Gaura in stratul de ozon

Gaura in stratul de ozon | Autor: ali

Link direct la acest mesaj

Stiu ca e un subiect care a aparut de cateva zile prin toate ziarele.
Nu stiu cat e panica cat e dezinformare dar eu am considerat ca trebuie sa-mi protejez copilul.
Zilele astea am incercat sa nu-l scot pe Andrei afara( desi ma doare sufletul cand vad ce vreme frumoasa e!) cat e soare. Am iesit abia dupa 6. Bine macar ca s-a schimbat ora si tot prindem 2 ore/zi pe afara.
Si in orele alea il dau cu crema de protectie pe fata si manute.
Colac peste pupaza e si norul radiocativ deasupra tarii noastre.Avem deci 2 in 1.
Voi cum ati procedat zilele astea? Sunt exagerata ca tin cont de stirile astea?

ali
Mama fericita de Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu am stat in birou, n-am mai iesit pe afara in pauze. Nu stiam ca e si norul radioactiv pe aici.... :((



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns si_monna spune:

buna! noi am iesit si ieri si azi. copilul l-am ferit de soare( il port in wrap). i-am tinut fata acoperita si cam asta e( atat avea descoperit din wrap)...
daca l-ai dat cu crema cu protectie e ok, stai linistita... pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

In realitate nu e gaura ci doar subtiere, nu-i deasupra Romaniei ci deasupra Arcticii, si nu a aparut brusc acum ci se manifesta iarna de iarna, iar indicele maxim din aceste zile este oricum sub cel minim din zilele de vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

In nici un fel. Si iata ca mergand 40 de minite pe afara nu mi-am ars pielea asa cum se vehicula prin ziare.

Oare eschimosii cum se descurca cu cancerul de piele de la atata ozon subtiat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaP
Oare eschimosii cum se descurca cu cancerul de piele de la atata ozon subtiat?

N-aveau tv si nici ziare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Stirea era ceva de genul (marti, daca nu ma insel), pe prima pagina: "Joi ne prajim!"...iar joi(31 martie), au scris mic, pe pagina 2..."gaura mai intarzie pana prin aprilie-mai".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Dar ce cititi, dragilor, de v-au amenintat cu prajeala? Ca eu am urmarit doar comunicatele celor de la ANM...si ziceau cam ce zice Capcaunul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca spune:

Eu nu mai cred nimic din presa si media romaneasca de vreo cativa ani. Totul se transforma in senzational pentru a se minuna poporul si a face rating sau click-uri.

Am asistat pe viu la "facerea" unor stiri "senzationale". Va dau doar un exemplu cat se poate de simplu:

Asta vara la nunta soramii din centrul Bucurestiului, la 12 noaptea na#351;ul a lansat cateva baloane luminoase chinezesti. A doua zi la stiri o senzationala veste: Bucurestiul a fost atacat de OZN-uri. A filmat lumea din balcoane obiecte neidentificate pe cerul orasului. Mai multi boschetari au jurat ca e necuratu', vreo 2 babe isi faceau cruce si se fereau de apocalipsa... ce mai, vreo 10 minute de stire "extrem" de serioasa. Iar noi ne prapadeam de ras ca aveam aceleasi filmari de la nunta cu baloanele chinezesti.

e doar un exemplu dar mai am o gramada din pacate. Eu nu mai cred decat sursele sigure "nefiltrate" de jurnalistii lu'peste.

Mergi la inceput