Ghid explicativ de analize medicale

Ghid explicativ de analize medicale | Autor: moonchild

Link direct la acest mesaj

Am primit pe mail un ghid care explica cum se interpreteaza principalele analize medicale.

In primul rand: nu imi este clar cum se aplica legile copyright-ului in cazul asta: in document este numele autorului, o pagina web de referinta pe care daca intri gasesti un mesaj de genul: "Acest ghid medical iti este oferit gratuit alaturi de cartea....", si cartea costa...
Deci e legal sa diseminezi documentul sau nu?

Se gaseste si cand il cauti cu motoare de cautare cunoscute, dar iarasi nu stiu cat de legal este postat.

In al doilea rand: daca e legal sau daca sugerati o modalitate legala, l-as posta si aici pentru ca stiu ca au fost multe discutii referitoare la interpretarea analizelor si sunt persoane carora le-ar placea sa aiba asa ceva.





P.S. Pentru a elimina discutiile suplimentare: nu e pe post de reclama si nu am nici un interes personal in chestia asta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

am gasit si citit un pic din acest ghid si chiar mi sa parut foarte interesant , nici eu nu stiu cum se aplica legile copyright-ului dar daca este pe un forum public pt mine este suficient , l-am descarcat si vrea chiar sa il printez ,sunt convinsa ca ma va ajuta destul de mult .cautati-l si cititi-l , nu aveti ce pierde .

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonchild spune:

MACARIE tocmai mi-ai dat o idee, nu stiu cum de nu m-am gandit sa dau titlul: este vorba de Ghid explicativ al principalelor analize medicale..merita achizitionata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

ai lansat ideea, titlu ne duce prin motorul de cautare acolo unde trebuie. Sunt multe persoane carora le-ar prinde bine un pic de informatie medicala.

de la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonchild spune:



Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

ai lansat ideea, titlu ne duce prin motorul de cautare acolo unde trebuie. Sunt multe persoane carora le-ar prinde bine un pic de informatie medicala.

de la mine

Alexia & Ana

Mergi la inceput