Rugati-va pentru DIANA(3)

Rugati-va pentru DIANA(3) | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

RUGATI-VA PENTRU DIANA!

Capitole:1*;2*;



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Laura, mii de scuze ca am uitat sa-i urez Dianei la multi ani! Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Diana..ma gandesc deseori la tine..cateodata iti privesc pozele pe FB..si ma gandesc tot de atatea ori..ce fata senina ai,cat esti de frumoasa...o fatza asa angelica nu am mai vazut de mult timp..uneori ma intreb ce speri...la ce te rogi..ce vise ai..si mai ales...de unde ai atata putere, trupusor de copil firav!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Laura..vesti noi despre Diana..ai?ce mai face ea..cum se simte?



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si eu ma gandesc deseori la Diana si ma rog pentru ea si pentru voi sa aveti putere sa faceti tot ce va sta in putinta cu rabdare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu o astept pe Laura cu vesti



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Nici o veste ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Nu prea mai intra nici la odisee!A inceput munca si nu prea mai are timp de nimic!



*Blackmoon Lady 17+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Imi pare tare rau ca nu am intrat sa mai dau nici o veste... de fapt abia astazi am aflat ca s-a deschis un nou capitol dedicat Dianei. Lady, multumesc

Philip, cu intarziere si mai mare (doar jumatate de an), iti multumim pentru urari.

Anda, iti multumesc si tie, ca si tuturor celor care se gandesc si roaga in continuare pentru Diana.

Asa cum spunea Lady, eu am inceput serviciul si parca dintr-odata nu mai am timp. Dar nu despre mine e vorba, asa ca sa va spun cate ceva despre Diana: din toamna a inceput clasa a 3-a. De acum nivelul din scoala e usor mai ridicat si avem teme pentru acasa. Fie-mea, cand a aflat ca de anul asta are teme zilnice, prima ei reactie a fost ca vrea sa " quit school". S-a lamurit repede insa ca daca sta acasa nu va avea nici calculator pentru joaca si nici televizor, asa ca si-a revizuit atitudinea. Din fericire am intrat deja intr-o rutina cu temele. La inceput a fost mai greu pentru ca a trebuit sa gasesc o solutie ca Diana sa poata sa lucreze singura la ele. Am descoperit ca Adobe X Pro ii permite Dianei sa scrie cu mouse-ul controlat de gurita si cu on screen keybord-ul direct in fisierul scanat dupa pagina de la scoala; asa ca acum isi poate face si ea singura temele, ca orice alt elev, fara sa trebuiasca ca altcineva sa scrie dupa ce dicteaza ea ca rezolvare. La asta se mai adauga inca un program numit “Crayola Art Sudio” pe care il avem si cu care Diana poate desena, colora, folosi acuarele si stampile virtuale… Cu astea doua poate face fata fara ajutor la lucrul propriu-zis la orice fac si ceilalti colegi ai ei de clasa.


Pentru ca v-am scris despre el cu luni in urma, vreau sa va spun ca inca tot nu avem scaunul electric, insa sper ca in cateva luni sa avansam semnificativ, pentru ca sunt sigura ca asta ii va oferi un nivel de independenta cum nu a mai avut ea de ani de zile.

Dpdv medical Diana a fost relativ bine. Vreo doua sperieturi am avut in ultima jumatate de an, din fericire nimic insa care sa necesite spitalizare. Acum pare usor racita, are nasul infundat, probabil ceva luat de la Sophia sau de la scoala. Sa speram ca nu e nimic serios (nu are temperatura si nici secretii multe), si ca va fi in curand bine pentru ca peste o saptamana avem o programare la chirurgie pentru ea- doctorul trebuie sa ii mai scoata in exterior din firele de la electrozii de pe diafragma. Exista destul fir in plus lasat inauntru, procedura e mult mai simpla decat la implant, insa ni s-a spus ca va trebui sa ii faca anesteziere totala si ca va fi cel putin o incizie pentru ca va folosi laparoscopul. Din cauza anesteziei o vor tine peste noapte in spital… sper sa reusim sa ne descurcam atunci cu serviciu, cea mica, si stat cu Diana, caci nu o vom lasa singura in spital.

In incheiere iata si cateva poze din vacanta de vara, cu fetele.

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Laura



*Blackmoon Lady 23+cu un omuletz colocatar si lipistocul meu iubitRebecca
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Laura, multumim mult de vesti si ma bucur enorm sa aud ca Diana se descurca singura cu temele si scoala ! Bravo ei, felicitari si voua si ei pentru tot efortul depus !
E super ca se poate sa faca toate astea !
Va dorim multa sanatate, succes la interventia care trebuie facuta , la serviciu si in ceeace aveti de facut !
Va imbratisam cu drag !

Mergi la inceput