Pedeapsa corporala

Pedeapsa corporala | Autor: Chuny

Link direct la acest mesaj

In seara asta am ajuns pe blogul asta ... inca nu m-am dumirit daca e scris la misto sau nu :

Enjoy!

Bine, am editat si am sters linkul. Daca ne facem ca nu vedem, putem considera ca nu exista ....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Din pacate, tot azi, am ajuns si eu pe acelasi blog. Mi s-a facut fizic rau, mi se pare ireal cu cata "naturalete" fac schimb de metode de tortura aceste mame.
Nu pot fi reclamate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Nu am citit decat primul paragraf, ca mi s-a urcat sangele la cap. Una e sa recunosti ca ai gresit si te-ai pierdut cu firea intr-un moment de maxima enervare si ai scapat o palma la fund copilului, alta e sa propovaduiesti dand sfaturi de cat cum si cand sa iti lovesti copilul.In plus, la blogul cu pricina comentariile sunt nepermise, deci nu poti sa o intrebi pe autoare de unde a venit ea cu regulile alea si mai ales cum de isi permite sa le propuna ca sfaturi altor parinti.


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Mai bine nu citeam...mi se rupe sufletul de cele 3 fetite care se duc singure la colt si apoi se dezbraca si se aseaza sa-si primeasca loviturile de curea...Nu-mi vine sa cred ca-i adevarat ce-am citit acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Nu am putut sa citesc tot articolul...brr..eu tind sa cred, vreau sa cred ca este totusi o gluma

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nenorocirile astea nu se pot raporta la wordpress... sau nu stiu, la cei care gazduiesc blog-ul?? :(((

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Doamne ce "reguli fundamentale..."...si asa vroiam sa-i zic vreo doua, da' comentariile nu sunt permise . Pai respectiva promoveaza violenta asupra unor copii neajutorati, pe acel blog.
Ok, una e sa zici ca la nervi i-ai dat o palma la fundulet, da alta e sa dai si sfaturi cum ar trebui sa iti bati copilul...si asta pana la 4-5 anisori


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 32+ o printesuca mai mica

AMR: 8 saptamani!!!

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

revin: poate comentariile nu-s permise ca e ceva mai vechi? ca vad acolo o gramada de comentarii.
in fine, vreau doar sa spun ca m-au dat pe spate link-urile din dreapta, cu crestin total si biserica...

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cred ca blogul a fost inchis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Cred ca blogul a fost inchis.

Ar trebui chiar sters....

E socant cand vezi 1,2,3,4...n destainuiri "bataia e benefica"

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Despre cei doi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

la sfarsit scria "Cresterea copiilor"-James Dobson
am cautat sa vad daca exista nenea asta si exista!
uitati aici, ca e scriitor de bestseller-uri multiple pe tema cresterii copiilor
http://www.rve-oradea.ro/Detalii/001631/%C3%8Endr%C4%83sne%C5%9Fte%20s%C4%83%20disciplinezi

si cam pe ideea asta merge nenea Dobson:Dr. Dobson a conceput o strategie – o filozofie a cresterii copiilor – care îi va ajuta pe parinti sa-si înteleaga copiii si sa stie cum sa se ocupe de provocarile zilnice pe masura ce ele apar.
Metoda de abordare a cresterii copiilor se bazeaza pe sistemul de valori traditional iudeo-crestin care are o vechime de peste 2000 de ani.

am citit si pe alte forumuri de mamici...a starnit mici revolte Dobson.

cum oare or fi ajuns cartile sale bestseller????????


aaaa...si Sibille, nu e inchisa pagina, am intrat eu de nici 5 minute!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput