Mi-a fost rusine (2)

Mi-a fost rusine (2) | Autor: oanka80

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



de cateva zile tot intru ca un spion aici, si va spun cu mana pe inima ca mi-ati adus multe zambete pe fata cu intamplarile hazlii traite de voi, super initiativa, si sa o tineti tot asa

cred ca am trait cu totii astfel de momente, memorabile in viata de altfel. va povestesc si eu 2 chestii comice pt mine, acum, dupa ceva ani, dar la acel moment traite, cautam o usita pe unde sa fug de rusine:
- intr-o dimineata, nu mi-a sunat ceasul sa merg la servici ( sunt profesor) si m-am trezit nauca de somn in ultimul moment, ma imbrac la foc continuu, imi perii rapid parul,imi iau geanta de umar, cheile de la masina si am ajuns cu o viteza f mare la scoala, se sunase de intrare de cateva minute, elevii ma asteptau cuminti in clasa, dau buna-ziua si in secunda 2 imi dau seama ca toti se uitau straniu la mine. ma scanez rapid, si cand privesc in jos, la picoare, realizez ca eram incaltata cu papucii de casa, doi iepuri uriasi de plus.....
a trebuit sa ma scuz in fata lor, am iesit din clasa si a venit sotul de acasa cu o pereche de pantofi. la momentul acela, a fost rusinos dar si comic in acelasi timp :)))))

o a doua faza comica traita de mine, am fost cand am intrat in niste usi de sticla in mall pe care nu le-am vazut initial, vanzatoarele s-au prapadit de ras, iar eu am plecat plangand acasa


Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Una a sotului calda....
Lucreaza la o firma de comunicatii si tot facea naveta etaj 5...deranjamentul...etaj 2 cutia centrala cand dupa 2-3 drumuri s-a oprit la 4,a intrat in alta casa si s-a trezit un nevinovat cu al meu in sufragerie...........ba se mira de ce inchisese reclamantul luminile,doar stia ca revine!!!!!!

aaa...e sanatos si nu are nici o vanataie vizibila.........ca n-a apucat celalalt sa-si revina din naluceala!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

o a doua faza comica traita de mine, am fost cand am intrat in niste usi de sticla in mall pe care nu le-am vazut initial, vanzatoarele s-au prapadit de ras, iar eu am plecat plangand acasa



asta mi s/a intamplat si mie... mi s/a umflat fruntea groaznic, cucui cat casa. tot in mall :D

mami de andi si ilinca
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Super topicul !!Tot am zis ca scriu si eu niste patanii rusinoase dar nu prea am avut timp.

Acu' vreo trei ani,cand sotul imi era doar iubit,eram la mama acasa cand m-a sunat. Eu ma trantesc comod pe pat si in lunga noastra convorbire,ne-am apucat sa descriem noaptea de amor petrecuta impreuna cu doua zile in urma.Si cum vorbeam eu asa dragostoasa cu el,povesteam noi cu lux de amanunte ce mi-a placut,ce bine a fost....In fine,terminam convorbirea,cu pupici,declaratii... Ma ridic din pat,dau sa ies afara si cand ma uit in camera alaturata(era usa deschisa),tolanit pe pat cu ochii cat cepele se uita la mine frate-miu!! Imi zice:ceau sora-mea! Eu am amutit.Nu mai stiam cum sa plec acasa mai repede. Un timp nu am mai dat pe la maica-mea,numai de rusine,sa nu ma intalnesc cu el!!


Si una petrecuta recent.Cand am nascut,ma sui pe masa de nastere,imi rupe dr membranele,si se scurge lichidul amniotic. Dr. cu mana acolo,dar intors spre dr de garda,vorbeau. La un moment dat,imi vine pipi fff tare,si dau drumul putin cate putin.. Dr,vazand ca nu se mai termina de scurs lichidul,se intoarce,se uita si ma intreaba mirat : ce faci?? Auu,am crezut ca mor de rusine ii spun: ma scuzati,dar nu m-am mai putut abtine. la care el zice: na,bine, da-i drumul!! Mi-a fost o rusineee!!

Si as mai avea de povestit,dar deocamdata nu am timp.

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Nu mai povesteste nimeni,nimic amuzant??? Tot timpul ma uit sa vad daca a mai scris cineva.

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia - www.desprecopii.com/info.asp?id=2654" target="_blank">Articol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi,la ora de romana-''copii,ce nuvela studiem?''[''doua loturi'' de i.l.caragiale].
unul dintre copii[printre cei mai slabi din clasa]-''doua bilete''.
''si de cine e scrisa?''
copilul ''de ion creanga''.
la alta clasa,aceeasi intrebare.unul-''doua locuri''....
si,intr adevar,mi a fost rusine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui monalac

azi,la ora de romana-''copii,ce nuvela studiem?''[''doua loturi'' de i.l.caragiale].



adica asta ai zis-o tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

mianna,n am inteles intrebarea...ce ti s a parut anapoda in ceea ce am zis eu?
n ai auzit de nuvela asta pana acum?''loturi'' insemna atunci ''lozuri''.
http://ro.wikisource.org/wiki/Dou%C4%83_loturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Foarte tari absolut toate intamplarile,m-am tavalit pe jos de ras]

I s-a intamplat sefului meu:
Cat ghinion sa fi avut omul in ziua respectiva,sa plece cu tricoul pe dos,asta nu ar fi nimic,dar dupa ce ca era pe dos si-l luase si cu fata in spate,de ii flutura eticheta sub barbie,si a mai facut si sedinta in ziua respectiva ca nu cumva sa rateza vreun angajat imaginea.
El ne mustra,ca intarziem,nu ne luam job-ul in serios si noi eram pe sub mese de ras]

O sa revin



Cris,mami de Sebi,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010



O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:


Ahh, v-am gasit, cautam subiectul ca vazusem ca celalat a fost inchis si nu-mi venea sa cred ca n-a mai scris nimeni nimic de atunci.

Mi-am adus aminte de patania de mai jos zilele trecute facand ordine prin documente.

Plecasem cu prietena mea cea mai buna un weekend in Spania. La intoacere, in drum spre aeroport, am intrat in cateva magazine sa facem ultimele cumparaturi. Am ajuns si intr-un sex shop si am cumparat fiecare un fel de ''carticica'' pt iubitii nostri. In fiecare carticica erau niste ''vouchere'' (cum se numesc astea, bonuri de cadou? Scuze ca nu stiu cuvantul in Romaneste)si pe fiecare scria ceva de genul '' acest voucher iti da dreptul la o partita de sex in parc/ in public, etc/ un masaj erotic...etc..etc'' - ati inteles idea.

Mandre tare de achizitie ne grabim catre aeroport, ajungem tarziu, alergam ca nebunele catre poarta de imbarcare. Ajugem la poarta, ultimele, evident. Prietena mea intra, eu raman in urma si ma scotocesc in fundul geantii dupa pasaport si cartea de imbarcare. Intr-un final gasesc pasaportul, i-l dau tipului de la poarta si ma apuc sa scotocesc din nou dupa cartea de imbarcare. Gasesc si scot, din nou, pasaportul!! Cum D-zeu ca doar ce i-l dadusem omului in mana!!? Well, va dati seama, ii dadusem bietului om carticica mea cu vouchere sexi( aceiasi culoare ca pasaportul, marime similara). Cand mi-am ridicat ochii am vazut ca el deja o deschisese curios si citea primul voucher care-i dadea dreptul la ''an extra dirty striptease''!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Foarte tare!!! Cred ca numai la pasaport nu-i mai statea capul omului..deja te si vedea facandu-i un nr super de striptease!!

Mergi la inceput