Strumfi si prichindei iulie-august2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

bun venit noilor burtici, bun venit maribell si nastere usoara iti doresc!

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

MARIARUXI FELICITARI PT BAIETEL !!!!!
RAMY NUMAI BINE...DOAMNE DOAMNE VEGHEAZA ASUPRA TA....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 17 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

BABYBLUE

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

si......BOMBA cu 17 s+
GALERIA ZAMBETELOR

FLORICELE DE LILIAC CRACIUNOASE


PUPICI TUTUROR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Servus fetele si multumesc de primire!

Citat:
citat din mesajul lui maribell

salutare burticute cu prichindei.....
intrebare: voi ce ceaiuri beti.....din cate stiu eu, , nu prea e permis nimik....ceva idei?????

RAMY eu stiu ca epilatul cu ceara duce la contractii din cauza dureri...atat, ca ar fi contraindicata ...nu stiu.


Maribell, in sarcina cel mai indicat ceai este cel de frunze de zmeur (Rubus idaeus). Este tonic uterin cu traditie lunga de administrare in perioada de sarcina la multe popoare. La gust este destul de neutru, cam ca si ceaiul de urzici, si putin astringent, deci foarte suportabil. Eu am consumat zilnic 3-4 cani si cat am fost insarcinata cu Sophia si am avut parte de o nastere usoara, naturala, fara rupturi si epiziotomie.

Cu epilatul si eu stiu ca e safe, inclusiv inghinal, atat ca pielea e mai sensibila si trebuie mai multa atentie cu temperatura. Eu una am scapat de problema.. paroasa, caci m-am epilat cu laser anul trecut.

Toate cele bune si pe curand,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 14+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

halal urgente ma tinut pe coridor 2 ore pana ma luat in cabinet.

deci se pare ca am contractii in toata regula ca se vedeau la eco
mi-a luat si secretie sa faca analize si surpriza colul desi e inchis bine sangereaza in partea unde am avut conizatia ..doctorita care ma vazut zice ca se poate sa fie din cuaza la clexane ...asa ca mi-a dar utrogestan magne b6 si ceva ovule in caz ca e si ceva micoza, asa preventiv pana miercuti ce vine rezultatul.
mi-a zis sa stau intinsa in pat sa nu ridic nimic sa nu fac...pe mine ma infunda rasul cand aud ca imi zic doctorii sa nu fac sex ..da cand sa fac frate intre 2 ture de vomitat si una de urlat ca ma doare ba una ba alta..ma rog.
asa ca ma apuc iar de bagat pastile la greu ...o sa le iau pana in 28 cand merg la almeu medic sa vedem el ce zice ..sper sa nu fac rau cu ele.

15+



Imi pare rau ramyy, dar pentru contractii nu ti-a dat un antispastic ceva??? Eu de ex. am facut si no spa injectabil la un momentat, 2 zile, pana au cedat contractiile. Tin pumnii sa fie bine!


15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Va rog, explicati-mi si mie, cum se simt aceste contractii?
Ma sperie faptul ca majoritatea stiti sa le deosebiti de o durere "normala".Trebuie sa te doara burtica cand apesi pe ea?Dar spatele?
Multumesc
Voi incerca sa pun si eu niste poze diseara, sa ma laud cu burtica!!


13+cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flyhigher77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

Va rog, explicati-mi si mie, cum se simt aceste contractii?
Ma sperie faptul ca majoritatea stiti sa le deosebiti de o durere "normala".Trebuie sa te doara burtica cand apesi pe ea?Dar spatele?
Multumesc
Voi incerca sa pun si eu niste poze diseara, sa ma laud cu burtica!!


13+cu si


corry eu una le-am simtit cu urmatoarele simptome: burta intarita, cu dureri ascutite de burta care cedau la jumate de ora, dar reveneau cu aceeasi intensitate si uneori efectiv senzatia de spasm muscular. Cred ca durerile acceptate sunt cele care cedeaza la doza ocazionala de nospa. Nu trebuie confundate cu cele sub forma de intepaturi la ovare,sau senzatia de taietura fix sub burta, de cateva fractiuni de secunda sau durere usoara,infundata ca de CM. Cam asta am identificat eu pana acuma, poate ne spun mai multe fetele care au mai nascut.

15+

Gena MTHFR mutatia C677T–genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot-sarcina obtinuta prin FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Corry, cam ca durerile de ciclu sunt

blog

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

raspund repede pana nu uit ce vreau sa zic:


corry,contractiile crede-ma le vei simti,vei stii exact ca nu sunt dureri normale


rammy,oooof,la pat si simtete ca o baroneaas,laSA-I pe restul sa te tina in puf,doar e si sensibila

maria,felicitari pt cuc


felicitari noilor burtici


eu m-am epilat cu Ana pana la sfarsitul sarcinii,cu oglinda. de incaltat ma incaltam in papucii lui CRisti,acum nu ma stresez ca stiu ca ma voi umfla dar o sa fie dependenta de slapi


babyblu,si eu cred ca te vei stresa mai mult dupa ce incepi sa simti miscarile

Micarile pana la 22 de saptamni nu sunt regulate,sunt in functie de pozitia bblului in uter,se poate misca intr-o anumita pozitie si sa nu simtim,dar cu fiecare zi/sapatama/luna trecuta isi va face tot mai putenic prezenta simtita.

Eu fug la medic,acum am progrmare si eu si Anusca. Revin cu info's. Rog una dintre voi sa actualizeze listutta. Curaj,ca nu e greu

Mama de Ana si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

rammy, dar mai iei clexane dc sangerezi la col????
sau ti l-a oprit?

no-spa nu ti-a dat? de ce nu te ai internat cateva zile?
of doamne, ce cosmar! eu zic sa stai la pat, minim 1-2 sapt.

_

Babyblue va pupa pe toti!!
13+ cu
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....
2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.




Mergi la inceput