**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!!

**Buburuze de 2009 in actiune(8)**Hai DanaMi!!!! | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***


Uite asa am plecat noi de la "Bebelusul-primele 365 de zile din viata unei comori", unde am fost alaturi de puiuti nostrii la primul lor cuvant, la prima lor papica, la primul lor zambet, la primi lor pasi......

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536

...iar acum am crescut si am ajuns la "Clubul scutecelor" unde vom fi cu adevarat "in actiune"

1234567

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************
*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*23 ianuarie Edith Evelyn (3500 gr, 52 cm, 11:3 ora, cezariana) buburuza de Isis_23
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79


Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************
*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************
*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************
*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi


Buburuze nascute in Mai 2009
************************************
*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670gr, 51cm, ora 19:17, apgar 1/2,cezariana 40s+) buburuza de Picky_toto
*11 mai Razvan Ionut(2420gr, 46cm, ora 01:30, natural, 34 sapt) buburuza de SoriLea
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*15 mai Matei (3750gr, 53 cm, ora 02:20, natural 39 sapt) buburuza de Alynta27+ mami de David(27.06.2007) si Maria(14.09.2010)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa


Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************
*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*11 iunie Andra Ioana (3450 gr,49 cm,ora 12:00,natural) buburuza de Nicuratze+ mami de Radu( 21 octombrie 2005)
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela


Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************
*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************
*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Calipso_zeus
*14 august Razvan Ioan (3570 gr,51 cm,ora 11:00, apgar 9,cezariana) buburuza de Elena_adina
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************
*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************
*01 octombrie Paul(3200gr, 52cm, apgar 9, natural 39s) buburuze de Lali_mete
*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl
*18 octombrie Mihaita(2800gr, 50cm, apgar 10, natural 37s) buburuza de Madyrizi + mami de Alex

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************
*24 noiembrie Ioana Carolina(3800gr,51cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************
*29 decembrie Ariana-Ioana(2500 gr,49 cm,ora 07:20,apgar 7/9,cezariana 34-35sapt) buburuza de Getik1

***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:
*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:
*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:
*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:
*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:
*15/05/1982 Cris82
*29/05/1988 Elena_adina

Iunie:
*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:
August:
*13/08/1986 Lali_mete
*22/08/1977 ClaraJ
Septembrie:
*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*21/09/1978 Madyrizi
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:
*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:
*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi
*29/11/1984 Getik1

Decembrie:
*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





[size=1][b]Cum se deschide capitol nou
:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

primaaaaaaaaaaaaaaaaa
andreea cum faci ciorba radauteana?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Sa fie un capitol plin de veselie, cu mamici mai putin solicitate si copii mai cuminti...si multa multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Hai ca ma bag si eu la recuperat..acum cat imi doarme copila..

