Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Nasterea la Arcadia - Iasi (4)

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

copiloi
copiloi

Donator desprecopii.com

Romania

3420 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite copiloi un Mesaj Privat

Nasterea la Arcadia - Iasi (4)

Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3

Link: Maternitatea Arcadia

Nasteri usoare si bebei sanatosi!
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - copiloi on 21/03/2011 09:27:31

oiyoy

Romania, Roman
306 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  13:27:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
deci o cezariana la arcadia costa 32oo ron.Mi-a mai revenit inima la loc. In ultimele zile eram speriata pentru ca eu credeam ca o cezariana costa 4800 ron. dar oare de ce credeam asa?!? offf!ce-am mai suferit! mamici, care ati vrut naturala dar s-a ajuns la cezariana, ma scoateti putin din bezna?

33 saptamani, DPN 5 mai
Mergi la inceput

camiki

Romania, Iasi
74 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  13:31:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
48 mil costa cezariana cu medic colaborator,32 mil cu medic angajat arcadia.
Mergi la inceput

gravidacori

Romania, iasi
532 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  13:46:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
cu ce doctor vei naste cami?cate sapt ai?ai contractii..ceva?
Mergi la inceput

camiki

Romania, Iasi
74 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:09:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Pai multumesc lui Dumnezeu,am intrat in 40 de saptamani.Dar cu emotii de la 28 de saptamani,cand imi coborase tare uterul iar la 30 s-a mai deschis si colul,de nimeni nu s-a gandit ca ajung la termen.Eu nasc cu dr.Samoila.Contractii am tot avut de vreo 2 luni,dar nu f. dureroase,iar saptamana trecuta le-am avut ceva mai intense de am crezut ca nasc,dar uite ca n-a fost sa fie.
Mergi la inceput

gravidacori

Romania, iasi
532 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:16:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
ma bucur ca ai apucat 40sapt!sper sa apuc si eu pt ca si eu am primit vestea nu tocmai buna ca mi s-a deschis cou,asta sapt trecuta... (scuze nu imi merg 2 taste,sper sa se inteeaga),stau in pat de atunci si innebunesc !tu ce ai facut?
Mergi la inceput

camiki

Romania, Iasi
74 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:22:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Monik,daca n-ai nascut,natere usoara maine iti tinem pumnii si ne vedem miercuri sanatoase si cu BB sanatosi si frumosi ,de fapt joi, cand o sa pot sa ma misc si eu .Iar joi te asteptam Stefana!
Fetelor sper ca n-ati nascut,de n-ati mai dat niciun semn.
Mergi la inceput

camiki

Romania, Iasi
74 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:25:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Lasa ca o sa fie bine gravidacori,ai sa vezi,uite la mine cel mai bun exemplu.Am luat gynipral,no-spa si am tot facut injectiile alea de maturare plamani pentru BB,in cateva serii.Si normal,mai mult in pat.Cat il ai deschis colul? Eu il am 2 cm din saptamana 30.
Mergi la inceput

gravidacori

Romania, iasi
532 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:40:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
cami,nu mi-a zis cat e , asa a zis - 1 deget pana aproape de orificiu intern, si mai scrie in caiet dupa asta (nu stiu ce inseamna) MI, si PC mob.
trebuie sa iau no spa 2 pe zi
eu sper sa se inchida..nu stiu cum voi reusi sa mai stau 8 sapt macar ,pana fac38,doar in casa ,in pat.
tu nu ai iesit din casa deoc?
Mergi la inceput

camiki

Romania, Iasi
74 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  14:55:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
De un deet am avut eu la 28 saptamani si asa scria si la mine.Daca nu ti-a dat gynipral,stai mai bine ca mine.La mine era si coborat tare uterul,gata lansat de nastere.Eu n-am stat numia in pat,mai ieseam asa la o plimbare scurta,ma mai miscam si prin casa.Dar marea majoritate a timpului,da,o petreceam in pat.Tie ti-a spus sa stai numai in pat?
Mergi la inceput

madline82

Romania, iasi
1042 Mesaje
Trimis la: - 21/03/2011 :  15:00:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimadline82 Adauga semn de carte la raspuns Trimite madline82 un Mesaj Privat
Buna fetelor, monik, camiki, stefana va tinem pumnii, si ne rugam sa fie totul bine!

Cori, si eu tot in mai am DNP, maine merg la arcadia la control, sa vedem cum stam cu gramajul si sper sa nu am alte probleme.Eu vreau sa nasc nat, vad ca tu vrei cezariana.Nu te necaji ca saptamnile trec repede, stai linistita!ACusi e pastele, si acusi vine si barza!

Sunt tare entuziamata ca maine ma duc la arcadia, abi astept sa va povestesc!

DPN 15-22 mai, fetita
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com