Drepturile mamelor

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

1 Nici o firma nu are obligatia de a mentine un salariat 6 luni. Reciteste disp. legala. acolo scrie altceva.
2. Trebuie o adresa simpla nimic special.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Buna,am intrat aici avand o intrebare....eu am nascut in Italia si atat eu cat si sotul am lucrat cu contract de munca .Vreau sa stiu daca pot beneficia de indemnizatia pt crestere copil daca am inreg venituri din strainatate,tare UE.Fetita s-a nascut in 2010 octombrie si acum are 1 an si 4 luni...e prea tarziu?Pana acum nu am stiut nimic dar mi-a zis o colega ca ea a nascut in 2009 si a depus dosarul in 2010 si la fel a nascut in It si a luat indemnizatia tatal copilului.
Va mutumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai poti prinde pana la varsta copilului de 2 ani banii aferenti isa trebuie sa iti faci dosar tu sau sotul tau. Trebuie sa mergi concret sa vezi ce acte ai nevoie pt dosar si sa le depui. Cu cat mai repede cu atat mai bine.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Mai poti prinde pana la varsta copilului de 2 ani banii aferenti isa trebuie sa iti faci dosar tu sau sotul tau. Trebuie sa mergi concret sa vezi ce acte ai nevoie pt dosar si sa le depui. Cu cat mai repede cu atat mai bine.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


multumesc mult...eu am dat cateva telefoane la AJPS si mi-au zis ca nu pot lua indemnizatia ,ca e noua lege de la 1 ian 2011 si copilul tr sa se fi nascut dupa aceasta data...dar eu nu prea cred asta...tr sa ma interesez mai bine.....deci inca o data subliniez ca e vb de indemnizatie nu de alocatie...cu alocatia e ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

aaaa si inca ceva...in caz ca beneficiez imi dau banii din urma sau doar de la data depunerii dosarului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Din urma nu. Si cu cat intarziati mai mult cu atat pierdeti pt. ca la 2 ani inceteaza. Aveti dreptul - vorbesc tampenii cine v-a spus chestia ai cu data nasterii. Exista modificari dar nu in acest sens. Ce idioti. Scuze.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Din urma nu. Si cu cat intarziati mai mult cu atat pierdeti pt. ca la 2 ani inceteaza. Aveti dreptul - vorbesc tampenii cine v-a spus chestia ai cu data nasterii. Exista modificari dar nu in acest sens. Ce idioti. Scuze.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

scuze dar mai am o intrebare...imi puteti da un site unde sa gasesc actele necesare pt dosar ,asa ma pregatesc mai repede,am inteles ca ar tr si fluturasele traduse din italia si contractul de munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Te rog sa te adresezi institutiei - ei sunt factorii de resort oficiali ceea ce solicita ei conteaza.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Te rog sa te adresezi institutiei - ei sunt factorii de resort oficiali ceea ce solicita ei conteaza.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


ok,multumesc

Mergi la inceput