cadou fetita 7 ani

cadou fetita 7 ani | Autor: mel_g

Link direct la acest mesaj

Va rog mult sa ma ajutati cu o idee de cadou pt nepotzica mea de 7 ani. Chiar sunt in pana de idei si as vrea sa-i cumpar ceva deosebit, oricat ar costa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Buna.
Nu o poti intreba pe mama fetitei ce isi doreste fetita? Asa mergi la sigur.

Idei: haine mai deosebite, ceas cu barbie sau cu alt personaj, lantisor de argint cu pandantiv cu personaje.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

o lenjerie de pat cu personaje din filme de desene, daca ii plac.

apoi, sunt niste seturi de facut bratari, pandantive din ghips pictate, etc.

papusi barbie cu haine si pantofi? casa pentru barbie sau castel. noi avem castel, cu trasura si cal, big hit

carti, jocuri de societate pentru varsta ei ...

exista parfumuri din game scumpe speciale pentru copii

edit - acum am vazut ca vrei ceva "deosebit". ce ti-am zis eu sunt lucruri mai simple. insa ai grija caci ceea ce inseamna "deosebit" pentru tine pentru ea s-ar putea sa nu fie la fel :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Da, stiu ca ce este deosebit pt mine se pote sa fie total neinteresant pt ea. Tocmai de aceea am apelat la voi, in special la mamicile de fetite de 7 ani, pt ca voi stiti dupa ce sunt innebunite copilele voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexandra spune:

Cel mai bine ar fi s-o intrebi pe ea ce si-ar dori. Si din lista lunga pe care o va avea, sa alegi ceva. Fi-mea, la 8 ani, a vrut de Mos Craciun papusi: pe Nancy cu patine, pe Nenuco la scoala si ar fi vrut si nu stiu ce catel care face pipi. E inca innebunita dupa papusi, dar nu toate fetitele sunt la fel. Unele vor sa-si faca bijuterii, vor farduri pentru copii, de asta spun ca cel mai bine sondezi terenul si o intrebi pe ea.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Role, bicicleta (daca n-are si e pasionata), depinde de gusturi. Ce fel de copil e? Mai feminina, pasionata de moda, bijuuri sau mai baietoasa, sportiva?

Un cadou frumos ar fi si un abonament la vreun sport, la vreun spectacol care ii place etc.



Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

set Polly Pockets sau PlayMobile. Sunt pentru ambele variante seturi foarte atractive. Ozana a inceput sa se joace cu ele de la 7 ani si a tinut-o pana la 11...are o colectie impresionanta. Chiar sunt foarte frumoase. Uite aici: http://www.mytoys.de/PLAYMOBIL-PLAYMOBIL-4145-Mein-Mitnehm-Puppenhaus/PLAYMOBIL-Puppenhaus/PLAYMOBIL/KID/de-mt.to.br01.26.07/1488244
http://www.google.ro/images?oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=univ&sa=X&ei=YYJ4Tey3E8n4sgb03uXpBw&ved=0CCMQsAQ&biw=1505&bih=752&q=POLLY%20POCKET%20playsets&tbs=isch:1


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Ilinca inca vrea Barbie papusi, cred ca are peste 50, nu exagerez.
Casuta pentru papusi, vreun bebeluscu carucior mai special ar fi o idee, desi eu inca caut unul si nu gasesc la noi sunt maxim 3 modele.
Polly pocket iar ii place.
De ziua ei i-am luat beados a fost super, setul mare pt fetite, i-am luat un cerc din ala de gimnastica.
Un nintendo DS roz, i-am mai luat si inca ii place
idei sunt multe, depinde ce gen de fetita e, am o prietena care are 2 copii baiatul mai mare si fetita mai mica, fetita nu s-ar juca decat cu masinute si ii place mult sa scrie, sa citeasca, jocuri de societate, alt gen decat fi-mea.
E doar o zi diferenta de varsta intre ele.
Asa ca idei sunt multe, depinde si ce buget ai.
Sa ne spui si noua ce ai hotarat sa iei.


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna idee cu abonamentul pt spot
ii poti face unul la kangoo jump au si pt copii.


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Poate ai cum sa iesi cu nepotica in oras. Mergeti impreuna la shoping iar la sfarsit la o cofetarie sau chiar restaurant. Faptul ca e tratata ca un adult, ca e in masura sa aleaga ea ce vrea, atat jucaria cat si din meniu o va incanta. De multe ori cadoul in sine poate sa fie mai putin important decat timpul petrecut impreuna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Fiica-mea si-a dorit foarte mult Beados. Si e foarte incantata si acum de bilutele astea. Si eu am construit cate ceva... Gasesti amanunte daca dai un search pe Google. Daca nu are, o sa-i placa sigur!

Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)

Aradencele alaturi de maria_rubi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici plecat in ceruri


Bazar umanitar DC

Mergi la inceput