Maini amortite

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Aseara inainte de culcare am luat o fiola de calciu si parca mi-a fost mai bine. Adica tot mi-a amortit dar numai stanga iar cand m-am trezit nu m-a mai durut asa rau.
O sa sun dr dar e dupa-amiaza azi si oricum are suficienti nebuni care o suna aiurea. Nu suport sa deranjez pe cineva daca nu e realmente o urgenta pt ca nici mie nu imi place sa fiu derajata in timpul meu liber.
Nu cred ca este de la glanda pt ca mi-am facut si analizele la glanda acum 6 luni cand le-am facut pe toate. Iar dr de la endocrinologie a zis ca sunt in parametri normali.
Spatele ma doare normal cred eu pt o persoana care are un copil de 1 an ce cantareste 13 kg. Adica ridica copilul, lasa l jos, splala, calca, etc.
O sa vad ce zice si dr. dar paca vad ca-mi da un set de analize cat pomelnicul de craciun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

narcisa, nu vreau sa te bag in sperieti, insa ai auzit despre boala Lyme ? iti amintesti sa fi fost vreodata muscata de o capusa, chiar si cu ani buni in urma ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Aoleu!!! Asta chiar nu suna bine.
Acum vreun an o data cu nasterea copilului am schimbat canapeaua din sufragerie pt ca era din piele, mare si in fine...cu una micuta, cu lada, practica ...
Problema este ca am cumparato cu capuse in ea...Am realizat asta abia dupa vreo 2 luni cand ne manca pielea si facusem bubite si eu si sotul. Ca in perioada aceea dormeam cu randul in sufragerie ca sa putem sa ne odihnim si sa ne trezim peste noapte pt copil.
Am chemat o echipa specializata si au disparut numai sunt probleme...
Asa ca da...se poate sa ma fi muscat o astfel de capusa
Dumnezeule asta mai lipsea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

calmeaza-te, stai asa un pic.

capuse sau plosnite ? ca nu-i acelasi lucru.

iar daca erau plosnite, e ok, alea nu transmit boala asta cumplita.

cauta pe net imagini pentru cele 2 insecte, sa vezi care dintre ele isi facusera cuib in canapea.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Ufff am inebunit de tot cred ca erau plosnite dupa imagini ca doar eu am facut smotru dupa ele....uffff ce m-am speriat ...
Nu cred ca m-a muscat vreo capusa ...sunt prea comoda sa ma asez pe jos chiar daca mergem la padure...adica nu e genul meu sa stau pe jos sau sa mananc de pe jos indiferent cat de fany o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Am vb cu dr care ma cunoste destul de bine si a zis sa i-au calciu in continuare iar daca durerile persista sa vin sa-mi dea de facut o radiografie cervicala sau ceva de genul asta...
Uffff....am uitat sa intreb cat timp sa i-au calciu ... ddddd

Mergi la inceput