Copil nascut de o mama cu sifilis

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Tilia,esti libera sa crezi si sa simti cum vrei tu.
O intrebare am,daca nu intelegi adoptia,si nici pe oamenii care adopta,de ce comentezi la acest forum?
Eu personal unde nu ma pricep,nu ma bag...
Esti libera sa comentezi in alte forumuri,esti mamica din cate am inteles,foarte bine,vezi de copilul tau nascut din tine,purtator de ADN-ul tau.
Lasa-ne pe noi..ca si asa te enervam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Fetelor dragelor, nu-i mai dati apa la moara unui asemenea specimen care se crede atoate-stiutor. Dati cu ignor si curand v-a disparea din peisaj BLLEEEAAHHHHHH....



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

tilia, care e problema ta? vad ca faci cam mult tam-tam. ti-ai spus parerea, ti-am spus si noi parerea noastra, ce mai vrei? ai o problema. analias ti-a spus ca isi iubeste elevii din punctul de vedere a unui profesor(ca nu face comparatie, ca atunci cand vede un elev mai slab ii acorda mai multa importanta, etc---si asta inseamna un profesor bun), nu ca unui parinte. Iar ca mama adevarata care nu face comparatie intre un copil nascut din ADN-ul ei (asa cum iti place sa spui tu) si intre un copil nascut din ADN- ul sufletului ei poti sa vezi in fapte, cum a fost simo_75 care era sa se arunce in fata tramvaiului ca nu cumva sa plece fara ea atunci cand copilul ADOPTAT al ei era intr-o situatie critica si dorea sa ajunga cat mai repede la el. A naste un copil din sufletul tau este si acesta un dar de la dzeu, e mai complex dar si mai satisfacator, mai bogat. Sper ca ai inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Tilia- am argumente insa ma gandesc la tine ca esti prea mica sa le intelegi ....
da! daca te mira stiu cine esti,asta ca sa vezi ca nu poti fii chiar anonima pentru ca ai un id pe un forum.....din pacate pentru tine stiu chiar si cartierul unde stai in bucuresti.
Plus de asta nu esti nici macar maritata,copii nici vorba ,nu inteleg de ce te bagi aici in discutie??


fetelor- acest personaj trebuie sa-l ignoram,sa nu mai raspundem la postarile ei!
noi avem acasa fericire si armonie,suntem fericite si asta e tot ce conteaza...probabil ca aceasta fiinta nu are asa ceva si este invidioasa si rautacioasa tocmai din cauza asta.
Tot ce putem face este sa ne rugam sa o ia pe calea cea dreapta si sa devina mai buna si mai putin rautaciosa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106204

se pare ca 'prietena ' noastra are probleme psihice....din pacate!am zis bine ca mi-e mila de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Simo, nu-s de acord cu ce scrii, ii raspunzi cu aceeasi moneda :-( si eu am fost un copil abuzat si nu e niciun motiv de bucurie pt altii. Rautatea gratuita si agresivitatea isi au deseori originile in copilarie, fiecare iese la mal cum poate. Mai intervine si caracterul etc ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

pentru asemenea om nu am cum sa raspund altfel.
Faptul ca a fost abuzata nu-i da dreptul sa vina aici cu tot felul de rautati si plina de venin.
Si am fost rea cu ea pentru ca ma gandesc ca ea fiind cadru didactic sau cel putin asa vrea sa ne spuna pot sa am parte de un astfel de om pentru puiul meu si atunci daca un asa specimen cu aceasta gandire s-ar comporta urat cu puiul meu putin m-ar interesa ca a fost ea abuzata si atunci sunt chiar si mai rea!
si am sa fiu rea in continuare pentru ca ma dezgusta gandirea asta ingusta si ma gandesc la puiul meu ca o sa se confrunte cu mentalitatea asta ingusta.
Nu pot fii miloasa cu o astfel de persoana asta sa fie clar!Pentru puiul meu ....... matur cu astfel de oameni !
Da sunt miloasa cu tine CHUNY, (asta pentru faptul ca ai spus ca ai fost abuzata) care stiu ca nu ai vorbi urat despre copilasii nostri si ca se poate discuta cu tine ...se pare ca desi ai problema asta nu esti o persoana rea si invidioasa/// dar cu fetitza asta.....BLEAHHHHHHHH!
ma scuzati insa eu nu pot purta manusi aici pe forum...spun exact ce gandesc si cum vad eu problema.Sunt un om care spune omului in fatza ce are de spus nu ma dau dupa deget.Cu riscul de a deranja ,cel putin spun exact ce gandesc.....si asta am tinut sa o spun pentru ca uneori am primit PM_uri in care eram sustinuta insa public acele persoane aruncau cu rosii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Am citit, m-am enervat, am inchis calculatorul si........si........... am cugetat.
Nu trebuie sa intram in jocul unor persoane care vor sa intre in discutii doar de dragul de a contrazice.
Acum, stau si ma gandesc ,,Oare de ce m-am enervat?,,...........Stiu......era cat pe ce sa intru in joc.
Noapte buna fetelor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

eu nici macar nu m-am enervat...din contra m-am amuzat copios!
sa ma enervez de ce? e un forum si atat!
daca imi spunea cineva drag toate astea poate poate ma enervam dar asa?? doar vorbe........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qicoletta spune:

Buna,

Vreau sa va spun ca Andrei e acasa de o luna,deaja s-a obisnuit cu noi.Pentru moment suntem foarte bine.Pentru noi adoptia a fost o experienta placuta.

O zi frumoasa,



Mergi la inceput