menstruatie neregulata dupa intarcare

menstruatie neregulata dupa intarcare | Autor: Angie.C

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, am o mica problema. Voi dupa ce ati intarcat v-a mai venit menstruatia regulat. Eu am intarcat fara voia mea la 7 luni jumate ale trumfului, atunci laptele meu si-a pierdut din consistenta si calitate iar bebe a refuzat treptat la el. Eu am nascut prin cezariana, la fix 40 de zile dupa am avut sangerari usoare si cand m-am dus la control medicul mi-a zis ca mi-a revenit menstruatia, dar apoi pana la 4 luni nu s-a mai intamplat nimic. Toate bune si frumoase pana luna lui martie, cand trebuia sa-mi vina pe la sfarsitul lunii, dar nimic. Eu activitate sexuala nu am mai avut de pe la jumatatea lunii lui februarie pentru ca al meu sot a plecat la specializare. dar dupa ce a plecat el pe 24 am avut mestruatie, insa in martie nu. Mi-am facut doua teste de sarcina si au iesit negative. Oare sa fie de la schimbarea hormonala sau ar trebui sa fac un consult ginecologic?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Menstruatia mea a venit la 6 luni dupa nastere si s-a reglat cam in 3 luni.
Laptele nu-si pierde din calitate si consistenta...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Foarte posibil sa fie din cauza schimbarilor hormonale, dar eu zic ca un control de specialitate nu ar strica (aici noi ne dam cu parerea, altfel e cand te vede un medic).
Sanatate multa!

Mergi la inceput