LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (137)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ma simt atat de neputincioasa

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Uff Lisa, imi pare asa de rau, stai linistita ca o sa fie bine, nu prea stiu ce sa te sfatuiesc decat sa ii bagi supozitoare in loc de siropuri

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

of Lisa, ce rau imi pare
Pediatra noastra ne sfatuia sa ii dam coca-cola pentru ca are mult zahar si o hidrateaza.
Deci lasi sticla desfacuta sa ii treaca acidul si daca bea tot e bine pentru moment.
Stiu, suna aiurea - dar e un fel de compromis

" target="_blank">http://community.webshots.com/user/veronica75margarint Fotografii noi si vechi

14 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ia uitati ce mare a crscut primul nostru licurici:
Aici


si ce frumoasa s-a facut

Mama de Ana si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata dragelor!
Anuc, refacere rapida draga mea! nasol cu tusea.. ia niste tantum verde si miere cu lamaie.
Aalina distractie placuta la petreceri.
Lissa cum mai e Ana? sper sa fiti mai bine. scuze ca am fugit ieri asa rapid, era ora de mers la fastra :)
Iulia, spor la gasit cadou!

Citat:
citat din mesajul lui iuliacris
Si eu as pupa-o toata ziua pe Carla, dar nu ma prea lasa, ma impinge si zice "nu pupu".

io cand zic ca seamana astea doua...
aici e un viscol de numa'.... zau ca m-am saturat de iarna asta pana peste cap
sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

neatza

imi cam trece varicela, mai am doar cateva cruste. mancarimea a fost criminala, dar vad a a fost o forma usoara, in afara de bube nu am avut nimic

de cateva ori am avut curaj sa fac si dus scurt, ca ma simteam ca omul pesterii, cu deodorant nu ma puteam da ca aveam si acolo bube. groaznic

bebele ma fotbal#537;eazabine de tot. abia astept morfofetala sa vad ca e bine, sper sa nu fi fost afectat de boala mea

acuma astept sa ii apara la carol bubele

de martea trecuta nu am iesit un pas din casa, simt nevoia sa ma urc pe pereti, sa ma runc pe geam. daca scap sambata mergem la cluj la mall ca vreau lume si agitatie si nebunie

si sa imi fac gommage pe tot corpul, sa ma dau cu smirgel daca se poate, sa ma epilez, sa dau jos cateva straturi de piele, sa ma simt si eu om


l amulti ani la toti licuricii si mamele grozave de licurici care s-au aniversat de cand nu am mai scris

mama de Carol (29.12.2008) si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello!

Ce sa va spun dupa atata timp de cand n-am mai trecut pe aici?

Suntem sanatoase, ne-am cumparat apartamentul (vinerea trecuta am semnat actele). Eu am o perioada atat de aglomerata la lucru incat de vreo luna muncesc fara oprire de la 9 dimineata pana la 8-9 seara. Asta a fost si motivul pentru care nu am mai intrat pe aici.

De fapt acum am intrat sa vad ce face anuc si am aflat ca a nascut. FELICITARI mamico, sa-ti traiasca printesa mica, sa va bucurati de ea!
Te invidiez pentru curajul tau!
Cum e Sara? Cu cine seamana?
Ce zice Ioana de ea?

In rest nu am citi nimic, sper ca la un moment dat o sa reusesc sa ma pun la curent.

Va pup pe toate

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Ainoa!!
LA MULTI ANI, Fabi!!
LA MULTI ANI, Teodor!!
LA MULTI ANI, Horia!!

LA MULTI ANI, Ciufik!!

Multa, multa sanatate la toti bolnaviorii mari si mici!

Nu am intrat tare mult pe DC in ultima vreme - mult de lucru, sunt foarte solicitata la telefon si vreau sa profit de perioada asta buna. Ca cine stie cat dureaza.

Altfel noi suntem bine, l-am sarbatorit pe tati sambata desi doar alaltaieri a fost ziua lui, mi-a venit si childminder-a din Egipt (nu cred ca s-ar fi suparat daca ar mai fi ramas nitel pe acolo, plaja-plaja,marea-mare, hotelul-hotel hehe). Mister e un scump, ne canta Twinkle-Twinkle and Zippee-Dee-Dudda, e tot indragostit de Cars, ne uimeste mereu cu cate zice... ce mai, aproape in fiecare seara Niall si cu mine ne minunam cat de norocosi suntem sa avem un copil atat de grozav Iar ocupatia noastra preferata e sa sarim pe pat... mai cate unul, mai cate doi, mai toti trei... oricum trebuie sa luam unul nou deci pe asta il facem praf pana atunci

Anuc, inca o data, felicitari pentru printesa Sara! E tare draguta! Din cate tin minte ar fi cam 25 de grame/greutate/zi... dar cantarit saptamanal, nu zilnic, ca omu' mananca azi mai mult la o masa, la alta masa mai putin...Tine-o la san cat vrea ea, alapteaz-o la cerere...ai grija sa goleasca un san si apoi pune-o pe Sara la celalalat (ca sa bea atat laptele "de sete" cat si cel gros, "de foame"). Cam asta-i cu papa la puii mici.

