Cresterea prepelitelor (4)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Deja nu mai sunt pui la 2 luni. Singurul raspuns pe care il vad este furajarea necorespunzatoare pentru prepelite ouatoare.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

Buna, de unde luati mancare speciala de prepelite din Bacau? Am sunat la toate firmele posibile si nu au. Cei de la Crevedia aduc numai pana in Brasov. Barlad, Neamt, ajutor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

deocamdata am luat un sac la 5 kg de la AGROLAND, ceva unguresc, bio, care se face cu 15 kg cereale.Folositi asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Intrebare: cat mai dati pe 1 kg de mancare pentru prepelite / pui de prepelita ? Sau cat va costa daca o preparati singuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

LA PREPELITE OUATOARE
sacul de 5 kg 22 lei, amestecat cu 15 kg malai la 15 lei =37 lei iese 1 kg - 1.85 lei
LA PUI
sacul de 5 kg starter pui de gaina la 14 lei amestecat cu 5 kg starter pui curca la 13 lei iese 1 kg 2.7 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

Mihai, ce fel de mancare le dai si de unde o iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Eu iau mancare preparata de cineva:
- prepelite ouatoare - 1,9 - 2 lei/kg;
- pui - 2,4 - 2,5 lei/kg.

E proaspata, fara conservanti si alte asemenea. Proteina 19-20% la ouatoare, la pui mai mult. Personal sunt foarte multumit. Doar ca trebuie sa iau mai des ca sa fie proaspata.

In plus nu trebuie sa mai merg la moara dupa faina, nu mai amestec, etc.
Procent maxim de ouat 85-95%.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:

au inceput sa oua si prima serie de pui,am 2ou in fiecare zi de la ei.mancarea e aceeasi ca la celelalte asa ca nu am alta explicatie decat ca la mine oua intotdeauna mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiraroby spune:

eu sunt din fagaras si nu am gasit niciunde mancare de crevedia decat purina si altceva unguresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

am sunat eu la cei cu mancarea de Crevedia si au zis ca in Brasov distribuie

Mergi la inceput