostru a contestat paternitatea,tatal vostru nu a stiut ce inseamna sa va iubeasca,tatal vostru este un las,tatal vostru este un nimeni....
poate ca gresesc dar asta este adevarul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Nadalina, eu cred ca ar trebui sa le lasi pe ele sa VADA tot. Este dureros sa cresti fara tata cand majoritatea copiilor ii au, si degeaba o sa le ceteri tu cat de rau este el ca ele nu constientizeaza, mai mult o sa si-l doreasca. Dar daca te abtii si nu zic sa-l lauzi dar sa fi neutra, ceva de genul tatal vostru este asa cum e el...si mai tarziu ele o sa traga singurele concluziile, ai sa vezi.
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

nadalina....iar dupa ce le spui asta, punet-te nitel in pielea lor, patrunde nitel in mintea lor, in inima lor si-n sufletul lor de copil si vezi daca o sa-ti placa ce simt ele. adevarul asta pe care nu-l contest o sa le doara a draq de tare si crede-ma ca va fi distructiv pt ele ca oameni. nu minti dar mai 'slefuieste' nitel.
la acea 'slefuiala' umblu si eu acum ....si cum zicea cineva inainte...cred ca o cale neutra e cea mai indicata, din pctul meu de vedere

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tega spune:

Draga nadalina, adevarul este dincolo de noi. Copii vor vedea singuri, cand vor creste, cum sunt parintii lor. Te vor judeca sau il vor judeca... si va fi cumplit de dureros daca a gresit.
Iti spun un lucru: oamenii nu se schimba niciodata!

Mergi la inceput