Cistita radica

Cistita radica | Autor: camelia72

Link direct la acest mesaj

In timpul tratamentului radiologic,mama mea a facut cistita radica, cu inflamarea vaginului,are dureri groaznice,medicul i-a dat un antibiotic si unguent dar fara efect.Au trecut 3 saptamani de cand a inceput aceste raze pt. cancer uterin,mai are 2 saptamani pana le termina si nu stiu cum va rezista pana la final,medicul i-a zis ca ar fi ideal sa nu le intrerupa dar...abia se poate tine pe picioare,urineaza f. des si cu usturimi...ce poate lua sa-i mai reduca aceste dureri,poate stiti ceva naturist cu efect benefic,mi-e tare mila de ea cand o vad cum sufera! S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Mama mea a avut aceiasi problema in timpul razelor, dar si dupa. In afara de antibiotic {sper ca mama ta a facut antibiograma} urologul i-a mai prescris niste pliculete pe care le lua de trei ori pe zi, dar imi scapa numele acum- era un dezinfectant urinal.
La mama tot revenea infectia urinara.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Eu sunt "f prietena cu infectiile urinare"...(din fericire din alte motive nu cele ale mamei tale)
Acum nu stiu daca asta datorata razelor e la la fel....

Ce am vazut ca ajuta la mine:
- supozitoare Colosan fem - supozitoare de la Favisan...(chiar calmeaza durerea)
- capsule cu merisor
- Cystone ..de la Himalaya

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui nona_denis

Mama mea a avut aceiasi problema in timpul razelor, dar si dupa. In afara de antibiotic {sper ca mama ta a facut antibiograma} urologul i-a mai prescris niste pliculete pe care le lua de trei ori pe zi, dar imi scapa numele acum- era un dezinfectant urinal.
La mama tot revenea infectia urinara.

Multa sanatate!

Mami de Denisache




cred ca te referi la Uricol.

Camelia, ce medic a prescris tratamentul?

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO


Camelia, ce medic a prescris tratamentul?


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Medicul ginecolog i-a prescris tratamentul cu antibiotic( nu mai retin denumirea) si Nidoflor(unguent).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nona_denis

Mama mea a avut aceiasi problema in timpul razelor, dar si dupa. In afara de antibiotic {sper ca mama ta a facut antibiograma} urologul i-a mai prescris niste pliculete pe care le lua de trei ori pe zi, dar imi scapa numele acum- era un dezinfectant urinal.
La mama tot revenea infectia urinara.

Multa sanatate!

Mami de Denisache



Multumesc!
Abia azi a reusit mama sa recolteze proba pt. urocultura + antibiograma,urina f. putin si nu a putut "sa stranga" cantitatea necesara pt. analiza. Pe 30 martie va merge dupa rezultat...nu stiam ca dureaza asa mult aceasta analiza; vom merge cu rezultatul la urolog apoi pt. un tratament mai eficient.
Iti mai amintesti cat timp a durat pana s-a vindecat cistita in cazul mamei tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Eu sunt "f prietena cu infectiile urinare"...(din fericire din alte motive nu cele ale mamei tale)
Acum nu stiu daca asta datorata razelor e la la fel....

Ce am vazut ca ajuta la mine:
- supozitoare Colosan fem - supozitoare de la Favisan...(chiar calmeaza durerea)
- capsule cu merisor
- Cystone ..de la Himalaya

Multa sanatate!

Multumesc,Ligia! Multa sanatate si tie!


Eu si Raducu (22.04.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Xio are dreptate, Uricol se numea.
Nu mai tin minte cat tineau episoadele de cistita. Stiu ca cea mai puternica faza a avut-o cand a facut iradierea interna.
Mama a avut infectii cu klebsiela si E-coli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astridhappy spune:

O cura cu Cystinol Akut (vezi prospect pe www.3f.ro la sectiunea Produse - Exculsivitati - este site-ul importatorului) este un adjuvant minunat si obligatoriu in orice tratament pentru cistita
Este un medicament naturist din Strugurii ursului si spre deosebire de ceaiul din aceasta planta care se recomanda de fitoterapeuti petnru cistitia Cystinolul are concentratia otpima de substanta activa si studii clinice care atesta proprietatile terapeutice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui astridhappy

O cura cu Cystinol Akut (vezi prospect pe www.3f.ro la sectiunea Produse - Exculsivitati - este site-ul importatorului) este un adjuvant minunat si obligatoriu in orice tratament pentru cistita
Este un medicament naturist din Strugurii ursului si spre deosebire de ceaiul din aceasta planta care se recomanda de fitoterapeuti petnru cistitia Cystinolul are concentratia otpima de substanta activa si studii clinice care atesta proprietatile terapeutice



Cystinol Akut ia de 3 zile,parca ar fi ceva ameliorari,in prospect scrie ca tratamentul dureaza maxim 5 zile,speram ca la finalul tratamentului sa fie bine.Multumesc astridhappy !

As mai avea o intrebare: cunoasteti si imi puteti recomanda un chirurg oncolog bun la Fundeni unde as putea sa o programez pe mama pt. histerectomie totala? Urmatorul pas ar fi operatia si vrem sa ne orientam spre Bucuresti sau Cluj,preferabil Bucuresti,ar fi mai aproape.
Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Buna,
Mama s-a operat la Floreasca, nu cunosc medici chirurgi la Fundeni.
Fetele de pe forum vad ca au discutat despre asta aici - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=52787
Multa sanatate!

Mergi la inceput