Ce citim azi?

Ce citim azi? | Autor: corap

Link direct la acest mesaj

Iaca, la cererea publicului larg , si pentru a nu denatura alte subiecte cu off topice

CE CITIM AZI?

si, daca tot am inceput, eu citesc "Cantaretul de tango" - Tomas Eloy Martinez, careia pana acum ii dau 3* din 5*, sau cam asa:

Despre Buenos Aires si criza 2001, despre Buenos Aires si locuitorii sai, despre Buenos Aires si strazile sale, despre Buenos Aires si istoria sa si despre Buenos Aires.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

io citesc Conn Iggulden, prima carte din seria Ginghis Han si Kublai Han

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Io citesc Danilo Kis - 'Gradina, cenusa'.

E misto, dar nu stiu cate stele deocamdata. Poate si unde m-am obisnuit cu dat stele filmelor.

Putem sa amestecam la subiectul asta cartile citite 'azi' cu ce mai facem noi 'azi'?



Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Adam si Eva, de L. Rebreanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

a, si ca sa-i dau stele....5 din 5...e ft interesanta, ca sb principal, cautarea continua a sufletelor pereche...e misto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka


Putem sa amestecam la subiectul asta cartile citite 'azi' cu ce mai facem noi 'azi'?



da, da, da!
decand tot vreau io sa stiu ce faceti voi cand nu cititi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Pai io, de exemplu, am cam frecat menta azi iar maine plec sa ma remarc in mod deosebit prin alte parti.
Ah, si-am facut o ciorba de leguminoase


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

iar maine plec sa ma remarc in mod deosebit prin alte parti.



povesteste!

si io cam frecai menta la serviciu, n-avusei chef de nimic, mai ales ca in perioda asta am doar sarcini boring ; compensai in schimb la bucatarie cu pörkölt cu nokedli (imi aminteste intotdeauna de copilarie)

nici azi n-am chef de serviciu, deaia is si intarziata nici macar cu cainele care ma tot bazaie n-am fost inca. el ii mai stresat ca mine ca depasiram ora de plecare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

citit: din Baiuteii si Dilema
gatit: ciorba de legume si tocanita de pipote (face bunica mamaliga azi)
rest: alergat copiii prin casa cu pufuri de nas si siroape de tuse .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
ieri si eu frecai menta in mare... in afara de gatit, putintica ordine si pus o masina la spalat....cu piticul prin casa, pe afara.azi sa vedem ce mai fac....ca faza cu afara pica, e o vremeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Eh, am stresu' pe mine cat casa pen'ca plec prima oara undeva fara copil. E adevarat ca-l las cu tat-su si plec doar cateva zile dar tot m-au apucat crampele.
Si de-acu o sa tot fiu nevoita sa plec la tot felul de conferinte si simpozioane si comunicari si n-am ce face.
Sunt cam amarata:(


Lucrarile Ioanei si terapia lui Pinkutz

Mergi la inceput