Maini amortite

Maini amortite | Autor: narcisam102

Link direct la acest mesaj

De vreo luna poate si mai bine imi amortesc mainile ingrozitor in timp ce dorm. Mi-am facut analizele si in afara de lipsa de fier totul a fost ok.
Analizele le-am facut acum vreo 6 luni dar mi-e groaza sa ma duc sa-mi fac alt set, alta umblatura pe la n doctori.
Am luat fier, Magne B6 o perioada dar acum durerile au devenit cumplite. Nici sa dorm numai pot in ce hal imi amortesc.
Aveti cumva vreo idee? Un sfat...
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Angie.C spune:

Ai incercat un RMN? Nu vreau sa te sperii, dar mama asa a descoperit ca a facut accident vascular. Sper sa nu fie asta si nici altceva.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaiulia spune:

Eu am patit-o pe timpul sarcinii,acum mama mea e internata pt. aceleasi probleme, eu am studiat si este sindrom de tunel carpian, iar mamei mai are de-i facut maine ceva investigatii dar tot spre asa ceva inclina si medicii.Gasesti informatii pe google si poate iti regasesti simtomele.

Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Am cautat pe net dar nu regasesc sintomele la tunelul carpian. Imi amorteste mana cu tot cu degete, toate degetele, ambele maini. E mai rau la stanga dar si dreapta e amortita.
Si in ultima luna de sarcina mi s-a mai intamplat dar at dr a spus ca este normal.
Dupa ce am nascut o perioada a fost ok apoi durerile au revenit.
Mai citeam pe net de lipsa de calciu din oase ...o sa iau si niste calciu sa incerc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Daca ai la abele maini AVC-ul iese din discutie, oricum e teribil de rar la per. tinere fara probleme de sanatate.
Sindromul de tunel carpian apare la o ingura mana, nu la ambele, in urma pozitiilor vicioase si a suprasolicitarii.
fa-ti o ionograma serica si consulta un medic, aici doar te baga lumea in sperieti :))))))

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Ai avut variatzii d egreutate in ultimul timp?

Si mie mi se intimpla,daca ma ingras in special!Si la fel ambele miini!
Dar pe mine zau ca nu m-a ingrijorat deloc!

Xio ar trebui s ama ingrijorez?

Eu am avut ceva probleme cu incheieturile miinilor in umar(hai ca nu stiu cum sa ma exprim altfel)insa nu cred ca are legatura!Sau?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Am avut probleme cu greutatea dar in sens invers suna cam aiurea... dar, dupa nastere in 3 luni am slabit 35 kg in conditiile in care mancam normal.
Am pus totul pe seama copilului care nu ma lasa sa dorm. Dormeam cel multtt 4 ore/noapte iar ziua nu reuseam sa adorm deloc.
Durerile sunt groznice. Acum doua seri am inceput sa plang de durere iar azi-noapte am inceput sa tip la sotul meu ca a pus mana pe mine de am trezit si copilul.
Desi cand e vb de copil imediat sun doctorul pt mine sunt tare delasatoare...o sa vb cu medicul de familie pt ionograma aia...
Multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Narcisa,eu nu sunt de specialitate,insa 35 d ekg slabite in 3 luni este enorm!

Asta inseamna o mare solicitare a coloanei,care da si respectivele probleme!Pai tu ai dureri sau itzi amortzesc miinile?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisam102 spune:

Imi amortesc de nu le mai simt dar cand ma trezesc si incep sa se dezmorteasca ma injunghie asa...e o senzatie groaznica de durere.
Stiu ca nu e normal, eu nici nu am realizat...am crezut ca este normal pt ca in sarcina am luat f mult...vreo 40 kg. Credeam ca e normal si organismul revine la forma initiala .
Mai tarziu o dr mi-a spus ca nu prea e normal si de aici si starea de irascibilitate. Dar a trecut destul de mult timp de atunci...adica vreo 8-9 luni....asa de tarziu sa apara reactiile astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ti-ai controlat inclusiv tiroida?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ar putea sa fie si din cauza coloanei, dar aici dam cu presupusul si atat. Cel mai bine este sa mergi la dr.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput