Cum alegem caruciorul potrivit?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Stiu ca aici se vorbeste despre carucioare..totusi am niste mari nelamuriri cu scaunul auto pt bebelusi si mi-am zis ca nu are rost sa deschid separat subiect.

Scaunul asta e compus din 2 parti? Scoica + baza pe care se fixeaza? Sau scoica aceea e scaunul auto propriu-zis si ea se fixeaza direct pe bancheta masinii???

Cum ar fi scoica asta de aici...http://forum.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=161617&FORUM_ID=1...ea se pune pe carucior. Asta am inteles. Dar ca sa bagi cupilu' in masina cu ea mai ii nevoie de o baza pe care s-o pui...sau se pune de capul ei?

Sper ca se intelege dilema

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Scuze...se pare ca linkul l-am dat gresit. Of
!http://www.buburuza.com/mergem-la-plimbare/carucioare-copii-si-bebelusi/sisteme-de-transport/carucior-sistem-mirage-ts-orbit-graco

Sa vad acum daca merge.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Cumparatul caruciorului a fost pt mine mai complicata decit cumpararea unei masini. High-tech ce sa mai, o gramada de brizbrizuri, de optiuni, de designuri, de lucruri aditionale. Sa iti prinzi urechile si nu numai!

Pt mine a fost important:
- sa se manevreze usor, eu sunt mica si nu am prea multa putere
- rotile din fata sa fie mobile (pt oras), dar sa se poate fixa cind mergem pe teren sau in padure.
- sa fie robust, sa nu ii cada rotile cind mi-e lumea mai draga
- sa intre in masina si sa se dezasambleze usor pt asta (al meu se desface in 2 minute cel mult).
- sa pot sa scot "cosuletul" in care sta bebe intins (a fost f folositor cind bebe a fost mic si patutul prea mare)
- husa de ploaie (in nordul Germaniei e musai ).
- husa pt protectie tintari si insecte (idem)
- sa fie combi: landou pt bebei mici si apoi sa se transforme in buggy
- miner rabatabil (cred insa ca asta e la toate carucioarele standard)

Am mai luat si sa se treaca minerul dintr-o parte in alta: inca nu am folosit. Are frina de mina - merge greu si e enervanta. Imi lipsesc benzi sau ochi de pisica care sa reflecteze lumina - important in orasul meu intunecos, unde conducatorii auto sunt intr-o ureche. Culoarea nu m-a interesat prea tare, am luat ce am gasit. Cosul nu il are mare dar nu transport cu el prea multe. Nu are protectie solara (umbrela de exemplu), dar cine are nevoie de ea in Nordul Germaniei ?

A costat mult, dar dupa 6 luni e ca nou desi l-am foslosit zilnic si de citeva ori pe saptamina l-a desfacut pt a-l baga in masina, nu am avut nici o problema si cu un pic de noroc il voi avea si la al doilea copil.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Aici puteti citi articolul complet www.desprecopii.com/info.asp?id=2767" target="_blank">Cum alegem cel mai bun carucior pentru bebelus?

Sugestiile sunt bine-venite oricand!


O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput