Drepturile mamelor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tatatushi spune:

Nu stiu daca postez bine aici, daca nu rog moderatorii sa muta interventia mea altundeva: doream sa stiu daca se mai da prima de nastere de catre angajator - scoala de stat si ce trebuie scris in cerere. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aqua80 spune:

sa inteleg ca nu a beneficiat inca nimeni de art 356 din legea 1 pe 2011 a educatiei nationale prin care se da copiilor{ nascuti dupa intrarea in vigoare a legii] 500 eur pt studii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giulia_S spune:

gogoshica, nu s-a aprobat nimic, nu prea ar fi in avantajul celor usi pe taieri bugetare ptr ca veniturile noastre obtinute astfel, scutite de o parte din taxe si impozite, ar reveni ca o cheltuiala in plus la buget. oricum, ar bubui din nou presa daca s-ar aproba asa ceva, doar ii stii. N-ai vazut cat le-a luat sa publice si sa intre in vigoare faza cu cei 500 de euro? 2 ani. si nici anum nu stiu unde se gasesc normativele, am inteles ca banii de-abia in anul 2013 vor putea fi alocati in aceste conturi si nu mai devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Asa-i...
Multumesc mult pentru raspuns.
O zi frumoasa!

Cristina G.
30+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

stie cineva daca mama poate primi concediu medical daca i s-a imbolnavit copilul si nu are cu cine sta acasa si mama trebuie sa lipseasca de la munca pentru a sta cu el?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_patrick spune:

Spuneti-mi, va rog, daca am nascut in august, anul trecut, si ma intorc la lucru luna aceasta, ce stimulent voi primi : 100 sau 500 de lei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isa_adina spune:

buna seara....va rog sa ma ajutati cu o informatie in ceea ce priveste perioada dinainte de nastere, cu cate zile inainte de data probabila a nasterii, pot sa raman acasa...cum se calculeaza legal?Data probabila a nasterii, la mine este 26.11.2011, cum calculez?Eu doresc sa raman cat mai repede posibil.
Va multumesc anticipat si astept un raspuns, de la cele care cunoasteti mai bine legea noua (pe 2011), recunosc ca nu am reusit sa o studiez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_patrick

Spuneti-mi, va rog, daca am nascut in august, anul trecut, si ma intorc la lucru luna aceasta, ce stimulent voi primi : 100 sau 500 de lei?

Cristina, mami de Matei-Patrick (13.01.2008) si Petru-Nicholas (03.08.2010)

POZE DE TOT FELUL
POZE BOTEZ
FILMULETE
POVESTEA NASTERII


100


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

stie cineva daca mama poate primi concediu medical daca i s-a imbolnavit copilul si nu are cu cine sta acasa si mama trebuie sa lipseasca de la munca pentru a sta cu el?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Da poate

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui isa_adina

buna seara....va rog sa ma ajutati cu o informatie in ceea ce priveste perioada dinainte de nastere, cu cate zile inainte de data probabila a nasterii, pot sa raman acasa...cum se calculeaza legal?Data probabila a nasterii, la mine este 26.11.2011, cum calculez?Eu doresc sa raman cat mai repede posibil.
Va multumesc anticipat si astept un raspuns, de la cele care cunoasteti mai bine legea noua (pe 2011), recunosc ca nu am reusit sa o studiez

isa


Medicul ginecolog va decide - in principiu din luna a VII-a se poate intra in prenatal daca sarcina este normala.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput