Cresterea prepelitelor (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipin spune:

Nu stiu ce sa zic... Au deja 8 saptamani si am luat ieri 8 oua. S-ar putea sa fie din 50 de bucati 17 gainuse si 37 de cocosi, adica invers decat am comandat! Asta pentru ca sunt tibetane si nu se deosebesc decat dupa cloaca. O sa verific zilele urmatoare pe fiecare in parte sa vad care cum sunt! Si le-am luat de la o firma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Intoarce-le cu fundul in sus ce mai astepti? Si daca este asa si zici ca le-ai comandat - ce te costa se duci cocosi inapoi? Eu asa as proceda.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipik spune:

Buna seara. Sa vedeti ce mi s-a intamplat, in seara asta cand faceam curat la prepelite am gasit un ou moale in tava lor cu dejectii mirarea mea care a fost, prepelitele la care am gasit au decat 35 de zile, de obicei gaseam dupa ziua a 40, 41. A mai patit cineva sa aiba un start asa precoce la ouatoare? Sincer am ramas uimit. Seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipik spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipin

Nu stiu ce sa zic... Au deja 8 saptamani si am luat ieri 8 oua. S-ar putea sa fie din 50 de bucati 17 gainuse si 37 de cocosi, adica invers decat am comandat! Asta pentru ca sunt tibetane si nu se deosebesc decat dupa cloaca. O sa verific zilele urmatoare pe fiecare in parte sa vad care cum sunt! Si le-am luat de la o firma!

Cate zile aveau cand le-ai primit? De cunoscut se cunosc cel mai bine dupa aproximativ o 30 de zile de la eclozare. Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipin spune:

"Cate zile aveau cand le-ai primit? De cunoscut se cunosc cel mai bine dupa aproximativ o 30 de zile de la eclozare."
Le-am cumparat pe 21 martie si mi s-a spus ca au 4 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui cipik

Buna seara. Sa vedeti ce mi s-a intamplat, in seara asta cand faceam curat la prepelite am gasit un ou moale in tava lor cu dejectii mirarea mea care a fost, prepelitele la care am gasit au decat 35 de zile, de obicei gaseam dupa ziua a 40, 41. A mai patit cineva sa aiba un start asa precoce la ouatoare? Sincer am ramas uimit. Seara buna

Da se intampla.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipik spune:

Da Marius, stiu ca se intampla dar ma mira faptul ca asa devreme a inceput sa "incerce" sa faca un ou. Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Inseamna ca le merge bine.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipik spune:

Maxim le merge, sunt din cele de la domna Liliana, vreau sa mai schimb sangele prepelitelor, ca de ceva vreme nu am mai facut-o. Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipik spune:

Aaaaaaaaaa, era sa uit, am gasit si un ousor la ele, adevarul ca este o miniatura de ou dar este dragut, o fii rasa mai precoce. Sanatate

Mergi la inceput