Lisa, multa sanatate Anuscai!

Cristi, ma bucur ca au trecut bubele, sa vii cu vesti bune d ela medic. Crezi ca face si Carol varicela? Eh... macar scapa si el de asta!

Era vorba de pupat... ne pupam si noi cu jupanelul, dar nu pe gura decat atunci cand mai greseste el "directia" Si atunci nu facem caz de asta, dar incercam sa evitam. Lachlan e tare pupacios si afectuos, mereu ne smotocim si imbratisam cu totii. Ma tot gandesc sa ma bucur cat pot de acesti ani, parca vad ca in cativa ani o sa-l rog sa imi dea un pupic si va zice nu, ca-i mare





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Salutare..
Voiam sa scriu si aici o problema de-a mea si sa nu ma mai repet o copiez de la un alt subiect unde am postat..
Asadar ..
Eu am luat raceala de la David,el e pe o tona de medicamente,aerosoli la greu,i-am bagat gentamicina in aerosoli si parca nu mai tuseste asa rau,am zis sa incerc intai asa si apoi sa-i dau oral.La noi sta treaba altfel cu antibioticele..
Bun,ma doare capul de innebunesc..Am o problema,una mare,deja ma simt depasita de situatie si nu mai stiu ce sa mai fac..dar simt ca cedez psihic cu toate cate au napadit pe capul meu acum,nah asta e numai una din ele..
Bun..sa incep..David are insomnii.De multa vreme el se trezeste noaptea si nu mai readoarme la loc.Am zis ca e doar o perioada,ca poate e din cauza dintilor,ca poate ii e foame,sete,vrea cu mine,vrea cu ta-su,ca poate e de vina faptul ca i-am schimbat patul si ii ia timp sa se obisnuiasca cu noul pat..am dat vina pe orice,gasindu-i mereu scuze pt trezirile dese din fiecare noapte si pt trezitul asta in creierii noptii cand nu se mai culca la loc.Se trezeste la 3-4 dim..si se joaca.Ne trezim cu el pe aici aruncandu-si jucariile in pat la noi..Evident ca daca il duc la el in camera se lasa cu scandal,daca stau acolo nu se culca,vrea sa se dea jos,daca vine aici si il iau langa noi in pat,se suceste de o mie de ori,se ridica,se invarte,efectiv nu mai readoarme la loc indiferent ce faci.Ziua cu greu mai adoarme,de cele mai multe ori nu se culca oricat m-as stradui eu sa-l adorm.Mi se pare anormal ca dupa 5 ore de somn el sa fie asa fresh,sa nu mai vrea sa doarma nici ziua,iar seara sa urle ca nu vrea sa se culce..si sa ma lupt cu el sa-l pun de o mie de ori in pat.Nu mai stiu cum sa procedez si ce sa fac.Daca era de ieri de azi,nu-mi faceam probleme,dar situatia e de multa vreme si ma depaseste total..Ok.eu ma indop cu cafea,desi nu mai suport nici eu atata oboseala,dar el e mic,ii scade imunitatea,ii face rau..Ma gandesc asa logic,ca daca mie nu mi-e bine de la atata oboseala,nici lui nu-i e taman ok..Dar el e fresh..el alearga,el fuge..el rade daca il pui intr-una in pat si ii zici de un milion de ori sa faca nani,crede ca te joci cu el..si eu am impresia ca vorbesc cu peretii.
Nu stiu cum sa mai procedez..nu stiu ce are,imi trec o mie de prostii prin cap,ba ca o avea vreo problema psihica,ba adhd,ba viermisori,ba nush ce..Am trecut de faza in care ziceam ca va trece si e doar o perioada..acum imi fac realmente griji si probleme si ma stresez la culme sa nu aiba si alte probleme pe langa cele pe care le are deja.


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

fete

va pup si va imbratisez

Naty ma bucur tare ca v-ati mutat
bravo! Am zis ca ce e al vostru e pus de'o parte!


Anuc inca o data sa-ti traiasca printesa si bine ai revenit pe aici.


Carmen daca citesti, te rog sa-mi spui ce fac cu bijuteriile pe care ti le-am cumparat in decembrie. Le mai vrei?

pup toti licuricii minunati!



Alinuk
mama de Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

Martisoare UMANITARE



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput