Pufii se bucura de primavara! (3) - LMA Danasor!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

ana,sorina-asta imi doresc si eu si de asta imi este teama...sa nu iau o decizie gresita ptr darius.eu ca eu,nu este o problema mare daca fac ceva gresit pentru mine,dar nu vreau sa ma mustre constiinta ca am luat o decizie ce i-a facut rau baiatului meu



Nu as vrea sa interpretezi ca pe un indemn...Copiii au in primul rand nevoie de dragoste. Restul chestiilor materiale...mai pot lipsi. Decat doi parinti casatoriti care sunt gata sa-si ia gatul, stand sub acelasi acoperis doar de dragul copilului, mai bine doi parinti separati, dar relaxati si amici, pe care sa-i vada pe rand.... Nu vreau oo, e doar chestia in care cred eu...N-am fost in locul tau, si nici nu cunosc situatia "de fapt"....Numai tu stii ce-i mai bine, pentru voi toti.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna dimineata,


La multi Ani, Danasor mami Anastasiei cea cu ochi albastrii.

Sa fii sanatoasa alaturi de familia ta.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Povestea Trandafirasului Raisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

neata de la fundul butoiului.
am tot incercat sa ma abtin sa va scriu despre asta ,nu stiu daca este bine s-au nu.nu vreau sa dezamagesc pe nimeni(desi eu sunt peste limitele admise)si am tot incercat sa ma mint singura ca am ceva ce defapt nu aveam...dar azi nu o mai pot face...
dupa lungi incercari esuate de a face ceva in legatura cu barbatul ce a stat langa mine timp de 4ani,cu parere de rau o spun(nu credeam ca o voi face vreodata)ca am ajuns la concluzia ca ne este mai bine fiecare pe drumul lui.
ce ma doare cel mai rau ca dupa atat timp nu mai conteaza nimic.4ani in care am trecut impreuna peste probleme.
am ajuns sa spun ca daca nu era darius imi era mai usor...puteam sa iau o decizie mai simpla.nu stiu cat mai pot rezista.ceea ce este sigur este ca nu mai pot sa aceept jigniri si violenta...pur si simplu nu mai pot.imi vine sa plec de nebuna sa nu sti nimeni nimic,dar ma opreste darius...
nu sunt foarte coerenta,dar in situatia de fata nici nu am cum...incerc doar sa ma prefac ca sa nu ii afectez pe cei din jur...


arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochiii de migdale coapte




Daca plangi pt ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele!-Rabindranat Tagore




Imi pare nespus de rau ca treci prin asa ceva. Chiar daca un copil are nevoie de ambii parinti, uneori e mai bine ca acestia sa fie despartiti ca bebelul sa poata creste in armonie. Gandeste-te la Darius si la tine si faceti asa cum e cel mai bine pentru voi. Doar voi contati in momentul de fata! Nu e o decizie usoara, dar....trebuie sa va fie voua bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac un capitol nou.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

ne-am intors si noi de la plimbare, mama mama ce de copii in parc...acum i-am dat sa pape si l-am pus in pautut ca pare ca ar vrea sa faca nani, sa vedem daca adoarme

arwen , ma sa reusesti sa iei decizia cea mai buna pentru tine si sufetelul tau, cauta in inima ta, singura vei reusi sa iei o decizie corecta. Si oricand vrei sa isi versi oful noi vom fi mereu aici

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput