logoped psiholg Galati

logoped psiholg Galati | Autor: nicavica

Link direct la acest mesaj

copilul meu are o intarziere de limjaj,avem recomandare pt logopedie,dar nu stiu la cine sa mergem .stiu ca sunt logopezi la liceul Asachi si la scoala 22,am incercat acum 1 luna sa dam de ei,dar ca un facut n-am dat de nimeni,era scola inchisa pt dezinfectare pt gripa,iar la liceu se faceau nu stiu ce renovari.Copilul meu are 2.9 ani si nu vorbeste deloc,adica scoate sunete silabe,dar nu vorbeste,iar Dr.NPi ne-a dat trimitere la logoped.cele care ati avut probleme cu vorbitul,silabe,consoane...cu copii la cine ati fost la logoped?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna!
Eu stiu pe cineva care lucreaza cu un logoped, o sa ma interesez si te voi anunta.
Mai stiam ca la inspectoratul scolar poti afla mai multe informatii, este un logoped foarte bun dar care lucreaza numai cu cazuri de autism sau ceva foarte grav.Un logoped mai gasesti si la Baia Comunala ...o sa revin cu nume exacte si eventual nr tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

buna, baiatul meu are trisomie 21.stiu de inspectoratul scolar pt ca de el apartine centrul logopedic:scoala22 si liceul Asachi.stiu ca inainte avea si liceul pedagocic,dar pe site-ul centrului logopedic nu apare...merci frumos,astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

Buna!
Am revenit cu informatii: la Liceul 3 gasesti un logoped si chiar au afisat ca primesc copii cu probleme iar la Baia Comunala , in incinta cladiri este o Fundatie Sociala care au un program after school pentru copii care au probleme materiale(parintii de fapt). Aici gasesti o doamna Irina, logoped, care ofera lectii fara sa trebuiasca sa-i dai banuti.
Nr. de tel este: 0745.885.054- Irina...sigur te va primi si este foarte blanda si atenta cu copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

merci frumos pt tot,noi mai incercasem anul trecut la Baia comunala,dar mi-au spus ca era prea mic atunci.voi incerca iar,dar depinde si de copil sa se lipeasca de persoana cu care face terapie.Multumesc frumos!

Mergi la inceput