Cris asa termibil m-am amuzat cand am citit ca ai frecat peretii cu piper ..de unde ai avut ideea asta?! Frate pai catelul asta pana creste mare te lasa fara casa ...Auzi da nu se apuca si Miru sa-l imite?!
Anna ce ma bucur ca ai aparut prin zona;.off mamico ce greu trebuie sa-ti fie ca stai multe orea departe de Vladut..si te inteleg perfect ca at cand vii acasa vrei ca sa i te dedici lui
Elena pai si a ta ii o mica demolatoare prin casa...si pe deaspura il mai enerveaza si pe Radu ..stai sa inceapa bataile intre ei deci "bebe rele" stie singura ca este "rea" Ehe a fost cum a fost intre ei..da stai sa o vad pe Ema cum se va descurca cu doi ....chiar ma intrebam cum o sa mearga ea la toaleta..si aici intra in calcul, capra, varza si lupul.....deci trebuie sa aleaga pe cine ia cu ea
Cris stiu am inteles ca nu au nici un efect..dar daca nici cu tratament naturist nu trece si se agraveaza gatul e musai antibiotic..amoxacilina i-au dat aici medici si gaviscon sa faca gargara...tu poi sa-i dai naturist sa faca gargara cu apa si sare de cel putin 3 ori pe zi ..off deci 3 luni de zile trebuie sa fie in concediu medical ca apoi sa incepi sa umbli ptr pensionare..ce nasol sistem..bine ca poate si aici ar fi la fel... Cred ca-i o scumpica Miru cand iti povesteste pe limba ei...ce mi-ar placea ca sa se intalneasca toate buburuzele intr-o zi..si sa-i auzi cum se bebelusesc intre ei ..
Lali m-am amuzat mai mult la poznele pe care le face Paul decat la bancuri..pai ma mami un mic terorist care ascunde si mancarea..pai el seamana la cap asta cu Darius a lui Ema ca si el tot "piteste" mancarea...deh pentru zile negre.. Da sarmanul papagal..masochist, ne-masochist dar sufera dupa joaca ..Asa si Stefi sterge pe jos cu ce prinde...servetele umede, prosopul de bucatarie, cearsaf..iar mai nou are o boala..sa-i puna cearsaful in cap lui Picky sa se joace cu ea de-a cucu-bau ...
Cris noroc cu vopseaua, nu?! ca altfel cand veneam in Cta te vedeam alba in cap...si nu ziceai ca te-a albit soata, cum zice al meu ca l-am albit eu..tu dai vina pe copil
Alynta am vazut frumosul cofetar si prajiturele multe pe masa ce mandru era el ca-i in centrul atentiei.. De abia astept sa mearga si Stefi la gradi..deja ii povestesc cum o sa fie la gradi, ca o sa se joace cu multi copii, ca o sa aibe preteni..etc.. iar ea e tare incantata... sanatate multa la prichindei , maria cum mai este? Pai ce crezi ca noi tinem minte totul...nu mama..deschidem inca o pagina si citim si scriem..
Ema deci ti-ai impus autoritatea de mama...oau si a inteles .bravo Dariusica Sa inteleg ca la tau e in "grafic" la capitolul nazdravanii.dar a mea ca-i prea molatica..nu-i in grafic?! mai ales ca se apara cu suzeta Da nu ai zis nimic de kg, inaltime..ce faci nu ne dai detalii?! Cartea aceea are si retete?! Ca aici se primeste si o carte cu retete pana la 2-3 ani .dar la mine cand m-am dus se terminase stocul..ghinionul meu...am rasfoit-o la o clienta acasa si era foarte interesanta
Lavi multma mama de sfat..da pana astept eu sa-i treaca bazdaci din fund..incepe cealata .deci inca vreo 3-4 ani de acum incolo trebuie sa ma resemnez si sa sper intr-o minune Off dar de data asta de la ce v-ati mai luat la cearta?! Cine trebuie sa cedeze? el sau tu?! Si la voi se lasa cu dintisori?! sper sa iasa fara dureri
Andreea pai ai copil sfant in casa...ferice de tine..eu nu stiu cum poti bucatari atat si ea sa nu vina sa te "ajute" A mea cum ma vede ca fac ceva sau ca stau la pc..e prinsa de mine..si daca-s la bucatarie..vine cu suzeta in gura, ma apuca de panatalon si incearca sa ma dezbrace iar daca nu poate in ridica tricoul si se chinuie sa puna mana pe burta..sa simta ea pielea lu mami la pc la fel..vine si trage de tricou pana ajunge la burtica apoi se freaca cu capul de ea..ca si cand s-ar chinui sa intre in burta
Pai ai fetita mare ma daca deja se imbraca singurica..bravo Cezara
Lali vazut si ce nazbatie mesterea al tau.dar nu am inteles exact ce-i in cana?! pasta de pix?! cerneala?! nici nu vreau sa ma gandesc ce ti-a facut in pat..s-a putut spala?!
Anna cred ca-i tare scump cand iti zice "te iubesc" ..pai ai deja flacau mare de stie cateva culori..bravo Vladut..si sa numere..Stefi doar pana la 2 stie..Daca-i place tenisul da-l mai tarziu la tenis..e un sport frumos si de viitor..aici in Be tenisul e la mama lui acasa..atat de bune sunt belgiencele la tenis incat ajung in campionat sa se bata belgianca cu belgianca ptr cupa.. la tenis se gandeste si al meu sa o dea pe Stefi doar sa-i placa ei..mai ales ca noi avem clubul de tenis la 30 m de casa ..da acum sa vedem ce o sa-i placa ei, la karate, sau judo sigur o voi da ca trebuie sa invete sa se protejeze mai tarziu..mai ales ca-i fata...ai putea sa te interesezi sa vezi de la ce varsta il poti inscrie la acest sport ...ma bucur ca mai dai din cand in cand pe la noi is ne mai aduci vesti despre voi...pe viitor asteptam si ceva pozici
Cris ti-am zis eu ca pana il faic mare o sa ramai fara pereti la casa... sincer potaie asa care sa roada pereti nu am vazut..oricum ii mortal...si tin minte ca ti-ai zugravit acum cateva luni pereti..ca ti-ai distrus piramidele ..ee uite ca el asta cauta..comorile din piramide..deci stie potaie ce stie Mama are concurenta acum..dogio si Miru..super tare faza..pai cum frate eu ma chinui sa-mi montez bucataria si tu-ti bagi picioarele in munca mea?! na-na Hai ma Cris iarta-l ca vrea si el sa fie alintat oleaca..ca acum sincer de cand cu copii noi is soti nostri suntem pe ultimul loc.. Asa si al meu cand a fost bolnav simtea nevoia sa fie cocolosit..dar din cand in cand zicea "lasa mami ca-mi iau singur ca nici tu nu mai poti" deci totusi avea mila de mine dar eu ii ziceam sa stea linistit ca-i aduc eu..ca stiu ca si el va avea grija de mine mai tarziu ...
Andreea ce te mai bucataresti..nu vii si pe la mine oleaca?!

