Nasici de 2011

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

uuuffff...am niste poze uriase...au 10-12 mega una.
le-am micsorat pana pe la 6-7 mega insa sunt mi-au trebuit 45 de minute sa le descarc de pe dvd in laptop...si acum sunt de 45 de minute la incarcat in Photobucket....si abia s-au incarcat 15%
deh...rabdare si tutun!!!


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Fata,Samira,ne lasi aici sa tot asteptam.Mai vin pozele alea ori ba?

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

nasicilor spuneti-mi si mie va rog ,mai este moda sa aiba si nasa buchet?ca noi am cununat in 2006 si atunci am avut un buchetel din trandafiri rosii dar mai tare m-a incurcat ca la biserica trebuia sa tin lumanarea si l-am pasat altcuiva buchetul

voi o sa aveti/ati avut?



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


SHOPPING

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu am avut si nu m-a incurcat pt ca in majoritatea timpului lumanarea a fost tinuta de domnisoara de onoare.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Ultima data cand am cununat am avut un buchetel mic prins de incheietura mainii si nu m-a deranjat absolut deloc, chiar mi-a placut. Nu cred ca e neaparat un obicei, cel cu buchetul nasicii, poti renunta la el, iti pui un semn distinctiv daca vrei.
Ceva rochii interesante ati mai gasit? Noi cununam in septembrie, am gasit ceva dragut dar as avea timp sa ma mai uit pana prin august.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:



Ce greutate/dimensiune trebuie sa aiba turta miresei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Bine v-am gasit...voi fi si eu nasica in august ( cununam in Botosani) ...daca stiam de existenta voastra veneam mai devreme aici fiindca habar nu am de obiceiuri , dar , ce rochie s aimi iau...Am si doi pici mici care nu prea mai imi lasa timp de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

M&M,si eu merg la o nunta in Botosani in septembrie la Casa Lux.Eu nu am fost niciodata in Bt pina acum,ce parere ai`?E ok restaurantul?
Tu cit dai ca nasa?


Nushulica,nici eu nu o sa am buchet ca nu-i vad sensul.O sa am la mana o floare ca o bratara cumva,ca domnisoarele de onoare si atat.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daconst

M&M,si eu merg la o nunta in Botosani in septembrie la Casa Lux.Eu nu am fost niciodata in Bt pina acum,ce parere ai`?E ok restaurantul?
Tu cit dai ca nasa?


Nushulica,nici eu nu o sa am buchet ca nu-i vad sensul.O sa am la mana o floare ca o bratara cumva,ca domnisoarele de onoare si atat.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)





Si eu merg tot pt prima oara in Botosani !!.. Cat despre cat o sa dam sunt inca in discutii cu sotul...el vrea mai mult...eu am zis ca 2000 -3000 de lei sunt suficienti( in afara de lumanari, voal mireasa si biserica )( plus ca ne mai costa si drumul si cazarea pe noi )... voi cat vreti sa dati??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

La nunta din Bt suntem doar invitati si ma gandeam sa dam 300 ca suntem si cea neamuri,dar nasi suntem in Hunedoara.
Eu nu mai stiu preturile din tara,dar fiind o nunta simpla fara pretentii ma gandeam intre 500-700 euro.Sper sa fie ok.

Ce trebuie sa plateasca nasii in afara de lumanari si la biserica?Eu habar nu am de obiceiuri si ce trebuie sa faca nasii la o nunta.Poate scrie cineva din experienta...ca mi-e ca eu sunt cam pe linga.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput