Parintii intreaba, doctorii raspund!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

s-a anuntat deja ca doamnele doctor nu mai raspund.
Dar in curand urmeaza o noua campanie deinformare.



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinashazia spune:

Imi cer scuze n-am avut timp sa citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_patra spune:

Buna seara,
Cand se va relua seria de informare de catre dnele doctor?
Am descoperit tarziu subiectul si as fi avut cateva intrebari.
Dnele doctor raspund cumva la alte subiecte?
Multumesc frumos.

Ramona de maimutel Diana (20.07.2009)
maimu diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina86 spune:

Salut!!!
Sunt noua pe forum dar ideea cu medicii este super.
Am si eu o intrebare:am un bebe de 5 luni hranit de la nastere exclusiv artificial care de 2 sapt nu mai vfrea sa pape bine.
am luat azi picaturi wellkid .
Ce stiti de ele?sunt bune?dau diaree?va rog ajutati-ma
multumesc anticipat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby24baby spune:

As dori sa stiu ce se poate face in cazul in care din greseala copilul de 2 ani a fost atins in trecere de o tigara si i sa ars putin obrazul,ce crema trebuie folosita ptr.a nu-i ramane cicatrice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dop_oana spune:

Buna ziua,
Am un baietel de 9 luni, 8 kg si 71 cm. Pediatra spune ca se afla sub greutatea normala, calculand greutatea de la nastere 3400g, cu 600g. El in prezent are 3 mese solide, pranzul e cu probleme. Nu mai vrea sa pape ciorba, supa, piure de legume cu sau fara carnita. Inca il alaptez. Nu stiu ce sa ii mai dau sau cum sa le combin. Ce ma sfatuiti? trebuie sa imi fac griji legat de greutate? In prezent l-am inscris si la inot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dop_oana spune:

Mai am o nelamurire. baietelul meu este foarte activ, cand il pun in masuta sa pape, e putin agitat, daca s-a saturat il apuca nervii, mereu trebuie sa fie cineva cu el sa ii citeasca sa il tina sa mearga, sa ii faca cate ceva. E normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hmirela spune:

Poate tuseste si din cauza secretiilor , e foarte indicat sa folosesti "batista bebelusului" care curata bine nasul si nu raman acolo sa devina galbene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hmirela spune:

remarca de mai sus era pentru gabitom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davidalessia spune:

buna fetelor am si eu o problema micuta mea are aproape 4 luni fara 7 zile dar are un somn ft agitat si cel mai des se intanpla in somnu de noapte se intoarce cand intro parte cand in cealalta asi arcuieste coloana si isi intinde ft tare picirusele sau le mai ridica in sus si le lasa cu putere in jos ca si cum ar dureao geme in som se vaita mai pe inteles si are somnicu ft nelinistit mise rupe sufletu cand ma uit la ea si vad ca nu poate dormi linistita am intrebat pediatra dar mia zis ca sunt colici de vina dar eu stiu ca de la colici asi trage picioarele la burtica nu le intinde:(brtica si incoarda si ma gandesc ca poate o doare burtica dar in fiecare noapte de la 2 luni e asa ..va rog ajutatima sa ma linistesc si eu ca numai la asta imi sta capu fetita mea papa nan1 are 6700kg 62cm si ziua e ft vioaie gagureste se joaca se poarta ca un copil perfect sanatos numai noaptea e problema de papat papa ft bn 5 sticlute de 180 pe zi si una de 120 noapte..

Mergi la inceput