Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clinica Virtuala Desprecopii.com

Maini amortite

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

narcisam102
membru incepator

Romania
Bucuresti

354 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 27/02/2011 :  14:56:03 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite narcisam102 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Maini amortite

De vreo luna poate si mai bine imi amortesc mainile ingrozitor in timp ce dorm. Mi-am facut analizele si in afara de lipsa de fier totul a fost ok.
Analizele le-am facut acum vreo 6 luni dar mi-e groaza sa ma duc sa-mi fac alt set, alta umblatura pe la n doctori.
Am luat fier, Magne B6 o perioada dar acum durerile au devenit cumplite. Nici sa dorm numai pot in ce hal imi amortesc.
Aveti cumva vreo idee? Un sfat...
Multumesc.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Oana_B on 27/02/2011 18:46:59
Angie.C
Angie.C
membru incepator

Romania, Galati
225 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  15:05:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAngie.C Adauga semn de carte la raspuns Trimite Angie.C un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ai incercat un RMN? Nu vreau sa te sperii, dar mama asa a descoperit ca a facut accident vascular. Sper sa nu fie asta si nici altceva.
Sanatate!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

danaiulia
membru incepator

Romania, bistrita
183 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  15:58:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanaiulia Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu am patit-o pe timpul sarcinii,acum mama mea e internata pt. aceleasi probleme, eu am studiat si este sindrom de tunel carpian, iar mamei mai are de-i facut maine ceva investigatii dar tot spre asa ceva inclina si medicii.Gasesti informatii pe google si poate iti regasesti simtomele.

Multa sanatate.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

narcisam102
membru incepator

Romania, Bucuresti
354 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  18:11:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite narcisam102 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am cautat pe net dar nu regasesc sintomele la tunelul carpian. Imi amorteste mana cu tot cu degete, toate degetele, ambele maini. E mai rau la stanga dar si dreapta e amortita.
Si in ultima luna de sarcina mi s-a mai intamplat dar at dr a spus ca este normal.
Dupa ce am nascut o perioada a fost ok apoi durerile au revenit.
Mai citeam pe net de lipsa de calciu din oase ...o sa iau si niste calciu sa incerc...

XIO
Steinbock Moria

Romania
12528 Mesaje
25 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  20:54:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daca ai la abele maini AVC-ul iese din discutie, oricum e teribil de rar la per. tinere fara probleme de sanatate.
Sindromul de tunel carpian apare la o ingura mana, nu la ambele, in urma pozitiilor vicioase si a suprasolicitarii.
fa-ti o ionograma serica si consulta un medic, aici doar te baga lumea in sperieti :))))))

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  20:59:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ai avut variatzii d egreutate in ultimul timp?

Si mie mi se intimpla,daca ma ingras in special!Si la fel ambele miini!
Dar pe mine zau ca nu m-a ingrijorat deloc!

Xio ar trebui s ama ingrijorez?

Eu am avut ceva probleme cu incheieturile miinilor in umar(hai ca nu stiu cum sa ma exprim altfel)insa nu cred ca are legatura!Sau?

Dana

handarbeit

narcisam102
membru incepator

Romania, Bucuresti
354 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  21:26:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite narcisam102 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am avut probleme cu greutatea dar in sens invers suna cam aiurea... dar, dupa nastere in 3 luni am slabit 35 kg in conditiile in care mancam normal.
Am pus totul pe seama copilului care nu ma lasa sa dorm. Dormeam cel multtt 4 ore/noapte iar ziua nu reuseam sa adorm deloc.
Durerile sunt groznice. Acum doua seri am inceput sa plang de durere iar azi-noapte am inceput sa tip la sotul meu ca a pus mana pe mine de am trezit si copilul.
Desi cand e vb de copil imediat sun doctorul pt mine sunt tare delasatoare...o sa vb cu medicul de familie pt ionograma aia...
Multumesc mult

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  21:29:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Narcisa,eu nu sunt de specialitate,insa 35 d ekg slabite in 3 luni este enorm!

Asta inseamna o mare solicitare a coloanei,care da si respectivele probleme!Pai tu ai dureri sau itzi amortzesc miinile?

Dana

handarbeit

narcisam102
membru incepator

Romania, Bucuresti
354 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  21:41:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite narcisam102 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Imi amortesc de nu le mai simt dar cand ma trezesc si incep sa se dezmorteasca ma injunghie asa...e o senzatie groaznica de durere.
Stiu ca nu e normal, eu nici nu am realizat...am crezut ca este normal pt ca in sarcina am luat f mult...vreo 40 kg. Credeam ca e normal si organismul revine la forma initiala .
Mai tarziu o dr mi-a spus ca nu prea e normal si de aici si starea de irascibilitate. Dar a trecut destul de mult timp de atunci...adica vreo 8-9 luni....asa de tarziu sa apara reactiile astea?

Cristina_C

Donator  Mos Nicolae 2011
 Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 27/02/2011 :  23:33:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ti-ai controlat inclusiv tiroida?

XIO
Steinbock Moria

Romania
12528 Mesaje
25 Prieten(i)
Trimis la: - 28/02/2011 :  06:46:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ar putea sa fie si din cauza coloanei, dar aici dam cu presupusul si atat. Cel mai bine este sa mergi la dr.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com