Am recuperat capitolul trecut..deci is la zi..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o printesuca mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sa va zis inca cateva boacane de-a lui fiica mea..

Azi dinimeata l-am ajutat pe unchimiu putin pe jos cu holul, si am lasat-o pe Stefi in living da cu usa deschisa...cand am termiant treaba urc sus la ea..si ea ce credeti era uda din cap pana in picioare....si usa la fel..Ca deh fiica mea a vrut sa o spele cu apa...a reusit sa-si traga canuta cu apa de pe masa..a tras cu fata de masa cu tot pana a ajuns la cana...i-a dat si sandvisurile facute ptr ea lui Picky, ca deh ii fratele ei... apoi a "baut" toata apa din cana hainutele ei....sa mai zic ceva, nu mai avea rost.. ii zic ca merg sa-i iau alte haine de schimb ca alea de pe ea sunt ude is poate raci..ea bucuroasa se intinde pe canapea in pozitia de schimbat si vesela imi spune" uda-uda", aratandu-mi hainutele..mai avea rost sa-i zic ceva?! nu...ca acum stiu motivul ptr care mi se uda..ca-i place sa o schimb de haine

Azi pana in pranz mi-a vent prietena mea pe la mine..fiica mea pe sub masa cu picky se chinuia sa-i indese in gura jucaria ptr dentitie..ala nu statea ea il prindea de cap si se chinuia sa i-o bage in gura apoi si-o baga ea in gura ..i-am luat-o si am pus-o la spalat..apoi incerca acelasi lucru cu suzeta..

Aseara eu pregateam cina, tati nu era venit de la munca iar fiica mea se juca cu Picky...v-am zis ca-i fratele ei ..pana cand ii da cu ciocanul in cap ..un ciocanel de lemn de la jucaria ei, dar care daca-ti da una cu el te doare rau..ee si al meu picky se pune mama pe un scherlait de Stefi s-a speriat si a aruncat ciocanul din mana..si s-a departat de catel..eu ii spun ca i-a facut buba, il iau pe picky si-l mangai o chem si pe ea sa-l mangaie si nu a vrut sa vina...i-am zis "daca nu vii si ii ceri iertare lui picky ca i-ai facut buba te pedepsesc" ea cand aude cuvantul pedeapsa imi raspunde "da, da" si intinde mainile sa o iau in brate si sa o pun in patut ..mi-a stat acolo fara sa zica pas 15 min apoi am dat-o jos numai dupa ce si-a cerut iertare de la picky si l-a luat in brate si l-a pupat..

Eee vad ca patutul a inceput sa-i placa..cand e pedeapsa..asa ca imediat schimbam pedeapsa cu patutul, cu scaunelul la colt...e pedeapsa care nu-i place...dar va trebui sa recurgem si la ea..sa stea 3-5 min pe scaunel la colt e mult ptr ea...dar eu o pazesc si nu se misca de acolo pana nu-i trece timpul si apoi trebuie sa-si ceara scuze..

