Vaccinul de 4 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Pai cred ca s-ar putea sa avem probleme la inscrierea la scoala. Acolo nu se cere carnetul de vaccinari ca la gradi?


Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Roli25,
scoala este obligatorie, nu au cum sa nu primeasca un copil pentru ca nu e vaccinat. Evident ca e posibil (fiind in Romania) sa ai parte de mutre si figuri de la cabinetul scolar, dar de primit sigur primesc copilul, sunt obligati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu mi s-a cerut niciodata carnetul de vaccinari, nici la scoala, nici la gradi. Vaccinarea se numeste numai "obligatorie", de fapt as numi-o gratuita. Nu este obligatorie, in sensul ca nu se intampla nimic din punct de vedere juridic daca nu o faci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Hmmm, se apropie 20-ul si copila da semne de raceala(muci, tuse incarcata dimineata). Parca vad ca ratam vaccinul, asta daca l-or primi. Daca de-un an de zile nu l-au mai avut la cabinet, acum sigur va fi, ca doar trebuie sa se mai verifice inca o data Legile lui Murphy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Pot sa va intreb despre ce vaccin e vorba?Noi ultimul care l-am facut a fost ROR la aproape 2 ani.

ali
Mama fericita de Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

DTPa

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliacoada spune:

Fetitei mele de 4 ani i s-a inrosit mana in zona vaccinului. Aveti idee ce inseamna sau in cat timp ar trebui sa i se retraga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

Si eu am fost nevoita sa-l fac fetitei mele vaccinul ca n-o mai primeau la gradi fara el.Deci m-am agitat degeaba ca tot n-am scapat.....L-am facut miercuri,asistenta mi-a zis s-o sun in caz ca face reactie,febra sau se inroseste locul.A mea zice doar ca o doare mana rau.Deci deliacoada suna si tu dr,asistenta si vezi ce zice.

Mergi la inceput