Rahova sau apropiere (64)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Alinutzza cred ca ma bag si eu la un facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

buna tuturor.
Noi am fost in concediu in Bucuresti, am facut ziua Mariei si parastasul de 7 ani pt tatal meu, ne-am intors saptamana trecuta. Asa ca am lipsit motivat.
Eu pe facebook nu mai intru, mi-am dezactivat contul, nu mi s-a parut foarte safe, prea vroiau multe date personale.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 25+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna fetelor,

va rog sa ma ajutati dc stiti, dc puteti.
in toamna viitoare Matei intra clasa 1.
as vrea sa-mi spuneti despre scolile din cartier la care aveti sau ati avut copii.
in primul rand ne intereseaza o scoala cu program prelungit. din acest motiv s-a restrans aria de cautari.
ce am eu pe lista:
- 146 - panduri - desi e departe, e oarecum in drum spre serviciu. am inteles ca semiinternatul functioneaza "la gramada", ca sunt 40-50 copii si 1 singur pedagog. in plus, d-nele invatatoare predau la after sc. din zona.
- 131 - de pe str. gutuilor - unde am vb si au ctr cu un after sc. vin pedagogi si se ocupa de copii la scoala. ctr sunt pe perioada de 1 an, deci nu stiu dc de la toamna au sau nu.
- 135 - la sos. salaj. tocmai pt ca este sos. salaj intersectie cu calea ferentari, din start parerile sunt "contra". eu am vazut scoala si nu mi-a facut o impresie chiar urata.
- 139 - dar exista posibilitatea decat de after sc. privat.
noi stam in zona barca.

va rog sa ma ajutati cu pareri venite din experientele voastre.
recunosc, sunt cam dezorientata.

multumesc.

edit: sper sa mai dati pe aici ca sa-mi puteti raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:


Eu am facut 1-4 la Bolintineanu si a fost foarte bine, am avut o invatatoare excelenta, dar asta a fost acum 20 de ani.

Nu te-ar tenta si ,,Ion Barbu"? Am inteles ca-i foarte buna scoala primara/generala de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Hello la toata lumea

Nu am mai scris pe-aici de o vesnicie

Noi suntem la 280 cumva vis-a-vis de Mega Image la Sebastian dar ascunsa dupa bloc si suntem multumiti.
(cls V Alex) si (Ruxi cls II) stiu ca este un after langa BCR-ul de la Sebastian
i-am avut si eu acolo la pictura fiindca noi avem bunicii care se pot ocupa de ei cat suntem la serv.
La inceputul anului am tot primit pliante...sunt deschise after-uri in zona, aproape de scoala dar din pacate nu stiu preturi...
bafta si sa alegeti ce e mai bun

rahovistele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna ziua
si sunt foarte fericita ca ati readus topicul in fata,se pierduse si era pacat...
si noi suntem la "ION BARBU" si suntem ffff multumiti,invatatore care isi fac treaba si foarte serioase,doar ca after nu are deci doar privat...

va pupacesc fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

salutare
am descoperit intamplator subiectul.
sunt rahoveanca get beget si locuiesc,cu o interupere de 7 ani,de 38 de ani in bravul nostru cartier.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cat ma bucur ca se scrie si la acest subiect.
Legat de scoala eu am facut generala la Ion Barbu si a fost bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

Craciun Fericit fetelor,sa va aduca Mos Craciun tot ce va doriti..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! in Noul An fetelor, sa fiti sanatoase

Mergi la inceput