Aseara mi-a fost rau cu stari de lesin, voma si sufocare, m-a luat niste dureri de burta, mai mult in partea dreapta si durerea venea din spate..se intarea si burta foarte des...de i-am zis sotului ca daca nu ma lasa pe noapte il trezesc sa mergem in "vizita" la spital..dar mi-au trecut..in schimb de 2 nopti ma trezesc cu o durere puternica in capul pieptului, am zis ca poate se pozitioneaza bebe pe ceva in interior de-mi provoaca o astfel de durere ...dar eu stiu..nu am mai experimentat pana acum..
In fine azi imi e mai bine, ma contractii nedureroase, nu dese, dar e ok...bebelina ii mai linistita ca in zilele trecute...mai isi baga un piciorus sau un cot intr-un loc iar cand pipai cu mana il simt, sta mai mult pozitionata pe partea drepata..ca si Stefi vad ca-i place aceasta parte, sughite foarte des, pe zi de cel putin 3 ori, iar noaptea la 9:30-10 are program de sughitat..ea asa dulce..de abia astept sa o tin in brate si de abia astept sa le vad pe amandoua printese ale mele...sunt asa bucuroasa ca o sa am doua printese

Hai ca v-am plictisit destul cu ale mele ..v-am pupat


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 35+ o printesuca mai mica

AMR: 5 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Cris, te-am prins ca nu te uiti pe blogul meu. Gasesti acolo ciorba radauteana, cu poze, chestii-trestii. Eu usturoiul, otetul le pun in portie, ca Cezara nu mananca.

Picky, bucataresc cu mare drag deobicei. Acum odata in plus, ca astept prieteni foarte dragi.
Mai bucatareste si Cezara cu mine, sa stii. Mai cu lingura intr-o oala (goala, bineteles), mai da mancare la bebelus. Dar in general, ea e un copil cuminte, care nu varsa, sparge, tranteste ... cu exceptii. Azi a dat din maini sa-mi explice ceva (ca ea vorbeste pe limba gimnastica) si a rasturnat un castronel cu supa. Nu am certat-o dar s-a speriat mititica de nu i-a mai trebuit mancare.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello fetele
Am facut naaani,am facut paiiica,si acum fac painica . A vrut sa faca sotz aseara ,dar nu l-am lasat,cine stie ce turtoi iesea ,ca nu a mai framantat paine pana acum . I-am facut si iahnie de fasole ca m-a disperat. A pus-o de aseara ( fasolea) la umflat ,si m-a rugat insistent sa o fierb azi,ca o termina el cand vine de la munca. Eu am facut-o ca deja mi se facuse pofta,am reusit performanta de a face si sosul cu ceapa pentru iahnie fara sa imi vina rau . Acum am framantat pentru doua tavi de paine,sa manance "slabutul" meu,sa nu cumva sa slabeasca de pofta sau sa i se umfle ceva,doamne fereste !

Picky era pasta de pix in cana,si pe pat nu a dat decat foarte putin,si am spalat deja cearceaful,si a iesit. Nu a iesit in schimb de pe mainile lui,poate s-o curata bine la baie.
Dezordinea de pe pat tot de el e facuta ,a tras de pilota sa o urce in patut,si cum nu a reusit,a lasat-o asa,dar a reusit sa puna o patura pe care o luasem de la uscat .

E fenomenala fetita ta ,ii place schimbata mititica . Sarmanul Picky, e cobaiul ei .

Am vazut-o si pe Cezara imbracata altfel ! important e ca a incercat,nu ?

L-am vazut si pe cofetarul cel viteaz ,cat de mandru era cand se uita toata lumea la el,cum ca un cofetar ce se respecta a gustat zaharul din sita. Eu dulciurile nu le-am vazut,mi-a luat locul baietelul frumos foc.

Anna ce frumos ca este pasionat de ceva de la o varsta asa micuta !
Cris dupa faza cu " ma cauta ca lipitoarea prin pat " cu referire la sot,ai scris imediat " fir-ar ei de dinti!" ,si cu mintea mea de gravida ma gandeam ca "saracul,il dor si dintii pe langa gripa " . Mai ,si soacra-mea are sinuzita,si d-aia nesuferita,ca ii curge nasul tot timpul ( de aia isi sterge PAul nasul insistent cand da de servetele,ca o vede pe ea mereu ) , chiar isi pierde gustul uneori. I-am dat ceva bilute si ei ,zice ca i-a revenit gustul si ca nu ii mai curge nasul apa tot timpul.

Barbatii nostri sigur nu sunt rude ? Ca si asta se smiorcaie cand e bolnav mai ceva ca Paul !

