Termometru de frunte

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am avut si noi termometru de frunte, cand era Cristi mic, si dadea numai erori.... am renuntat la el

Nu am folosit din cel cu mercur, ci tot electronic, dar pt. bagat in fundulet sau tinut la subbrat

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Noi avem un thermofocus 5in1.Per total am fost multumita.Fii-miu nu mai sta sa-i bagi termometru in fundic de fff multa vreme si urla groaznic pana si la supozitor.
Ultima oara cand a fost bolnav,i-am luat temp cu ambele.M-a derutat cumva,pt ca dintr-o data a facut febra mare..si a crescut fantastic intr-un timp ff scurt.Am crezut ca cel de frunte nu e ok si i-am luat temp in fundic..sa stiu ce antitermic sa-i dau.
Mereu imi iau si eu temp,sa vad dk e corect si mereu ii iau temp de mai multe ori,insa astept un pic.De altfel,e bine sa-i masori temp copilului cand e sanatos,sa vezi ce temp are..si sa scazi cat spun producatorii(la noi trebuie scazut 0,3)
Pe mine m-a ajutat f mult,ca nu-l mai trezeam si ca puteam sa-i iau temp fara sa-l mai chinui cu cel digital in fundic..pt ca nu suporta nimic si urla de se invineste,asa ca mai bine lipsa.
Sanatate.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Multumesc pentru impresii.Chiar ca sunt derutata.Nu stiu ce o sa fac.

ali
Mama fericita de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

termometru de frunte NU indica bine deloc. Eu folosesc termometru de ureche ca sa ma ghidez DAR nu m bazez pe el, desi este destul de performant si nu da valori diferite la intervale scurte de timp. Daca termometru de ureche imi arata valoaremare atunci automat vine cel clasic bagat in fundulet...dar e un chin pentru copil imediat ce suspectez eu ceva sa-i bag termometru un fundulet mai ales cand doarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Uite ca eu sunt foarte multumita de al meu - e un Microlife, nu a fost scump, 100 lei, intre timp pretul lui vad ca a mai crescut.
Mie mi se pare ca indica temperatura corecta, si chiar daca e o diferenta, nu o vad asa importanta, cand e febra e febra, chiar de exista eroare, sigur nu e mare; Robert nu sta la bagat chestii in fundulet si cand el frige nu-mi arde sa-l mai agit si sa-l fac sa planga si cu asta; am facut-o si mi se parea ca-i cresc eu temperatura. In plus, exista factorul "somn"...cand e racit, abia doarme, eu cu grija lui..nu pot sa-l pun in fund, prefer varianta asta si-i iau in somn de cate ori vreau.

La mine febra e simtita "la mana" - imediat stiu ca e "cald"; pun termometru de frunte vad daca e nevoie de antitermic. Am si clasic, dar uite, nu l-am mai folosit de cand am cumparat cel de frunte.

Aaa si inca ceva - farmacista m-a sfatuit sa-l testez pe copil sanatos si-mi pot forma o idee cu privire la cat de exact e.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Lorich, Microlife avem si noi. Am fost super multumita de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela.d

Lorich, Microlife avem si noi. Am fost super multumita de el.



Tot Microlife avem si noi, in jur de 1 mil si ceva am dat pe el in 2008
Ne este de mare ajutor mai ales pt monitorizarea temperaturii in timpul somnului, nu trezim copii sa masuram rectal
Mie mi se pare util si il recomand

Mamica fericita de doua buburuze


http://lb2f.lilypie.com/P2KQp2.png

Mergi la inceput