Probleme cu Fashion Days?

Probleme cu Fashion Days? | Autor: dicirstea

Link direct la acest mesaj

Ma intereseaza daca a comandat cineva de la ei si cat de seriosi vi s-au parut.
Daca cineva a avut probleme cu comenzile - cum au fost rezolvate?

Eu am comandat in ajun de Craciun o lenjerie ptr copii (cu Winnie) si o paturica si nu au ajuns nici acum, desi spun ca durata de livrare poate merge pana la 21 zile, am primit acum o luna un mesaj ca vor ajunge in depozitele lor pana in 03.02 dar de atunci niciun semn.
Le-am mai trimis vreo 3 mesaje si nici macar "lasa-ne -n pace" nu mi-au spus.

Exista vreo modalitate de a-i face sa livreze produsul?
Ma bate la cap zilnic Matei cu lenjeria lui ca altfel nici nu mi-ar pasa, as trece-o la economii realizate si as trece spam newsletterele lor.
Dar asa....ma doare sufletul de insistentele lui Matei


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adina_mi spune:

Da, cateodata ti se lungesc urechile asteptand. Am facut cateva comenzi la ei. Unele au ajuns ff repede, altele mai greu. O singura data am asteptat mai mult insa m-au sunat si mi-au spus ca nu imi pot livra produsul si mi-au dat cadou 50 sau 30 ron pt o comanda de la ei. Nu mai stiu exact suma dar oricum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina_mi

Da, cateodata ti se lungesc urechile asteptand. Am facut cateva comenzi la ei. Unele au ajuns ff repede, altele mai greu. O singura data am asteptat mai mult insa m-au sunat si mi-au spus ca nu imi pot livra produsul si mi-au dat cadou 50 sau 30 ron pt o comanda de la ei. Nu mai stiu exact suma dar oricum...


Eu mai am putin si fac 3 luni, dar pentru un cadou de 50 lei i-as ierta si s-ar mai asigura de o comanda de la mine, ca altfel nu ma mai vad ei la buzunar

Asta cand ti s-a intamplat tie, recent?



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina_mi spune:

Scuze ca raspund asa tarziu.
S-a intamplat demult, candva in vara lui 2009, ultima vara cand am avut si eu vacanta la mare :)) Am comandat 2 perechi de slapi. O pereche mi-au trimis-o ff repede iar pe a 2a pereche am asteptat-o tot cam 3 luni pana m-au sunat si mi-au spus ca nu imi pot oferi produsul dar imi ofera un bonus.
Era vorba de 50 ron, nu 30. I-am cheltuit repede dar pe urma nu am mai comandat de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina_mi

Scuze ca raspund asa tarziu.
S-a intamplat demult, candva in vara lui 2009, ultima vara cand am avut si eu vacanta la mare :)) Am comandat 2 perechi de slapi. O pereche mi-au trimis-o ff repede iar pe a 2a pereche am asteptat-o tot cam 3 luni pana m-au sunat si mi-au spus ca nu imi pot oferi produsul dar imi ofera un bonus.
Era vorba de 50 ron, nu 30. I-am cheltuit repede dar pe urma nu am mai comandat de la ei.


sunt foc de suparata pe ei
eu vroiam o lenjerie de pat cu Mickey Mouse pentru cel mare si un sac de dormit pentru cel mic cu Cars(asta anul trecut), iar azi imi livreaza numai sacul de dormit ....despre lenjeria de pat nicio vorba, ma oftic la culme, ca daca imi spun ca nu o mai livreaza le-o trimit si pe asta inapoi.....ca nu pot sa-i dau unui copil si pe celalalt sa il las sa se uite.
Nici nu pot sa desfac pachetul ca o sa fie un plans si o jale si o bataie pe sacul asta


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adina_mi spune:

In cazul asta eu zic sa ii suni si sa ii certi un pic. Ei zic parca de timp de livrare 3 saptamani din ce tin eu minte, nu 3 luni. Pai la final de iarna ei trimit sacul de dormit?
Eu sunt tare afurisita cu treburile astea, la noi in Ro exista o mentalitate si o nesimtire pe comercianti de n-ai vazut.

Eu i-as suna si le-as transmite alese ganduri de bine cu mentiunea ca daca nu imi dau banii inapoi si un bonus nu mai vad numele meu inscris la comenzi si umplu netul cu recenzii negative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_d spune:

mi se pare penibil sa intarzie atat de mult. apoi, chiar daca gresesti si esti cu musca pe caciula, raspune omului si explica-i, nu il lasa cu ochii in soare.

pe mine una ma scot din minti fazele astea, pe bune. cum adica pe banii mei, timpul meu, produsul meu, tu sa ma prostesti asa? no way jose!

iar pt adulti, eu am luat chestii de pe mall-lenjerie, dar vedeti ca la copilasi au niste chestii de la disney f misto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nilufera spune:

Eu tot iau de la ei de prin 2009, sincer pana acum nu am avut nici o problema cu livrarile sau produsele, o singura data nu mi-a venit o comanda dar mi-au scris ca se anuleaza;intr-adevar timpul de livrare e cam mare, in medie cam la 3 saptamani vad ca vin in ultimul timp.Dupa parerea mea produsele chiar sunt f ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Eu am tot cumparat de la ei. Nu am avut probleme pana acum.
O singura data, de Craciun, m-au anuntat pe email ca produsul comandat intarzie si apoi alt email ca nu mai poate fi onorata comanda.
Din cate am inteles eu, ei cumpara produsele din strainatate dupa ce primesc comanda pe site. Nu au depozit aici, in Ro. Sunt afiliati la un grup si isi onoreaza comenzile in f de solicitari. La fel e gilt.com




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am comandat de vreo 2 ori si au fost ok comenzile..au venit chiar mai repede decat ma asteptam.
Dar ultimele 2 au intarziat mult, una la un pic peste o luna, iar cea de peste 3 luni...nu mai vorbesc.

Ce ma supara e tocmai lipsa de comunicare, ca nu era nicio problema daca ma anuntau dinainte ca nu mai vine. Dar ei imi spun (numai dupa ce ii sun eu - dupa 30 zile) ca vor livra produsele dupa inca 2 saptamani - si apoi inca o luna de pauza!! Desi le-am mai trimis inca vreo 2-3 mailuri nu au binevoit sa raspunda la ele.
Abia dupa ce am scris pe Facebook, unde vede toata lumea, mi-au trimis un produs.
Stiti cum au motivat lipsa celuilalt? Ca nu a trecut testul de calitate


Ok, le-am trimis inapoi sacul de dormit si acum astept banii in cont.
Sunt curioasa cati bani imi vor pune in cont, pentru ca le-am scris ca trebuie sa-mi puna si taxa de transport, ca mi-au trimis pachetul fara sa ma intrebe daca il mai vreau asa, incomplet, iar mam a platit fara sa stie despre ce e vorba.

Am primit mesaj ca imi vor vira banii dupa 30 zile


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput