Pediatru bun in Piatra Neamt???

Pediatru bun in Piatra Neamt??? | Autor: Crissellena

Link direct la acest mesaj

Buna, mamici!
Va rog sa-mi recomandati si mie un pediatru bun in Piatra Neamt, dar care sa fie si de gasit... Bebelina mea a inceput intr-o seara sa tuseasca si a trebuit sa merg cu ea la spital ... Experienta horror! (am povestit intr-o alta postare) ... Nu vreau sa mai trec prin asta. Visez la un medic competent, disponibil sa-ti dea un sfat chiar daca nu mai are ore la cabinet sau care sa vina chiar acasa la nevoie. Exista asa ceva? Sau imi fac sperante degeaba?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna! Eu ti-o recomand pe d-na doctor Ilas. Eu merg cu copiii la ea de 5 ani si de fiecare data a pus diagnostic corect si ne-a dat tratamentul potrivit. E o doctorita tanara, dar cu experienta, are multa rabdare si vorbeste f,frumos si cu copilul si cu parintii, carora le explica tot ce e nevoie. Daca vrei, iti dau nr. ei de telefon. Nu stiu daca acum face vizite acasa (in urma cu 5 ani si ceva, cand aveau ai mei cateva saptamani si abia venisem din maternitate, a venit pana acasa si i-a vazut), dar o gasesti in spital si la cabinetul unde lucreaza, fata in fata cu Muzeul de istorie, inainte de biserica catolica (este o clinica/laborator de analize deschis de cateva luni si acolo are si ea cabinet). Mie imi raspunde la telefon de fiecare data (binenteles cand poate, cand nu are tel. inchis din motive de servici sau personale) si imi spune prin telefon ce ar trebui sa fac, pana sa ajung la ea, daca e o urgenta. Mai multe cunostinte de-ale mele cu copii mai mici sau mai mari au fost la ea si nu i-am auzit sa se planga de ceva.

Stiu ca e apreciata si dr. Constantinescu. Pe ea tot in spital o gasesti, nu stiu sa aiba cabinet pe undeva.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Am citit postarea ta de la celalalt subiect. E de neacceptat modul in care s-a purtat cu voi medicul respectiv, nu are rost sa mai scriu ca eu nu i-as fi permis. Important e sa se faca bebe bine! Si eu iti recomand tot cele 2 dr. pe care ti le-a recomandat, deja, Laura. Daca vrei nr. de tel. ale lor, spune. Maine dimineata cu siguranta iti vor raspunde la tel. Mie dr. Constantinescu mi-a raspuns si in week-end, cand a fost nevoie.
Multa sanatate!

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Multumesc, Laura si Lora! Si noi am mers la d-na Ilas la un control de rutina si ne-a placut, chiar a consultat fetita, nu s-a prefacut (ca medicul de fam.)Dar nu am decat nr. de la cabinetul particular si la acel nr. nu raspunde mereu. Voi aveti alte numere? Mi le dati, va rog?
Va sunt recunoscatoare! Off, ma sperii atat de repede cand e vorba de bb (lipsa de experienta isi spune cuvantul...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am nr ei de mobil. Activeaza-ti PM sau da-mi o adresa de mail unde sa ti-l scriu



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Am activat PM. Sper ca am facut cum trebuie. Daca nu, adresa adresa mea de mail este cristinadascalul@yahoo.com. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

am aflat astazi ca dr.Ilas si-a mutat cabinetul la "Antares", la gara. Sper insa sa aveti nevoie de ea doar pt consultatii de rutina si sa va fie pruncii sanatosi!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissellena spune:

Merci, Laura! Chiar urmeaza sa mergem la control saptamana viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monykalexa spune:

si eu tot la dr.Ilas merg cu fetita,sunt multumita de ea.la fel si dr.Constantinescu e buna

Mergi la inceput