BIOGENESIS FETILITY CENTER(26)

BIOGENESIS FETILITY CENTER(26) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis,FIV16-Biogenesis,FIV17-Biogenesis,FIV18-Biogenesis,FIV19-Biogenesis,FIV20-Biogenesis,FIV21-Biogenesis,FIV22-Biogenesis, FIV23-Biogenesis, FIV24-Biogenesis, FIV25-Biogenesis


Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)
Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0729 - 940.799
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi RON:



FIV 9700
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda IVF 3825
Transfer embrioni 3150

ICSI 12500
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda ICSI 6625
Transfer embrioni 3150

Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300
Decongelare Embrioni 3150
Transfer Embrioni 3150

Congelare sperma 1400

IUI 2200

Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900

Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Mamicile noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de Emma Antonia, 2 mai 2010, 2200gr.
lalala13 - "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci
deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat - acum mamica de Sebastian - cezariana 37+,3300 gr, Apgar 9.
pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos mami de nascuta pe 31 iulie, 3,7kg ,53 cm Apgar 9.
catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica ,FET reusit nov 2009,acum mamica de Anastasia nascuta la 10 august 2010 ,38s6z, 50cm, 2800kg.
Dana_bebe - FIV2 Biogenesis reusit, Dr. Diakoumakos, mama de
education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos mamica de , nascuta pe 6 oct. 2010 ,3,110 kg, 50 cm, Apgar 10.
goggy- 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, acum mamica de Dominic, nascut pe 8 noiembrie 2010, cezariana, 2810kg, 49cm.
katiya-13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit, acum mami de , asteptam detalii.



Gravidutele noastre :


Denii mic - AMH =0,38, sindrom V Leyden , LH si prolactina marite usor, FIV3 reusit.
mocanita - FIV Biogenesis reusit cu un
AriannaM -ian. 2009 -operatie laparoscopie , martie 2009 -avort menstrual , 5 IA - Nereusite ; FIV 1 - BIOGENESIS - reusit - cu
ingeras26a - FIV1 Giulesti nereusit, FET nereusit, FIV2 Biogenesis reusit.
tokyo - infertilitate secundara, FIV1 Biogenesis reusit
filipac -"endometrioza descoperita in iunie 2010, dupa 4 ani de mers la doctori si spus ca nu am nimic, chist endometriozic scos clasic cu tot cu trompa si ovar stang in urma unei infectii f puternice tot in iunie 2010, chist endometriozic ovar drept. n-am ramas niciodata insarcinata.ultimul verdict dat la iasi in sept a fost - adoptie" - FIV1 Biogenesis reusit

Prietene dragi

mirela70 -ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu , sarcina oprita in evolutie la 8s.
noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos, sarcina gemelara,a nascut la 23s doi ingerasi care s-au inaltat la ceruri.
Rock68 - FIV 1 Biogenesis reusit, Dr. Diakoumakos cu sarcina gemelara, avort terapeutic la 19 saptamani (Sindrom Down)



Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis



sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nereusit, FET martie 2010-intrerupt, FET 1 noiembrie 2010- nereusit, urmeaza FET 2
noname
adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.
ella28 -1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.Diakoumakos in mai-iunie 2010 reusit, sarcina biochimica.
cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, FIV3 la Biogenesis reusit, sarcina biochimica.
inna_83- FIV Biogenesis reusit, sarcina gemelara oprita in evolutie.
iulia1977 - sarcina obtinuta natural 2008 finalizata cu avort spontan 6 sapt.; 5 IUI nereusite, endometrioza si ovare de portelan, FIV 1 Biogenesis cu dr D.
Rock68
Luca2008
PETRICIA






Aspirante ianuarie - februarie









Donatii medicamente



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sa fie cu inimioare multeeeeeeeee!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Catalina,

Embrionii tai congelati erau blastocisti?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeys

Catalina,

Embrionii tai congelati erau blastocisti?
Multumesc.


Da, honeys :).

Edit - e de bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Nu stiu.
Urmeaza sa fac si eu, dar nu sunt blastocisti.
Cautam si eu de ce sa ma agat...

Pupici si multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

honeys - se pare ca totusi mult mai bine rezista embrionii. Este adevarat ca ai ai mei au fost criogenati si s-au pastrat intacti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Da, am vazut si eu, si ai dreptate.
Cu DUMNEZEU inainte.
Multumesc mult scumpa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bafta multa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ite Catalino si ai mei tot criogenati cica au fost, 4 blasto AA si n-a supravietuit niciunul...
Deci conteaza mediul.

Honyes, mult mai ok cu embrioni, din cate am citit si eu bafta!

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Am venit cu vesti
avem 7,71 cm si 78 grame
si suntem fetita ....deocamdata

in rest toate in limitele normale pt varsta.
pliul nucal este de 1,1cm.

O seara buna!

13 + ........ cu


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Arianna - bravo, sa fie sanatoasa.



Mergi la inceput