Fiv Athena Hospital Dr Giatras Timisoara

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Fetelor si la mine este NEGATIV ...... sunt furioasa nu mai inteleg nimic.
Eu mai cunosc 2 cazuri la care aflu maine rezultatul .

Sunt trista .....ma doare sufletul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Revin cu detalii am avut 2 embrioni calitate AA (patru celule) endometru in ziua transferului 15-16 grosime. Am respectat totul cu sfiintenie ,am stat foarte mult in pat (nu am fost la serviciu) nu am facut nimic doar odihna ,mancare proaspata multe fructe si doar apa plata! Chiar am fost linistita si am avut incredere ca totul va fi bine ............si uite suntem uimiti de rezultat.......Ma sperie mult mai mult nr de nereusite.....o voi mai suna sapt asta pe DR CIONTU pt a ma lanuri putin ce s-a intamplat .....ieri mi-a spus ca sincer nu are nici o explicatie ..!!!........Prea multe NEGATIVE!!!!!!
OARE EI AU FACUT TOTUL OK ???? E INTREBAREA CE IMI TRECE ACUM PRIN MINTE !!!!!!!!

FETELOR CE FACEM PE MAI DEPARTE ? MAI AVeTI INCREDERE SA INCERCATI LA EI ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theodora77 spune:

Buna fetelor,

Imi pare rau sa aud atatea vesti triste
Ma pregateam si eu sa fac un FIV la Athena undeva in toamna ( dupa concediu ).
Am povestit cu o prietena din Timisoara care a facut FIV la Athena in luna Mai, din pacate si la ia a iesit negativ.
Nu stiu ce sa zic, din ce citesc aici pe forum, vad ca la Athena sunt foarte multe rezultate negative.
Cred ca voi opta pentru Szeged ( sunt mai ieftini cu vreo 600 euro ), pentru mine conteaza.

Va pup, si va urez bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

cristina-nu cred ca despre despre embrioni de ziua a doua poti sa-ti faci clar o parere ,cat de calitativi sunt si daca evolueaza mai departe normal.Sunt convinsa ca daca obtineau mai multi embrioni ca sa poti sa faci embriotransferul in ziua a treia,si chiar si asa cu cei 2 care i-ai avut ii lasau inca 1 zi ,puteai sa-ti faci o idee mai clara despre calitatea lor si daca intradevar asta a fost o cauza a nereusitei.Ati incercat sa vb.cu dl.prof?Eu cred ca e mai in masura sa-ti dea vreo explicatie.
oricum sunt si eu sunt f.trista pt. voi si sincer va inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaemma spune:

Din cate am inteles ei asa fac toate ET in ziua 2 !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

din ce a scris Simona,ea cred ca ea a facut in ziua 3,dar poate ea sa ne confirme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mika03 spune:

Ma inscriu cu tristete pe lista "NEGATIV"..... Oare sunt si reusite in lotul asta ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna3 spune:

cristina- despre intrebarea legata de increderea de-a mai face FIV la ei -tu trebuie sa hotarasti, e normal sa-ti pui acum semne de intrebare ,sa fii mai neincrezatoare,incerca sa discuti cu ei si dupa acea fa-ti o parere
cred ca e foarte important sa-ti gasesti medicul potrivit,acel medic care sa-ti dea incredere . Sper ca in scurt timp sa devii la fel de optimista cum erai cand ai inceput acest topic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorianagolea spune:

revin si eu la subiect ... nu este vorba doar de nereusita mea ci de nereusita a atator fete cu care am pastrat legatura... si acum sincer vorbind cazul care a iesit pozitiv i s-a facut ET in ziua a 3 a , avand embrion cu 8 celule ... ASTA E MAREA MEA INTREBARE .... DE CE?de ce la ea a fost asa si la noi nu ,,, tb sa va mai spun ca am raspuns super la tratament ,,, endometru a fost la fel... nu am avut nici o problema ,,, si asa cum spune Cristina am facut totul ca la carte ... iar cand am intrebat eu ( stiind cazul ) mi s-a raspuns ca nu la fiecare e la fel ...
Chiar am avut incredere maximima dr. si in toti de acolo , iar acum nu mai stiu ... eu una intr-o luna vreau sa ma intorc direct la prof cu o lista de intrebari ... eu chiar caut aceste raspunsuri ... nu e un lucru usor peste care sa trecem ,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_Lia spune:

Da e adevarat, eu am facut transferul cu embionii de ziua a treia(opt celule), am stat acasa 6 zile, nu chiar toate zilele in pat, dar majoritatea timpului. Nici noua nu a stiut ce sa ne spuna d-na doctor, doar ' ce pacat pt ca ati avut asa embioni frumosi'.
Dar si noi mai vrem sa ne intalnim cu d-l profesor sa ii punem cateva intrebari, ref la transferul de blasto, daca se face la Athena, daca se face assisted hatching, respectiv embioglue.
Sunt proceduri care se fac in alte tari, gen Ungaria, Austria, Italia, si care intr-un fel sau altul ajuta mai mult decat procedura simpla FIV sau ICSI.
Apropoo, noi am facut ICSI.

Si mai este Sorina din tura de mai care a avut rezultat negativ.
Puneti-o eventual si pe ea pe lista.

Mergi la inceput