Si zici ca l-a altoit de "Dojo" ? ,daca a suparat fata!!!
Chiar,si eu m a intrebam...de unde ti-a veni ideea sa ddai peretii cu piper ?
Moaaama Serialbastre ce meniu acoloo... Trebuie sa mai intru pe blogul tau,sa vaz ce-s alea oua-n chifle si cornuri branzoase ...

Picky si nu mai face atata efort,ca vrem sa mai stea bebelina macar 2-3 saptamani la caldurica !

Imi merge netul ca naibaaa

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
mi-am fript limba
baiiiiii am facut niste pasteeeee, tzatza de matza da va zic eu maine cum ca acu am intrat ca sa zic Bauuuuu
va pipacescsi sear frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

cucu bau

am revenit pe baricade v-am dus doruuu si acu ma bag la recuperat ca am 15 pagini.
am noutatiiii A PLECATTTTTTT si sunt linistita si ary a inceput sa revina la sentimente mai bune dar revin cu detalii

ariciu a facut un anisor
ary povestea unui aricy

bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatzaa!!!

Afara e ger,dar e asa placuuut ,am fost la magazinul din spatele blocului,si m-am intors in 30 de minute in loc de 10 ca am stat sa miros aerul ... Revin dupa ce alesc ceva ca se aud zgomote ciudate din burta mea .

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 12+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaaaaaaaaaa

Stiti ca doar ce m-am trezit,nu?tati ica doarme cu miru bot in bot ,ca azi dimineata pe la 6 s-a speriat in somn si a inceput sa planga.

va astept la fierbinte(sa nu va opariti la limba,da?),perfuzabila cu nes ,ceai fructat,trabuce si vougue

A venit aseara frate-miu la mine,si cand a fost la plcevare,isi ia el haina si vine sa ne salute ca pleaca,la care miru in spatele lui
-"si asta" si ii intinde pachetul de tigari si asta face ochii mari cat cepele
-"p'asta" si ii aduce portofelul.Romeo deja e in soc si o intreba "m-ai facut la buzunare?
-"daaaaaaaaaaaaaaaaaa" raspunde fi-mea,si ii aduce si bricheta ,apoi ii aduce fesul de pe scaun si ii zice :
-"pa-pa"

Acu sa mai ziceti voi ca copiii nostrii sunt mici si nu inteleg..


andreea crede-ma ca si pozicile le vad in viteaza uneori,ca nu am tim nici a respir,dar nu ma lasa inima sa nu intru ce putin 1-2 ori e zi la fete.recunosc ca nu am intrat pe blog,sper as reusesc intr-o zi cu soare
picky nici eu nu stiu cum mi-a venit ideea asta cu piperul,probabil din prea multa disperare in cauza ca nu mai am nici un peret ok,ci toti sunt rosi de potaie.Asta mi-ar mai lipsi,sa inceapa si miru ca el,pai m-as impusca...nu,ea il vede si tipa la mine "mamaaaaaaa" ,si daca face pishulica cutu,tipa cat o tin plamanii "pishhhhhh".Ba m-au albit amnadoi,dar cum kinderul petrece mai mult timp cu mine,dau vina pe el .Ce de nebunii face stefi ..e criminala cu patutulsi clar picky e cel mai bun prieten si partener de joaca si ce grijulie e ea cu el ca sa-l hraneasca.Tanananaaaaaaaa..bebelina pregateste terenul ca sa vina.
lali moama ce pofticioasaaaaaaaaa,si clar nu esti intreaga la minte la umflatul.De pe manute se curata foarte usor cu gel din acela antibacterian,freci un pic si gata esti ce coma fata ,l-or durea si dintii pe barbat,dar nu mi s-a plans de ei.Noi stam bine cu gustul,nu e chiar asa avansata sinuzita asta,dar ne da de furca dstul in sezonul rece.Hmmmm(unde puii mei e emoticunul ala care gandeste intens?...)nimic nu m-ar mira ,poate chiar sunt rude.Pai la cate tigle lipsa am eu pe casa,tu crezi ca imi veneau idei sanatoase??fi serioasa...
ema vino rapid cu reteta asta de paste tzatza de matza si inca ceva....ce ascunzi tu?baga repede ca nu scapi de mine..
getik bun revenit fata..hai trage tare cu recuperatul si zi-ne ca ei mai facut

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput